Veryga: gydymo įstaigos jau turės atlaisvinti lovas COVID-19 pacientams papildyta 16.10 val.: riboti planinių paslaugų neplanuoja

Kone kasdien jau fiksuojant po daugiau nei du šimtus naujų COVID-19 atvejų – nerimo signalas dėl gydymo įstaigų darbo. Ministras Aurelijus Veryga įspėja, kad daugėjant COVID-19 ligonių daliai gydymo įstaigų jau reikės persitvarkyti.

Valstybės operacijų vadovas A. Veryga konstatavo, kad bendrai vertinant situaciją šalyje ji yra negerėjanti.

„Bendrai auga tiek užsikrėtusiųjų, tiek sergančiųjų skaičius, tiek procentas asmenų, kurių užsikrėtimo kelio nustatyti jau nėra įmanoma. Tai reiškia, kad infekcija šalyje plinta“, – kalbėjo jis.

Ministras informavo, kad, deja, šiek tiek intensyviau pradėjo augti ir covidinių lovų užimtumas.

„Praėjusią savaitę turėjome kiek daugiau nei 40 proc., o dabar jau turime 57 proc. Tad šiandien bus kalbamasi su organizuojančiomis institucijomis apie galimybę tą lovų skaičių išplėsti. O tai reiškia, kad dalis įstaigų turės persitvarkyti savo darbą ir dalis lovų, kurios buvo skirtos kitiems pacientams, skirti covidiniams pacientams, kad jiems būtų spėjama teikti pagalbą“, – sakė A. Veryga.

Jau anksčiau ministras yra įspėjęs, kad tam tikras pavojaus signalas bus, kai vadinamųjų COVID-19 lovų rezervo užimtumas pasieks 70 proc. Jis teigė, kad tada jau reikėtų pradėti galvoti apie tam tikrų gydymo įstaigų darbo ribojimo.

Visai stabdyti planinių paslaugų nežada

Ministras priminė, kad šiandien 5 didžiuosiuose miestuose, kur yra infekciniams ligoniams skirti gydyti skyriai, bendras deklaruotas lovų skaičius yra 401.  Ir iš jų šiandien yra užimti 57 proc., bet tai, jo teigimu, nereiškia, kad tiek apskritai tų lovų ir yra.

REKLAMA

„Kodėl mes kalbame apie galimybę plėsti jų skaičių, tai tuose vadinamuose klasteriuose mes turime apie 17 tūkst. lovų, daugiau nei 600 reanimacijos lovų, beveik 580 yra su dirbtine ventiliacija, apie 5500 – su deguonimi.

Šiuo metu, kai užsipildo tos pagrindinės covidinės lovos, organizuojančios institucijos kalbasi su gydančiomis įstaigomis, kur būtų galima perskirstyti pacientus. (...) Kiek tai pakeis planinių paslaugų teikimą, šiandien labai sunku pasakyti, tai priklausys, kiek reikės lovų paimti papildomai. 

Jei jų reikės labai daug, tai, natūralu, kad kuo daugiau gulės covidinių pacientų, tuo ten bus galima mažiau guldyti kitomis ligomis sergančiųjų, bet koks tai bus skaičius, šiandien negalėčiau pasakyti. Bet bendrai visiškai stabdyti planinių paslaugų teikimą šiandien yra neplanuojama“, – tikino A. Veryga. 

Portalas tv3.lt primena, kad premjeras Saulius Skvernelis pasidalino žinia, kad dėl epidemiologinės situacijos priimami nauji sprendimai. Jei jie nepadės, teks skelbti lokalius karantinus.

Naujų atvejų – 205

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 205 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.

Šiuo metu bendras Covid-19 atvejų skaičius Lietuvoje pasiekė 7726 ribą. Naujų mirčių nustatyta nebuvo. Jų skaičius – 113. Dar 35 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių. Nuo šio viruso jau pasveiko 3110 asmenys, tebeserga 4468.

Šiuo metu izoliacijoje – 32220 asmenys, o nuo birželio 1 d. užfiksuoti 352 įvežtiniai atvejai.

Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 229 žmonės, 20 iš jų – reanimacijoje, su deguonies kaukėmis gydomi 87 pacientai, dar devyniems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

REKLAMA

Daugiausiai naujų susirgimų Vilniuje

Iš vakar nustatytų atvejų 70 registruota Vilniaus, 44 Šiaulių, 27 Kauno, 22 Klaipėdos, 21 Telšių, po 7 – Marijampolės ir Panevėžio, 6 Tauragės bei 1 Alytaus apskrityse. 

Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 146 asmenys. Be to, registruoti 3 įvežtiniai atvejai: 2 iš Didžiosios Britanijos ir 1 iš Ukrainos. Tuo metu, 56 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

101 atvejis šiuo metu siejamas su protrūkiais

Vilniaus apskrityje praėjusią parą registruota 12 koronavrusinės infekcijos atvejų, siejamų su protrūkiu Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žemyna“, dar 3 atvejai susiję su protrūkiu Vilniaus darželyje „Taškius“, 2 – su protrūkiu darželyje-lopšelyje „Gėlynas“, taip pat 2 atvejai, vertinama, yra susiję su Pabradės „Žeimenos“ gimnazija. Dar po 1 atvejį siejama su protrūkiais Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje, Vilniaus rajono Skaidiškių mokykloje-darželyje, Vilniaus lopšelyje – darželyje „Pušaitė“.

Dar 2 atvejai Vilniaus apskrityje siejami su protrūkiu Elektrėnų ledo arenoje, 5 infekcijos atvejai – su restorane Vilniuje vykusia šeimos švente.

Šiaulių apskrityje vakar registruoti 8 infekcijos atvejai, susiję su Šiaulių ugdymo centru „Spindulys“, 2 – susiję su protrūkiu Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centre. Dar 3 infekcijos atvejai siejami su Šiaulių lopšeliu-darželiu „Žibutė“, 1 – su protrūkiu Šiaulių lopšelyje-darželyje „Bitė“.

REKLAMA

2 atvejai, vakarykštę parą registruoti Šiaulių apskrityje, yra susiję su protrūkiu prekybos centre „Saulės miestas“ veikiančios parduotuvės „Rimi“ konditerijos centre, 4 atvejai – siejami su protrūkiu įmonėje „Massive Wood Construction“.

Dar 2 COVID-19 atvejai siejami su protrūkiu Kelmės rajono savivaldybėje, 1 – su židiniu Kelmės vaiko ir šeimos gerovės centre.

Kauno apskrityje po 1 atvejį siejama su protrūkiais Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijoje, Kauno Aleksoto lopšelyje-darželyje, Kauno krepšinio mokykloje „Žalgiris“.

Taip pat dar 1 infekcijos atvejis, vertinama, yra susijęs su protrūkiu Kauno klinikų Chirurgijos skyriuje.

3 atvejai, registruoti Klaipėdos, Kauno ir Tauragės apskrityse, yra susiję su Palangos reabilitacijos ligonine (iš viso susiję 29 susiję atvejai).

3 atvejai, registruoti Klaipėdos apskrityje, yra susiję su protrūkiu Klaipėdos Respublikinės ligoninės Skuodo filiale (iš viso 4 susiję atvejai). Dar 2 atvejai yra susiję su protrūkiu Klaipėdos Jūrininkų Ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje (iš viso susiję 4 infekcijos atvejai).

Dar 2 atvejai, vertinama, yra susiję su protrūkiu Kartenos mokykloje-daugiafunkciniame centre, po 1 – su protrūkiais Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre bei Klaipėdos Vydūno gimnazijoje.

Taip pat 2 atvejai, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiu Skuodo rajono Lenkimų miestelyje.

Panevėžio apskrityje 2 atvejai siejami su protrūkiu įmonėje „Roquette Amilina“, po 1 – siejama su protrūkiais Pasvalio policijos komisariate bei Kariuomenėje – Karaliaus Mindaugo husarų batalione.

REKLAMA

Telšių apskrityje 4 atvejai siejami su protrūkiu Plungės Senamiesčio mokykloje, 2 infekcijos atvejai –  su protrūkiu Telšių apskrities vyriausiame policijos komisariate. Taip pat dar 1 atvejis siejamas su protrūkiu laikraščio „Telšių žinios“ redakcijoje.

Be to, 1 atvejis, registruotas praėjusią parą, siejamas su protrūkiu Plungės ligoninėje, taip pat 1 –susijęs su protrūkiu Plungės rajono Šateikių kultūros centre.

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže.


Rašyti komentarą...
N
Nui
2020-10-19 15:26:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
sulauks balsavimu ir užkarantinins
Atsakyti
-2

K
Kovid19
2020-10-19 15:59:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar ji gali kas nors isvezti is Lietuvos visiems laikams kd nematyt jo istisai,negirdet jo briedu,...psihinis ligonis, gydyt ji reik paty
Atsakyti
-1

K
Kavenskas
2020-10-19 16:05:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip nusibodo tie draudimai...........
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų