Lenkai praranda kantrybę: kalnų kurortai moja ranka į valdžios nurodymus ir skelbia atnaujinsiantys veiklą

Nuo turizmo priklausančiuose Lenkijos pietuose slidinėjimo trasos, restoranai ir viešbučiai pareiškė, kad nuo pirmadienio nebepaisys dėl COVID-19 įvestų suvaržymų ir atsidarys, šalies smulkiesiems verslininkams prarandant kantrybę dėl karantino.

Keli šimtai verslininkų prisijungė prie vadinamojo „Kalniečių veto“ judėjimo, kurio lyderis Sebastianas Pitonas paskelbė apie nepaklusnumo kampaniją apsirengęs tradiciniu Tatrų kalnų gyventojų kostiumu.

„Verslininkai yra nusiteikę ryžtingai, nes supranta, kad nepragyvens dar vieno mėnesio – taigi, jie neturi kito pasirinkimo“, – teigė S. Pitonas, koronavirusinę infekciją pavadinęs „nesunkia liga“.

„Tai mūsų paskutinė galimybė vetuoti šią vyriausybės politiką, dėl kurios nusigyvename“, – lenkų naujienų agentūrai PAP pareiškė S. Pitonas.

Pirmadienį Lenkijos vyriausybė iki mėnesio pabaigos pratęsė daugumą kovai su COVID-19 skirtų apribojimų. Dėl šių priemonių toliau draudžiama atsidaryti plačiajai visuomenei slidinėjimo trasoms, sporto klubams ir viešbučiams, o restoranams leidžiama tiekti tik maistą išsinešti.

Vyriausybė taip pat pažadėjo išmokėti 1 mlrd. zlotų (221 mln. eurų) sunkumų patiriančioms įmonėms Lenkijos kalnuotose vietovėse, tačiau verslininkai atsakė, kad tokios sumos nepakanka, o S. Pitonas siūlomą paramą pavadino „išėdomis“.

Kantrybės dėl vyriausybės atsako į pandemiją ima stigti ne tik Pietų Lenkijoje – daug smulkių verslininkų visoje šalyje socialiniuose tinkluose skelbia apie savo įmonių atidarymą.

„Twitter“ paskyroje @OtwieraMY („Mes atsidarome“) skelbiami reikalavimo užsidaryti nebepaisyti nusprendusių barų, restoranų, čiuožyklų ir kitų įstaigų pavadinimai bei adresai.

Lenkijos turizmo ir viešbučių pramonės atstovai taip pat apskundė teismui apribojimus, reikalaudami išmokėti kompensaciją iš valstybės iždo.

Kreiptis į teismą planuoja ir sveikatingumo sektorius, o mažmenininkų asociacija irgi pagrasino imtis tokių veiksmų.


Rašyti komentarą...
y
yogis
2021-01-13 20:19:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuoliai.imkit pavyzdy runkeliai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų