Sostinės konservatoriai nori su kitais dešiniaisiais formuoti naują valdančiąją Vilniaus miesto savivaldybės tarybos koaliciją.

Tėvynės sąjunga norėtų, kad taryboje susiburtų aiškus konservatorių, liberalcentristų ir Liberalų sąjūdžio branduolys, prie kurio galėtų prisijungti paskiri esama padėtimi nepatenkinti socdemai bei naujoji "nepriklausomųjų" frakcija.

"Mums neatrodo, kad svarstymai apie socialdemokratų, konservatorių, liberalcentristų

ir "nepriklausomųjų" koaliciją yra solidūs. Mums labiau priimtina Liberalų sąjūdžio, liberalcentristų ir mūsų koalicija", - BNS trečiadienį sakė Vilniaus konservatorių lyderis Kęstutis Masiulis.

Pasak jo, valdančioji koalicija turėtų būti kuriama vertybiniu pagrindu, todėl geriau būtų, jei vienytųsi dešiniosios politinės jėgos. Be to, nepasitenkinimą konservatoriams kelia socialdemokratų tarpusavio susiskaldymas.

Socialdemokratų fakcija, kurią sudaro 6 nariai, turi du oponuojančius vienas kitam flangus: iš LSDP pašalintas Algirdas Paleckis bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Juras Požėla remia esamą koaliciją, kurią sudaro partija "Tvarka ir teisingumas", socdemai bei Lenkų rinkimų akcija. Romas Adomavičius bei Vitalija Kliukienė būtų palankūs naujos koalicijos formavimui su konservatoriais, liberalcentristais bei tris narius vienijančiais "nepriklausomaisiais", tuo metu Jūratė Žeimienė ir Audrius Rudys griežtos nuomonės šiuo klausimu neturi.

REKLAMA

Trečiadienį vakare posėdžiavęs Tėvynės sąjungos prezidiumas nutarė, jog Vilniaus koalicijos formavimas turėtų pereiti į dešiniųjų partijų lyderių rankas.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sostinės taryboje sudaro "Tvarka ir teisingumas" (13 mandatų), Lenkų rinkimų akcija (6) ir socialdemokratai (6). Liberalų sąjūdis rinkimuose laimėjo 4 vietas, jie skelbiasi esantys konstruktyvia opozicija.

Valdantiesiems oponuojantys konservatoriai taryboje turi 10 vietų, liberalcentristai - 9.

Rusų sąjunga vienija 2 narius ir kartu su iš "tvarkiečių" frakcijos išėjusiu Gintaru Kazaku įkūrė naują "Nepriklausomą" frakciją.

Pastaruoju metu sostinės savivaldybės užkulisiuose buvo girdimos kalbos apie naujos koalicijos būrimą. Buvo manoma, kad ją sudaryti galėtų socialdemokratai, liberalcentristai, nauja tris narius vienijanti "nepriklausomųjų" frakcija bei konservatoriai, tačiau galimi partneriai nesutaria dėl įtakos svertų pasidalijimo.

Kiek anksčiau yra vykusios konservatorių, liberalcentristų ir Liberalų sąjūdžio derybos dėl naujos koalicijos, tačiau liberalsąjūdiečiai iš jų pasitraukė, motyvuodami tuo, kad galimi partneriai (daugiausia liberalcentristai) neatsižvelgia į jų siūlymus.


Rašyti komentarą...
i
inf
2008-02-20 21:04:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai Zuokulo nuopelnai jau pamirsti?
Atsakyti
0

a
apie svonderius
2008-02-20 23:32:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol Martikonis dalyvauja tuose pasiderejimuose - gero nelauk.
Atsakyti
0

j
jod.lt
2008-02-20 23:50:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservatoriai "pamirso" taip kritikuoto Zuoko bendradarbiavima su Rubikonu, Masiulio teisimasi teismuose su Zuoku ir nutare bendradarbiauti:-) eiline politine prostitucija, visiskai pamirstant morale.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų