Šimonytė: koronaviruso „imuniteto pasas“ – vėlesnio laiko projektas

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad koronaviruso „imuniteto paso“ idėja, kuri suteiktų nuo COVID-19 pasiskiepijusiems ar liga persirgusiems žmonėms daugiau laisvės, kol kas nebus skubinama.

„Imuniteto paso galbūt tą projektą vertinčiau kaip tolesnį projektą. Nes tikrai nesinorėtų sukurti tokios aplinkos, kur kažkas nuspręstų, kad gal man visai verta ir nesilaikyti taisyklių, kur nors užsikrėsti, prasirgti ir tada gauti žymą, kad aš jau turiu imunitetą“, – interviu „Delfi“ trečiadienį tvirtino premjerė.

Anot jos, šį sumanymą stabdo ir kol kas per lėti vakcinavimo tempai.

„Šiaip tai nėra idėja, apie kurią mes svarstome kaip kokių nors artimiausiu savaičių idėjas, nes vakcinavimo mastai bus vis vien gana santūrūs dėl to, kad mes vakcinos kiekius gauname gana santūriai“, – aiškino I. Šimonytė.

Prieš savaitę ji minėjo, jog „imuniteto pasas“ leistų svarstyti apie tai, kad daliai visuomenės kai kurie karantino reikalavimai nebūtų taikomi.

Vyriausybės vadovės teigimu, sistema galėtų veikti e.sveikatos pagrindu, kur yra fiksuojami vakcinavimo duomenys.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad dėl to dar bus diskutuojama, nes idėją kritiškai vertina, pavyzdžiui, kai kurie psichikos sveikatos ekspertai.

„Tik apie pačią idėją, kad ji nediskriminuotų žmonių, kad ji galbūt nesukurtų pagrindo kažkokiems piktnaudžiavimams, tikrai, diskutuojame dar labai atsargiai“, – tvirtino I. Šimonytė.

Svarstys „socialinius burbulus“

Ji taip pat kol kas atsargiai vertina galimybes įteisinti vadinamuosius „socialinius burbulus“, kai būtų leista lengviau bendrauti vienišiems žmonėms su kitais asmenimis, bet žada tai svarstyti.

„Aš labai atsargiai į tuos dalykus žiūriu. Bet lygiai taip pat suprantu, kad žmonėms, kurie yra vieniši, kurie neturi giminaičių, šeimos narių, kai yra namų ūkis iš vieno žmogaus, tie bendravimo apribojimai, galimybė su kažkuo bendrauti tiktai lauke, tikrai yra labai didelis išbandymas. Pasitarę, turbūt, kad tą tokį labai labai minimalų bendravimo režimą galėtumėme bandyti numatyti ir truputėlį lengvesnį“, – teigė ministrė pirmininkė.


Rašyti komentarą...
I
Info
2021-01-13 21:33:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip deklaruoja skiepų gamintojai, imunitetas įgyjamas mažiausiai 3 mėn.,o Australijos mokslininkai sako, kad ir 8 mėn. Kam reikia to paso ? - 100 000 persirgusių, kurie jau turi imunitetą, greit prie jų prisidės paskiepyti. Kokia prasmė juos laikyti garde ? - štai kur esmė, tokie piliečiai turėtų turėti didesnes teises judėti po šalį ir dirbti atitinkamus darbus, nes krizė jau ant slenksčio, ir jei neįjunks valdantieji smegenų, krizė bus baisi
Atsakyti
0

n
nuomonė
2021-01-13 17:51:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne imuniteto paso reikia ,o skiepų ,kad kiekvienas žmogus jį turėtų .vakar vokietijos TV žiniose laida iš skiepų punktų tai ir parodė.vokiečiai turi skiepų pasą į kurįdabar ir įdedamas štampas kad žmogus buvo paskiepintas nuo covid 19,gavus antrą skiepą įdedamas antras štampukas ,apie imunitetą niekas dar nieko dorai nežino ,neaišku ar iš viso žinos ,o ir imunitetas ,antikuniai skirtingai kiekvienam žmogui to užfiksuoti tiesiog neįmanoma .Bet kad paskiepintas ir kada tai vokiečiai daro .Turiu tokiį pasą ir jame visi man daryti skiepai --gripas ,encefalitas,sepsinis plaučių uždegimas,o kai važiavau į LT tai paskiepijo kokteiliu ,skirtu rytų europiečiams ...pase ir įrašai apie reakcijas į skiepus ,nuo stabligės skiepo buvo alergija ir tai mato visi ,kurie pažiūri į mano skiepų pasą.LT piliečiai net nesupranta ,kad reikia turėti tokį dokumentą ,nes skiepū bus vis daugiau ...
Atsakyti
0

n
na va
2021-01-14 02:50:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
sucipuos ,surusiuos,ir uzanspauduos..amen ,,zmogelis niekur nepakrutes ..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų