News Bridgepix nuotr.

News Bridgepix nuotr.

Sostinės savivaldybės tarybos Privatizavimo komisija, vadovaujama vicemero Arūno Štaro, Subačiaus gatvėje esančios ligoninės pastatus privatizavusiai bendrovei nurašė daugiau kaip 2 mln. litų skolą, rašo „Vilniaus diena”.

Ligoninės pastatus praėjusių metų gruodį privatizavusi bendrovė laiku neatsiskaitė su miesto savivaldybe, todėl pagal pasirašytą privatizavimo sutartį bendrovei "Corpomanagement" susikaupė daugiau kaip 2 mln. litų skola.

Nenorėdama mokėti delspinigių bendrovė kreipėsi į miesto savivaldybės Privatizavimo komisiją, prašydama nurašyti skolą. Kaip teigiama prašyme, perkami pastatai yra Vilniaus misionierių vienuolyno ansamblio dalis, kitaip tariant, kultūros vertybė. Esą vien dėl to Lietuvos bankai nesiryžo finansuoti objekto privatizavimo. Lėšų pavyko gauti tik iš užsienio bankų, tačiau derybos su jais užtruko.

Susirinkusi į posėdį Privatizavimo komisija, vadovaujama liberalo A.Štaro, balsų dauguma panaikino 2 mln. litų skolą. Esą taip siekta išsaugoti 55 mln. litų, kuriuos bendrovė sumokėjo už ligoninės pastatus.

REKLAMA

"Jeigu nebūtume atleidę jos nuo delspinigių, bendrovė pagal įstatymus galėjo atsisakyti privatizuojamo objekto ir prašyti savivaldybės grąžinti 55 mln. litų", - motyvus vardijo A.Štaras. Tačiau pridūrė, kad tokių grasinimų "Corpomanagement" vadovai niekada neišreiškė.

Prieš bendrovės atleidimą nuo mokesčių balsavo vienintelis Privatizavimo komisijos narys socialdemokratas Romas Adomavičius. Jo nuomone, nelogiška atleisti įmonės nuo delspinigių vien todėl, kad yra teorinė galimybė įmonei atsisakyti privatizavimo sutarties.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas, sužinojęs Privatizavimo komisijos sprendimą dovanoti verslo įmonėms savivaldybės milijonus, taip pat negailėjo kritikos.

"Turint omenyje savivaldybės biudžetą, kai pinigų trūksta suplanuotiems investiciniams projektams, skirtiems miesto infrastruktūrai gerinti, toks įmonės atleidimas nuo 2 mln. litų delspinigių, manau, nelabai protingas", - atviravo administracijos direktorius.

Paskutinį žodį dėl delspinigių nurašymo bendrovei "Corpomanagement" tars Vilniaus miesto taryba. G.Palucko tikinimu, taryba bus skatinama neremti Privatizavimo komisijos sprendimo atleisti įmonę nuo 2 mln. litų delspinigių.

Bendrovės "Corpomanagement" direktorius Edvardas Andrijaitis dienraščiui patvirtino, kad įmonė su savivaldybe pasirašė nupirktų objektų perėmimo sutartį. Vadinasi, įmonė nė cento neskolinga miesto valdžiai. Tačiau faktą, kad buvo susikaupusi 2 mln. litų skola, direktorius kategoriškai neigė.

Donatas
2008-01-21 10:05:51
Idomu, Imbrasas ima tiek pat procentu, kaip ir Zuokas ??
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
GEDIMINAS 2008-01-21 22:43:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pridedu kopiją ,o ta Jūratė ,kuri taip čia džiaugiasi yra Jūratė Usevičiūtė ,LRLS etikos komisijos sekretorė ir G.Steponavičiaus paramos fondo direktorė : ''Su sia gera naujiena ir sveikinu visus visus partiecius :) Jurate -----Original Message----- From: LRLS Lazdynu skyrius [mailto:[email protected]] Sent: 2008 m. sausio 16 d. 18:05 To: gediminas gemskis Subject: Dėl G. Gemskio Importance: High Sveiki, Informuoju, kad sausio 10 d. vykusio LRLS Valdybos posėdžio metu buvo svarstytas LRLS Lazdynų skyriaus nario Gedimino Gemskio pašalinimo iš LRLS partijos narių klausimas. Remdamasi Įstatų 13 straipsniu ir LRLS Lazdynų skyriaus Tarybos teiktu siūlymu, buvo priimtas sprendimas pašalinti Gediminą Gemskį iš partijos narių. Gediminas Gemskis NĖRA mūsų partijos ir Lazdynų skyriaus narys. Pagarbiai, Egidijus Gudanavičius LRLS Lazdynų skyriaus pirmininkas'',jei kas netingite paskaitykite partijos įstatus ir nurodytą straipsnį ir akivaizdu ,kad tai susidorojimas remiamas asmenine neapykanta,už tai ,kad paviešinau jų neteisumą    ATSAKYTI
GEDIMINAS 2008-01-21 22:22:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Štai jums ir ''garbės žodžio''dalintojas Štaras:
''senpuu Arūnui 2007-08-09 09:52
Arūnai, Jūs pateisinate koalicija su paksininkais, o tai didelės dalies partiečių nuomone - tas pats, kaip pateisinti koalicija su zuokininkais. Buvimas tokioje koalicijoje teršia partijos vardą ir nelabai tikiu, kad turite argumentų tam nuneigti. Ar ne geriau būti opozicijoje? Arba bent viešai rodyti nepasitenkinimą tokia tiesmuka politika. Vilniui reikia gero mero, o ne tokio ūkvedžio kaip Imbrasas, tačiau su tokia padėtimi taikstotės. Zuokas, juk Vilnių pavertė gražiu miestu, tačiau jis taip pat išgarsėjo didelio mąsto korupcija, o Imbrasas neturi jokio supratimo nei apie politika, nei apie vadovavimą miestui. Bando keist administraciją, o tokia veiklą lydi nuolatiniai skandalai, užtraukiantys negarbę ir LRLS. Zuoko surežisuotas Putramento scenarijus sėkmingai vyksta, o nesiimama jokių priemonių, kad visa tai baigtųsi. Nejaugi ši koalicija nemoka nedaryti klaidų. IR ŠTAI Jūs, šiame tinklapyje puolat rašyt pasiteisinimus, kad dėl visko kaltas Zuokas. Laukiame, kol pranešite, kodėl vyksta tie visi skandalai, kas jiems davė pagrindą ir pan. Ir dar pridėkite, ką gero Vilniuje padarėte. Politika turi būti skaidri! Įdomu ar šiam teiginiui pritariate.
Arūnas Štaras 2007-08-09 20:39:24

Kodėl vyksta skandalai, savo paaiškinimą jau parašiau, bet daugumas komentatorių tai įvertino tik kaip Pakso teisinimą.Jei pastebėjot, iš tikro apie Paksą ir Imbrasą beveik nerašiau, ir nė vienas komentatorius net nepabandė kaip nors sukritikuoti tai, ką rašiau apie Zuoko veikimo metodus - išeina, apie juos parašiau teisybę. Tačiau Jums ir kitiems oponentams tokios teisybės nereikia. Tiek Jūs, tiek ir zuokistai prikišate man, neva ginu paramą Paksui ir patį Paksą. Gerbiamieji, išskaitote tarp mano eilučių tai, ko net kvapo nėra. Tikrai nesame patenkinti koalicijos veiklos rezultatais, ne kartą esame prieštaravę (taip pat ir viešai) dėl kai kurių jos veiksmų ir sprendimų. Jei būtumę turėję didesnę įtaką priimant sprendimus, nebūtų buvę nei Kazako sklypo, nei Putramento plano tokio pateikimo, koks jis gavosi. Tačiau ar dėl bent vieno tokio pateikimo mums reikėtų trauktis į opoziciją, labai abejoju, nes tose istorijose matome ne vien nevykusius libdemų sprendimus, bet ir pijarines Zuoko bombeles. Gal būt, Jums politika yra tik reakcija į tai, ką koks laikraštis parašė ar televizija parodė. Jei taip būtų, tai Lietuvoje politinius veiksmus nulemtų tik didesnė piniginė ir kuo skambiau pateiktas "skandalas" - tą "abonentas" su savo aplinka ir bando įdiegti. Mes gi laikomės pozicijos, kad visokių įrašų bei juose užfiksuotų prasižengimų pagrįstumą turi nustatyti prokuratūra, STT ir VTEK, o ne laikraščiai ir televizijos. Kadangi tie tyrimai jau pradėti, turėtume sulaukti bent pirmųjų vertinimų. Jei jie bus nepalankūs dabartinei daugumai, tikrai jos negelbėsime. Kitas klausimas, ar šiuo metu yra realu sudaryti naują veiksnesnę daugumą ir išrinkti geresnį merą. Kad mes pasielgėme blogai, apie tai girdime jau 4 mėnesius, bet dar niekas nepasiūlė aiškios alternatyvos, kurioje sueitų ir aritmetika, ir naujas lyderis, ir vienijančios vertybės. Kad ir kaip Jums bus apmaudu išgirsti, mus su Paksu, Paleckiu ir lenkais sieja viena aiški vertybė - Vilniaus savivaldybėje neturi būti vykdoma "abonentinė" politika. Nesunkiai galėtume rasti daug bendrų vertybių su konservatoriais. Tačiau kol kas nematau jokio liberalcentristų atsitraukimo nuo buvusios politikos, kurią ta pati žiniasklaida pavadino "abonentine". Priešingai, tai, ką aprašiau straipsnyje, vertiname kaip dar purvinesnes ir grubesnes tokios "politikos" apraiškas ''
liberalusajudis.lt
   ATSAKYTI
nu kas cia per sugedes gediminas 2008-01-21 16:25:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pastoviai savo sude verda    ATSAKYTI
GEDIMINAS DĖL LRLS SUVAŽIAVIMO 2008-01-21 15:28:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagaliau oficialiai žiniasklaidoje pasirodė šis tas apie galimą LRLS naują (seną?) vadovybę.Reiktų pastebėti tokius akcentus:
1.Manau be P.Auštrevičiaus ir E.Masiulio kitų kandidatų nebuvimas rodo ,kad norima LRLS sąmoningai atiduoti valdžią vienam iš dviejų kandidatų ir kitiems neleidžiama siekti valdžios ,primenu ,kad praeituose rinkimuose V.Grubliauskas dalyvavo rinkimuose tik ''ant vaizdo'' ,kad LRLS neatrodytų apgailėtinai prieš visuomenę ir žiniasklaidą,kai ''liberalai'' renka valdžią iš vieno kandidato tai ,ta tendencija buvo ir LRLS Lazdynų skyriuje ,kai irgi buvo sąmoningai simboliškai G.Steponavičiaus ir kitų partiečių patvirtintas skyriaus pirmininkas Egidijus Gudanavičius ,kuris irgi buvo tik vienas kandidatas ir keitė pirmininką dėl buvusių intrigų skyriuje dėl buvusio pirmininko ir šiuo metu LRLS atsakingojo sekretoriaus Šarūno Gustainio konfliktų su skyriaus sekretore Rasa Gruodyte ir kitais partiečiais.
2.Nors jau negaunu iš LRLS laiškų ,tačiau iš informacijos Delfyje ''Prieš vasario 9 d. Kaune vyksiantį LRLS suvažiavimą 12 šios partijos narių, vadovaujančių ar priklausančių partijos skyriams didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, išplatino laišką partiečiams, kuriame ragina partijos vadovu rinkti Seimo narį Eligijų Masiulį. '' paaiškėja ,kad LRLS yra susiskaldžiusi ir ten yra rimtos intrigos ,kas visada buvo liberalų partijose (Liberalų Sąjungoje ir LiCS)
3.Nesunku mano nuomone prognozuoti ,kad istorija pasikartos ir jie gali vėl skilti ,vėl kurti naujas partijas ,tačiau žmonės tie patys ,vadinasi esmė nesikeis visada ir prognozuoju,kad arba LRLS bus tik uodega Lietuvos politikoje,silpniausia nieko nelemianti partija arba iš viso išsiskirstys,drąsiai prognozuoju ,kad po kokių trijų metų mes nebematysime Lietuvos politikoje partijos vardu ''Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdis'',tačiau matysime tuos pačius veidus darančius neteisumą ir intrigas kitose partijose.   ATSAKYTI
GEDIMINAS 2008-01-21 14:21:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sostinės savivaldybės tarybos Privatizavimo komisija, vadovaujama vicemero Arūno Štaro neatsakingai elgiasi su mokesčių mokėtojų pinigais ,su vilniečių pinigais.   ATSAKYTI
GEDIMINAS APIE SOSTINĘ IR LRLS 2008-01-21 14:17:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vilnius planuoja maždaug milijardinį biudžetą,žinoma natūralu,kad tai prioritetinis Lietuvos miestas ,nes tai Sostinė,tačiau Sostinė be jokių abejonių vertingesnė geresnės ir išmintingesnės Valdžios ,nei TT ,Liberalų Sąjūdis ,socialdemokratai,rašoma tai kas neatitinka tikrovės ''Opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas, vicemeras Arūnas Štaras'',nes kiekvienas nors kažkiek suprantantis politiką žmogus supranta kaip yra kvailinami žmonės ,kai LRLS juos apgaudinėja,kad yra ''opozicija'',opozicija paprastai nebūna valdžioje (vicemeras) ir visomis priemonėmis siekia ją nuversti ,o čia LRLS remia paksininkus,
A.Štaras sako: ''nematau pokyčių'',tai noriu jums pasakyti Vilniaus vicemere ,kad kritikuojate save ,nes gi pats ir nedarote pokyčių ir blogai dirbate ,nes kiek į tamstą kreipiausi - tai tik fiktyvus atsirašinėjimas arba iš viso nesugebama atsakyti.Oficialiai visuomenei pateikiama LRLS versija,kad parama paksininkams yra iki Vilniaus biudžeto patvirtinimo ,tačiau jums pateikiu kitą teisingesnę informaciją ,kad nesiruošiama tai daryti ,nebent konservatoriai juos užspaus su šituo reikalavimu ,kiek žinau jie išreiškė LRLS tokį reikalavimą dėl paramos nutraukimo,nes jie kaip žinome prašo ''išmaldos'' prie TT prisijungti ,nes LRLS ''skęsta''.Cituoju Egidijaus Gudanavičiaus
LRLS Lazdynų skyriaus pirmininko laišką:
''„P. Auštrevičius: Noriu pateikti tokį pasiūlymą – apibendrinimą:

1. Suprantame, kad dėl Vilniaus Koalicijos veiklos neefektyvumo, dalinai dėl Mero nesugebėjimo valdyti situacijos ir viešumoje daromų klaidų, mūsų paramos pabaiga yra neišvengiama. Paramos sąlygų peržiūrėjimas, anksčiau sietas su 2008 m. Vilniaus biudžeto tvirtinimu, negali nusitęsti ir metų virsme sprendimas turi būti padarytas.

2. Manome, kad yra reali galimybė sudaryti alternatyvią koaliciją, joje dalyvaujant, išlaikant mūsų principingą ir tęstinę politiką, todėl tai turi būti aktyviai daroma.

3. Aplinkybes ir sąlygas, susijusiais su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio opozicine parama Vilniaus Koalicijai, reikia apsvarstyti Vilniaus miesto koordinacinėje taryboje.“
Pirmininko P.Auštrevičiaus pasiūlymai buvo persiųsi raštu elektroniniu paštu, tačiau tik G. Steponavičiui ir A. Štarui.
Pateikiu jums šio laiško tekstą:

„Sveiki,

atsizvelgiant i esama situacija (musu paciu vidine diskusija; LRLS laiskas LD ir ju nerislus atsakymas; sunkus, bet besitesiantis pokalbis su TS ir kitais del alternatyvios koalicijos) siulau sios dienos Vilniaus koordinacineje vadovautis siuo:

1. Nekvestijonuoti paramos nutraukimo, kaip strateginio veiksmo, laikantis, kad veliausias laikas tam yra biudzeto perziura. Dabar nereikia kalbeti apie tikslu laika.

2. Opozicines paramos nutraukimas nereiskia kad Arunui reikia atsistatydinti, nes lieka opozicijos atstovu.

3. Apsitarti kokie darbai ir principiniai reikalai turi buti aptarti galimoje naujojoje (alternatyvioje) sutartyje ir gauti koordinacine igaliojimus tokiems pokalbiams.

Petras“
Ir kai šiame koordinacinės tarybos posėdyje buvo balsuojama dėl esminio klausimo - paramos libdemams nutraukimo nedelsiant arba bent jau ne vėliau kaip iki Naujųjų metų - balsavimo rezultatai buvo stebinantys. Nors LRLS Taryba rekomendavo nebetęsti paramos koalicijai, už paramos nutraukimą balsavo tik 7 koordinacinės Tarybos nariai (visi 5 Lazdynų skyriaus deleguoti atstovai + 2 Fabijoniškių skyriaus atstovai) ir 1 (Antakalnio skyriaus atstovas) susilaikė iš 29 dalyvavusių...
Greičiausiai todėl, koordinacinės tarybos posėdyje balsuojant dėl paramos nutraukimo, buvo suformuluotas labai nekonkretus sprendimas. Cituoju: „Pavesti Vilniaus m. savivaldybės tarybos frakcijai sprendimą dėl paramos liberaldemokratams pratęsimo ar nutraukimo priimti ne vėliau kaip 5 dienos po Vilniaus m. savivaldybės biudžeto patvirtinimo. Jei frakcijos narių nuomonės išsiskirs, galutinio sprendimo priėmimui šaukti Vilniaus miesto koordinacinę tarybą.“
Tai elitinis politikų melo pavyzdys.


   ATSAKYTI
na 2008-01-21 11:37:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pasirodo Auštrevičius bus didžiausiu išdaviku, dėl milijonu sudarius koaliciją.   ATSAKYTI
O kaip su 2008-01-21 10:49:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
delspinigiais?   ATSAKYTI
q 2008-01-21 10:15:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
LIETUVOS RESPUBLIKOS LIBERALU SAJUDIS   ATSAKYTI
Donatas 2008-01-21 10:05:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idomu, Imbrasas ima tiek pat procentu, kaip ir Zuokas ??   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Sveikatos apsaugos ministerija praneša apie 5 naujus koronaviruso atvejus. Viso šiuo metu liga šalyje pasiglemžė 70 gyvybių. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ...
Pareigūnams įkliuvęs vyras ėmė skųstis: vis sulaiko, kai eina į klubą atsipalaiduoti (nuotr. stop kadras)
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje šeštadienį ryte nusižudė 1989 metais gimęs nužudymu įtariamas sulaikytasis. Policijos departamentas pranešė, ...
Sodininkai nebežino, ką daryti: neatsigina gausaus kenkėjų antplūdžio (nuotr. stop kadras)
Sodininkai ir daržininkai skundžiasi neatsiginantys kaip niekada gausiu kenkėjų antplūdžiu. Ypač daug bėdų pastarosiomis dienomis pridaro invazinės sraigės, šliužai, arba ...
Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Sekmadienio naktį, kiek po vidurnakčio, Vilniaus rajono Pakalnių kaime esančioje pirtyje sumušti du 1973 ir 1982 metais gimę vyrai, pranešė Policijos departamentas. ...
Koronavirusas  (nuotr. SCANPIX)
Pasaulyje oficialiai užregistruota jau daugiau kaip 6 mln. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų ir du trečdaliai užsikrėtimų patvirtinti Europoje bei Jungtinėse Valstijose, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų