bbc

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bbc“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bbc“.

Kinijoje laivui įsirėžus į tiltą žuvo mažiausiai du žmonės

Ketvirtadienio rytą Kinijos pietiniame Guangdžou mieste krovininiam laivui įsirėžus į tiltą ir statiniui iš dalies sugriuvus, žuvo mažiausiai du žmonės, pranešė vietos valdžios institucijos Kinijos socialinės žiniasklaidos platformoje „Weibo“. Trys žmonės vis dar laikomi dingusiais be žinios, o vienas jūreivis patyrė nedidelius sužalojimus, pranešė valdžios institucijos.
2024-02-22

Žiniasklaida: tyrimo metu nustatytos apie 45 tūkst. Ukrainoje žuvusių rusų karių tapatybės

Britų transliuotojo BBC Rusijos redakcija ir nepriklausoma naujienų svetainė „Mediazona“ trečiadienį patvirtino maždaug 45 tūkst. rusų karių, žuvusių Ukrainoje nuo Maskvos invazijos pradžios 2022 metų vasario mėnesį, tapatybes. Tiek Kyjivas, tiek Maskva aštriai reaguoja į klausimą, kiek karių žuvo šiame konflikte.
2024-02-21

Užfiksavo neeilinį incidentą tiesioginio eterio metu: vedėja rodė vidurinį pirštą

BBC žinių vedėja atsiprašė po to, kai buvo užfiksuota tiesioginiame eteryje rodanti vidurinį pirštą. Trečiadienį BBC naujienų kanalo vyriausioji laidų vedėja Maryam Moshiri tiesioginio eterio metu buvo užfiksuota rodanti vidurinįjį pirštą.  Supratusi, kad yra tiesioginiame eteryje, ji nuleido ranką ir surimtėjusi pradėjo sakyti žodžius. Nepadorų gestą užfiksavo žiūrovai, o netrukus socialiniuose tinkluose išplito incidento įrašas.
2023-12-07

BBC paskelbė naujas gaires pagrindinių laidų vedėjų pasisakymams socialiniuose tinkluose

Britų visuomeninis transliuotojas BBC ketvirtadienį paskelbė naujas gaires, kaip jo televizijos laidų vedėjams kalbėti socialiniuose tinkluose, po to, kai buvęs futbolininkas Gary Linekeris, kritikavęs Jungtinės Karalystės vyriausybės prieglobsčio politiką, buvo kuriam laikui pašalintas iš eterio dėl šališkumo.
2023-09-29

BBC: Rusija nori sugrįžti į JT Žmogaus teisių tarybą

Rusija, anot britų transliuotojo BBC, nori grįžti į Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybą. Šalis po jos dalinių invazijos į Ukrainą 2022 m. pavasarį buvo pašalinta iš šios svarbiausios JT žmogaus teisių institucijos. Narių rinkimas 2024–2026 metų kadencijai vyks spalio 10 d. Rusija siekia vienos iš dviejų vietų, numatytų Vidurio ir Rytų Europos valstybėms. Jos konkurentės bus Albanija ir Bulgarija. JT Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 narės. Balsavimo teisę turi visos 193 JT narės.
2023-09-26

JK gynybos sekretorius sako planuojąs trauktis iš vyriausybės

Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Benas Wallace'as sekmadienį pareiškė, kad, po ketverių darbo metų, per kitą ministrų kabineto pertvarkymą ketina pasitraukti iš vyriausybės. Šaltiniai britų transliuotojui BBC sakė, kad kito vyriausybės pertvarkymo tikisi rugsėjį. B. Wallace'as dirbo gynybos sekretoriumi trijų ministrų pirmininkų vyriausybėse ir atliko svarbų vaidmenį JK teikiant atsaką į Rusijos invaziją Ukrainoje.
2023-07-16

BBC atnaujino tyrimą dėl galimo darbuotojo mokėjimo jaunam asmeniui už intymias nuotraukas

Britų transliuotojas BBC ketvirtadienį atnaujino vidinį tyrimą po to, kai paaiškėjo, kad jo žinių vedėjas galimai sumokėjo jaunam asmeniui tūkstančius svarų sterlingų už seksualinio pobūdžio nuotraukas. 61-erių Huwas Edwardsas trečiadienį buvo paminėtas jo žmonos pareiškime, susijusiame su šiuo skandalu.
2023-07-14

BBC valdybos pirmininkas atsistatydina dėl paskolos Borisui Johnsonui

BBC valdybos pirmininkas Richardas Sharpas penktadienį paskelbė apie savo atsistatydinimą po tyrimo paaiškėjus, kad jis pažeidė taisykles, kai kandidatuodamas į šį postą padėjo buvusiam ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui (Borisui Džonsonui) gauti paskolą.
2023-04-28

Britų transliuotojas BBC ragina savo darbuotojus ištrinti „TikTok“ iš bendrovės įrenginių

Britų transliuotojas BBC pirmadienį pranešė, kad nurodė savo darbuotojams ištrinti Kinijos įmonei priklausančią vaizdo įrašų dalijimosi programėlę „TikTok“ iš bendrovės įrenginių, išskyrus atvejus, kai ji reikalinga dėl verslo priežasčių, vis daugiau Vakarų institucijų laikantis griežtesnės pozicijos dėl susirūpinimo duomenų rinkimu.
2023-03-21

Kilus chaosui dėl vedėjo nušalinimo, BBC vadovas sako neketinantis atsistatydinti

BBC generalinis direktorius Timas Davie pareiškė, kad neketina atsistatydinti po to, kai šeštadienį visuomeninio transliuotojo sporto redakciją sukrėtė reakcija į Gary Linekerio nušalinimą iš futbolo laidos „Match of the Day“ vedėjų. „Visi nori ramiai išspręsti situaciją“, – interviu BBC sakė T. Davie.
2023-03-12
REKLAMA
REKLAMA

Kviečia suklusti arbatos „Lipton“ mėgėjus: atskleidė, kas dedasi Kenijos arbatos ūkiuose

Britų transliuotojo BBC tyrimas pirmadienį atskleidė seksualinį išnaudojimą Kenijos arbatos ūkiuose, tiekiančiuose produkciją keliems populiariems Jungtinės Karalystės prekių ženklams. „Daugiau nei 70 moterų, dirbusių Kenijos arbatos ūkiuose, kurie daugelį metų priklausė dviem Britanijos bendrovėms, BBC papasakojo, kad jų vadovai jas seksualiai išnaudojo“, – teigiama transliuotojo interneto svetainėje.
2023-02-21

Nemalonumai BBC: Indija apkaltino transliuotoją vengimu mokėti mokesčius

Indijos Finansų ministerija penktadienį po kratų BBC biuruose apkaltino britų transliuotoją vengimu mokėti mokesčius ir teigė, kad jis deklaravo ne visas pajamas ir pelną iš savo veiklos Indijoje. Praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai BBC parodė dviejų dalių dokumentinį filmą apie Indijos premjero Narendros Modi (Narendros Modžio) vaidmenį aukų pareikalavusiose 2002-ųjų religinio pobūdžio riaušėse, į britų transliuotojo biurus prisistatė mokesčių inspektoriai.
2023-02-17

Indijos pareigūnai antrą dieną iš eilės atlieka kratas šalies BBC biuruose

Indijos mokesčių departamento pareigūnai trečiadienį, antrą dieną iš eilės, atlieka kratas britų transliuotojo BBC biuruose šioje šalyje. Kai kurių darbuotojų teigimu, jie klausinėjo personalo apie organizacijos verslo operacijas Indijoje. Po to, kai antradienį vakare redakcijos ir kiti darbuotojai pagaliau galėjo palikti biurą, BBC vadovybė liepė jiems dirbti iš namų, sakė su anonimiškumo sąlyga kalbėję darbuotojai.
2023-02-15

BBC Naujojo Delio redakcijoje – Indijos mokesčių inspekcijos reidas: surengė po premjerą kritikuojančio reportažo

Britų transliuotojas BBC pareiškė bendradarbiaujantis su Indijos mokesčių pareigūnais, antradienį surengusiais reidus jo redakcijose Naujajame Delyje ir Mumbajuje, kelios savaitės po to, kai pasirodė premjerą Narendrą Modi kritikuojantis dokumentinis filmas.
2023-02-14

Vilniaus Kalėdų eglė sulaukė išskirtinio užsienio dėmesio: pateko į gražiausių TOP10

Šių metų Vilniaus kalėdinei eglei, sutviskusiai su 700-ais gimtadienio žvakučių, skiriamas išskirtinis dėmesys ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje! Štai į gražiausių Kalėdų eglių dešimtuką Vilniaus eglę įtraukė ir britų nacionalinis transliuotojas BBC.
180 2022-12-27

Ukrainos pajėgos smogė „Wagner“ štabui – pareigūnas

  Ukrainos pajėgos smogė Rusijos karinių samdinių bendrovės „Wagner“ štabui Kadijivkoje rytinėje Luhansko srityje, pranešė srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus, kurį cituoja britų transliuotojas BBC. Pasak S. Haidajaus, smūgis viešbučiui, kur susitikdavo „Wagner“ nariai, padarė „reikšmingų nuostolių“ Rusijai. Pareigūnas taip pat sakė manantis, kad „mažiausiai 50 proc.“ išgyvenusiųjų mirs negavę reikiamo gydymo.
128 2022-12-12

Kinija suėmė BBC žurnalistą, nušvietusį protestus prieš COVID-19 apribojimus

Britų transliuotojas BBC sekmadienį pranešė, kad vienas iš jo žurnalistų Kinijoje buvo suimtas ir sumuštas policijos, kai nušvietė itin retus protestus prieš šalyje vykdomą nulinio COVIDo politiką. Sekmadienį didžiuosiuose Kinijos miestuose šimtai žmonių išėjo į gatves ir išreiškė visuomenės nepasitenkinimą valstybe.
2022-11-28

Eurovizijoje kitąmet atsisakė dalyvauti 2 šalys: taupo pinigus

Kitais metais Jungtinėje Karalystėje vykstančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse nedalyvaus 2 šalys. Priežastis, dėl kurios šių šalių astovai nepasirodys konkurse, daugumai gali būti lengvai suprantama – per brangu. Pranešama, kad kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkurse nedalyvaus Juodkalnija ir Šiaurės Makedonija. Teigiama, kad tokį sprendimą šalys priėmė dėl to, kad dalyvavimas konkurse joms yra per brangus.
157 2022-10-24

Pasaulinė žiniasklaidos milžinė BBC mini 100 metų sukaktį

Pasaulinė žiniasklaidos milžinė „British Broadcasting Corporation“ (BBC) antradienį mini savo 100 metų sukaktį.  Per veiklos šimtmetį BBC įsitvirtino kaip viena iš garsiausių ir gerbiamiausių Didžiosios Britanijos pasaulinių prekių ženklų, įgyvendinanti misiją „informuoti, šviesti ir linksminti“.  Remiantis korporacijos 2021–2022 metų ataskaita, transliuotoja kiekvieną savaitę pasiekia 492 mln. žmonių auditoriją visame pasaulyje.
2022-10-18

BBC labdarai išdalino 1,4 mln. svarų, susijusių su princesės Dianos interviu

JK transliuotojas BBC penktadienį pranešė labdarai paaukojęs pajamas, gautas iš garsiojo 1995 metų interviu su princese Diana komercinių pardavimų, kai buvo nustatyta, kad interviu buvo gautas apgaulingu būdu. Populiariai BBC laidai „Panorama“ duotame interviu, kuriame Diana pasakė garsiąją frazę, kad jos santuokoje „buvo trys žmonės“ – ji, Charlesas ir jo ilgametė meilužė, dabartinė žmona Camilla Parker Bowles, taip pat prisipažino buvusi neištikima vyrui, žiūrėjo rekordinis 22,8 mln.
2022-09-02

Žiniasklaida: Ukrainoje žuvo bent 10 elitinio Rusijos nacionalinės gvardijos būrio karių

Ukrainoje žuvo mažiausiai 10 elitinio Rusijos nacionalinės gvardijos specialiųjų pajėgų padalinio „Merkurijus“ iš Smolensko narių, rašo BBC Rusijos tarnyba. Apie tai skelbiama tarnybos „Telegram“ kanale. Anot korespondentės Olgos Ivšinos, dar liepos 28-ąją organizacija „Bratsvo Krapovich Beretov-Penza“ paskelbė įrašą, kuriame buvo matyti memorialinis kampelis, įrengtas 26-ojo specialiųjų pajėgų būrio „Merkurijus“ vietoje.
204 2022-08-31

Ukrainos gynybos ministro interviu: kada baigsis karas, iš kur gavo „Stinger“ ir kodėl F-16 nėra geriausias pasirinkimas

Ukrainos Gynybos ministras davė interviu BBC Ukraine. Jis papasakojo, kodėl amerikiečių lėktuvai F-16 netinka Ukrainai (ir kokia alternatyva) ir kad gegužę Ukraina per mūšius su Rusijos kariuomene prarasdavo daug karių. LIGA.net atrinko 12 pagrindinių citatų iš ministro interviu. Ukrainos oro gynyba numuša 50 proc. raketų. „Jei mūsų oro gynyba neveiktų, tada, patikėkite manimi, siaubas būtų daug kartų didesnis. Kai sakau „daug kartų daugiau“, turiu galvoje, kad 50 proc.

BBC: Johnsonas paskyrė naują ministrų kabinetą

Tvyrant įtampai dėl Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono likimo, BBC praneša, jog B. Johnsonas paskyrė naują ministrų kabinetą. Apie tai BBC politikos redaktoriui Chrisui Masonui patvirtino šaltiniai. „Man buvo pranešta, kad paskirtas visas ministrų kabinetas“, – teigia jis. Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad B. Johnsonas dar ketvirtadienį turėtų pranešti apie pasitraukimą iš JK Konservatorių partijos vadovo pareigų.
2022-07-07

Kliba Boriso Johnsono kėdė: atsistatydinus beveik 30 konservatorių parlamentarų raginamas trauktis

Iš Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono vyriausybės trečiadienį pasitraukus dar penkiems jaunesniesiems ministrams, nuo antradienio vakaro atsistatydinusių konservatorių parlamentarų skaičius išaugo iki 27. „Sąžiningai privalome paprašyti, kad partijos ir šalies labui pasitrauktumėte“, – sakoma trečiadienį atsistatydinusių penkių jaunesniųjų ministrų laiške ministrui pirmininkui.
2022-07-06

„Teletabių“ saulytė užaugo: nuotrauka suglumino internautus

Ar pamenate legendinio serialo mažiesiems „Teletabiai“ personažą saulytę? Ją vaidinusi mergina jau suaugo. Jess Smith tapo vienu žymiausių pasaulio vaikų, kai praėjusio amžiaus pabaigoje ėmė rodytis populiariame seriale vaikams.  Mergaitė vaidmenį paliko 2001-aisiais, tačiau jos veiduką vis dar atpažįsta viso pasaulio vaikai. Jau suaugusios Jess nuotrauka dabar kelia bangas socialiniuose tinkluose.  Nuotraukoje J. Smith laiko mažą mergytę, kurią visi tuoj pat palaikė jos dukra.
2022-05-26

BBC išvadino „Manchester United“ šiukšlėmis – atsiprašė ir kaltę suvertė praktikantui

BBC televizijai teko atsiprašinėti – šios eteryje bėgančioje naujienų eilutėje buvo pasirodžiusi žinutė „Manchester United“ – šiukšlės“. Kanalas atsiprašė už šį incidentą, paaiškinę viską tuo, kad klaida įvyko, nes tuo metu dirbo praktikantas. „Kai kurie iš jūsų anksčiau galėjo pastebėti kiek neįprastą komentarą apie „Manchester United“ mūsų bėgančių naujienų eilutėje. Tikiuosi, kad „Man Utd“ gerbėjai neįsižeidė“, – „The Guardian“ cituoja BBC laidų vedėją Annitą McVeigh.
2022-05-25

5 milijardus turto turintis rusų oligarchas – apie sankcijas: neįsivaizduoju kaip toliau gyventi

Prabangiame bute Londone gyvenantis rusų oligarchas Piotras Avenas jau pajuto sankcijų nepatogumus – turto už beveik 5 milijardus eurų turintis turtuolis pareiškė, kad jo šeima nežino, kaip toliau gyventi.  67-erių Piotras Avenas su priskirtomis sankcijomis susidūrė asmeniškai – vyro sąskaitos ir turtas buvo įšaldytas tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek ir visoje Europoje.
2022-03-27

Aiškėja daugiau detalių apie garsaus būgnininko mirtį: organizme rado tikrą narkotikų „kokteilį“

Aiškėja daugiau detalių apie tragišką „Foo Fighters“ būgnininko mirtį – toksikologijos išrašai parodė, jog muzikanto organizme mirties momentu buvo tikras narkotinių medžiagų „kokteilis“. Kolumbijos teisėsauga pranešė, jog Tayloras Hawkinsas prieš mirtį savo organizme turėjo bent dešimties narkotinių medžiagų pėdsakų. 50-ies būgnininkas mirties dieną turėjo šalyje koncertuoti – šiuo metu vyksta „Foo Fighters“ turas Pietų Amerikoje.
2022-03-27

Mirė „Foo Fighters“ būgnininkas Tayloras Hawkinsas: vyrui buvo vos 50

Būdamas 50-ies netikėtai mirė JAV roko grupės „Foo Fighters“ būgnininkas Tayloras Hawkinsas. Šią žinią socialiniuose tinkluose pranešė grupės nariai.  „Foo Fighters“ šeima plyštančia širdimi praneša apie mūsų mylimo Tayloro Hawkinso mirtį. Jo muzikinė dvasia ir užkrečiantis juokas su mumis liks amžinai.  Mūsų širdys yra su jo žmona, vaikais ir šeimos nariais. Mes prašome gerbti jų privatumą šiuo neįsivaizduojamai sunkiu laiku“, – rašoma „Foo Fighters“ socialiniuose tinkluose.
2022-03-26

Žiniasklaida: Rusija gali pereiti į naują karo fazę

Užsienio žiniasklaida skelbia, kad Rusija galimai pereina į naują karo fazę, kai bus bandoma priversti Ukrainą paklusti Rusijai. Spėjama, kad savo planus Maskva persvarsto susidūrusi su stipriu Ukrainos pasipriešinimu. Apie tai sekmadienį rašo BBC. Nauja karo fazė Lvive dirbantis BBC žurnalistas Jonah Fisher spėja, kad Maskva gali pereiti į naują karo etapą, kai Ukraina bus bombarduojama tam, jog paklustų.
2022-03-20

Rusija užblokavo BBC svetainę, žada imtis ir kitų žiniasklaidos priemonių

Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ trečiadienį užblokavo prieigą prie pagrindinės BBC naujienų svetainės, Užsienio reikalų ministerijai Maskvoje perspėjus, kad imsis papildomų atsakomųjų priemonių prieš Vakarų šalių žiniasklaidą. „Manau, kad tai tik atsakomųjų priemonių į informacinį karą, kurį Vakarai pradėjo prieš Rusiją, pradžia“, – platformoje „Telegram“ parašė URM atstovė Marija Zacharova.
2022-03-16

Rusija sako „apribojusi“ prieigą prie BBC, DW, „Meduza“, RFE/RL svetainių

Rusijos žiniasklaidos prievaizdas penktadienį paskelbė apribojęs prieigą prie kelių nepriklausomos žiniasklaidos priemonių interneto svetainių, Maskvai griežtinant interneto kontrolę, rusų pajėgų invazijai į Ukrainą įžengus į antrą savaitę.
2022-03-04

Naktį Ukrainoje aidėjo galingi sprogimai: užsidegė dujotiekis ir naftos terminalas

Po atakų naktį iš šeštadienio į sekmadienį Ukrainoje užsidegė dujotiekis ir naftos terminalas. Maždaug 30 km nuo Kijevo esančiame Vasilkovo užsidegė naftos terminatas, praneša The Guardian. Miesto merė Natalija Balasinovič sakė, kad Rusijos raketos pataikė į naftos saugyklą į pietvakarius nuo pagrindinio oro bazės kilimo ir tūpimo tako. Vėliau šiuos pranešimus patvirtino Ukrainos nacionalinė naujienų agentūra.
2022-02-27
REKLAMA
Arlo Parks  Arlo Parks

Į Lietuvą atvyksta „Mercury“ prizo laimėtoja ir naujos kartos balsas Arlo Parks

Patvirtinta, kad į Lietuvą atvyksta dar viena „Mercury“ prizo laimėtoja. Naujienos yra didelės. Nauja britų muzikos žvaigždė Arlo Parks pasirinko Lukiškių kalėjimą savo pasirodymui Vilniuje ir moderniausią Lietuvos sceną matuosis šių metų birželio 30 d. Pirmąją jos viešnagę Vilniuje pristato tolyn žvelgianti muzikos agentūra „8 Days A Week“. Arlo Parks verta pažinties ir jūsų dėmesio. Kalėjimas dar niekada nėra turėjęs tokio gražaus ir tyro pasirodymo.
2022-01-18

Po pranešimų apie pavojingai užsitęsusią erekciją uždraustas energinis gėrimas

Po pranešimų apie pavojingai užsitęsusias erekcijas, Afrikoje iš lentynų buvo išimtas energinis gėrimas. Kaip ir įtarė sveikatos priežiūros institucijos, mokslinė gėrimo sudedamųjų dalių analizė parodė, kad jame yra didelė „Viagros“ dozė. Zambijos vaistų reguliavimo tarnyba pirmą kartą šią problemą iškėlė 2019 m. sausio mėn.
2022-01-08

Būdama 11-kos Billie Eilish susidūrė su pornografija: „Tai mane paveikė, ilgai sapnavau košmarus“

Dainininkė Billie Eilish prisipažino, kad būdama vienuolikos pirmą kartą pasižiūrėjo pornofilmą po kurio ilgą laiką sapnavo košmarus.  Pasak atlikėjos, pornografija buvo „įžeidžianti“ ir „žeminanti moterį“, mergina iki šiol jaučia padarytą žalą, rašo „BBC“ Kai atlikėja pradėjo lytinį gyvenimą, B.Eilish prisipažino, kad ši patirtis paskatino ją „nesakyti ne dalykams, kurie nebuvo geri“. „Maniau, tai yra normalu ir kad būtent tai mane ir turi patraukti“, – sakė „Grammy“ apdovanojimo laurea...
2021-12-15

Šimonytė apie prezidento žodžius BBC: nemanau, kad keičiasi Lietuvos užsienio politika

Premjerė Ingrida Šimonytė sako nemananti, kad Lietuvos užsienio politika Baltarusijos atžvilgiu keičiasi, tačiau perspėja neduoti „papildomų kozirių“ Aliaksandrui Lukašenkai. Ji taip komentavo prezidento Gitano Nausėdos pasisakymą, kad neteisėtos migracijos krizė Lenkijos ir Lietuvos pasienyje su Baltarusija galėtų būti sprendžiama kreipiantis ir į autoritarinį Baltarusijos vadovą.
Aktualijos 2021-11-17

Rusijoje represijos prieš laisvą žiniasklaidą – Kremlius iš šalies išspiria Lukašenką kritikuojančią BBC žurnalistę

Rusijoje tęsiasi represijos prieš nepriklausomą žiniasklaidą. Šį kartą kliuvo garsiai Britų visuomeninio transliuotojo BBC žurnalistei, kuri savo klausimais neseniai užrūstino ir Aliaksandrą Lukašenka. Žinomai žurnalistei liepta krautis daiktus ir palikti šalį.
2021-08-14

BBC: Rusijos ketinimas išsiųsti iš šalies žurnalistę – išpuolis prieš žiniasklaidos laisvę

Britų transliuotojas BBC penktadienį sukritikavo Rusiją, paaiškėjus, kad viena Maskvoje dirbanti jo korespondentė bus faktiškai išsiųsta iš Rusijos, pareigūnams atsisakius pratęsti jos vizą. „Sarah Rainsford išsiuntimas yra tiesioginis išpuolis prieš žiniasklaidos laisvę, kurį be išlygų smerkiame“, – pareiškė BBC.
2021-08-13

Pasaulio žiniasklaidos gigantas svarsto Tokijuje pasitelkti netikrą minią

„BBC“ mąsto apie netikros minios triukšmo garsų naudojimą pranešant naujienas iš olimpinių žaidynių. Žiūrovams buvo uždrausta dalyvauti beveik visuose „Tokyo 2020“ renginiuose. Dirbtinė atmosfera buvo įprasta tiesioginio sporto transliavimo ypatybė koronaviruso pandemijos metu. „BBC“ praėjusį sezoną tai naudojo apšviečiant „Premier“ lygos ir FA taurės turnyrus.
2021-07-27

Greta Thunberg kritikuoja „vakcinų nacionalizmą“: tai neišspręs pandemijos problemų

Klimato aktyvistė Greta Thunberg planuoja nedalyvauti Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje (COP26), kuri, kaip tikimasi, lapkričio mėnesį vyks Glazge, Škotijoje. BBC pranešė, kad G. Thunberg įsitikinimu, konferencija turi būti atidėta dėl Covid-19 pandemijos. Jungtinės Karalystės organizuojama COP26 bus pirmoji didelė klimato kaitos konferencija, kurioje G. Thunberg nedalyvaus, po to, kai 2018 m. surengė pirmąjį savo protestą prie Švedijos parlamento.
2021-04-29

„Mirties spiralė“ gali būti ketvirtasis gyvenimo etapas

Mes visi esame susipažinę su gyvenimo etapais, net jei aiškiai jų nežinome. Pirmiausia – vaikystė, kartu su ja susijusi raida ir augimas, po kurios seka ilgiausia pilnametystės fazė. Akivaizdu, kad pilnametystė gali trukti dešimtmečius ir yra siejama su didėjančia mirties tikimybe žmonėms senstant. Tai veda į trečiąjį gyvenimo etapą, vadinamą „vėlyvuoju gyvenimu“, kol žmogus galiausiai numiršta.
2021-02-28

Skiepyti vaikų nerekomenduojama, tačiau reta kraujo liga serganti 16-metė jau gavo skiepą

Nors jaunesnių nei 16 metų amžiaus žmonių skiepijimas Jungtinėje Karalystėje ir nerekomenduojamas, viena paauglė skiepą jau gavo. Mergina serga reta ir pavojinga kraujo liga, tad ir antrąją vakciną nuo Covid-19 ji gaus jau netrukus.
2021-02-13

Kinija uždraudė „BBC World News“ transliacijas

Kinijos valstybinė kino, televizijos ir radijo administracija ketvirtadienį paskelbė uždraudžianti „BBC World News“ tęsti transliacijas, pareiškęs, kad šio kanalo turinys „rimtai“ pažeidė šalies taisykles.
2021-02-11

Landsbergis interviu BBC: iš Bideno tikimės daugiau prognozuojamumo ir bendradarbiavimo

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad iš naujosios Jungtinių Valstijų administracijos tikisi daugiau prognozuojamumo ir bendradarbiavimo su Europa sprendžiant tokius klausimus kaip sankcijos Rusijai. „Daug žmonių čia Europoje tikisi daugiau prognozuojamumo užsienio santykiuose. Taip pat jaučiame, kad galime tikėtis daugiašališko požiūrio tokiais klausimais kaip Rusija, kaip sankcijos“, – interviu BBC radijui kalbėjo G. Landsbergis.

Pokštas baigėsi tragiškai – draugai jį „juokais“ įstūmė į upę

Savo gimtadienį šventęs vyras mirė jo kojai patekus į motorinės valties propelerį – į upę jį juokaudami išstūmė draugai. Simonas Houlderis iš Rytų Jorkšyro, Didžiosios Britanijos, su šešiais draugais švęsdamas savo 30 gimtadienį išsinuomojo valtį. Draugai vartojo alkoholį ir „pokštavo“, kai staliumi dirbantis S. Houlderis buvo pokštaujant išstumtas į upę. Bandydamas atgal į valtį įsiropšti iš valties galo, jis įstrigo propeleryje, kai valtis tuo tarpu sukosi link jo.
2020-12-26

Į įprastą gyvenimą galime grįžti iki pavasario: Jungtinė Karalystė džiaugiasi proveržiu dėl vakcinų

Pagrindinis Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės konsultantas tvirtina, kad šalyje gyvenimas į įprastas vėžes gali grįžti iki pavasario. JK sveikatos apsaugos ministras Mattas Hancockas tuo tarpu nepaneigė, kad skiepai nuo koronaviruso gali būti privalomi.
2020-11-22

Prancūzija užsidaro antrąjį kartą: šalis skelbia apie įvedamą karantiną

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį paskelbė, kad šalyje antrą kartą įvedamas visuotinis karanatinas šalyje. Jis turėtų trukti bent iki lapkričio pabaigos, praneša BBC. Prezidentas teigė, kad vadovaujantis naujausiais ribojimais nuo penktadienio žmonėms bus leista palikti namus tik dėl būtiniausių darbo ar medicininių priežasčių. Restoranai, barai ir kitos ne pirmo būtinumo paslaugas teikiančios įmonės uždaromos. Antradienį Prancūzijoje buvo patvirtinta 33 tūkst.
2020-10-28

Škotijoje uždaromi barai ir restoranai

Spalio 7 d. Škotijos ministrė Nicola Sturgeon kovoje su koronavirusu ėmėsi griežtų veiksmų. Kaip skelbia BBC, nuo šio penktadienio, t. y. spalio 9 d., 18 val. Centrinėje Škotijoje privaloma užsidaryti visiems barams ir restoranams. Likusioje Škotijos dalyje suvaržymai bus šiek tiek švelnesni, tačiau nežinoma, ar ilgam. Dalyje Škotijos įsigalioja kiek kitokie apribojimai. Barams ir restoranams bus leidžiama dirbti nuo 6 ryto iki 18 val.
2020-10-07
Į viršų