Rudens orai pasikeis: kai kur pils lietus, dangų raižys žaibai

Penktadienį orai buvo permainingi, per visą šalį nukeliavo lietaus debesys. Šį vakarą dar lynos rytinėje Lietuvos dalyje, bet vis mažiau. Žemaitijoje dangus jau pradės giedrėti. Apie vidurnaktį lietus liausis šalies rytuose, vakaruose giedrysis. Daug kur suboluos rūkas, vietomis gana tirštas. 

Vilnius (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)
61

Šeštadienio rytas vakaruose ir šiaurėje žada būti saulėtas, rytuose – debesuotas. Vėliau visur apsiniauks, pradės lyti. Lietus pirmiausia aplankys Žemaitiją ir šiaurinę Lietuvos dalį, tačiau rytuose ir pietuose gali taip ir nepasirodyti. 

(61 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ruduo Vilniuje

„Kitaip tariant, orai bus rudeniški. Naktį debesuotumas permainingas. Rytuose kurį laiką lynos, bet po vidurnakčio liausis. Vakaruose dangus giedrės. Vietomis rūkas. Dieną apsiniauks visur, tačiau lietaus sulauks daugiausia vakarinė ir šiaurinė Lietuvos dalis. Kitur jis tikėtinas menkai. Žemiausia temperatūra naktį bus tarp 6 ir 8, kai kur apie 9 laipsnius, dieną šils iki 12–14, pietuose 15 laipsnių šilumos“, – pasakojo sinoptikas Naglis Šulija.

Sekmadienio naktį lietaus bus visur. Vakaruose lis ilgiau, gausiau, rytuose – trumpiau ir mažiau. Dieną Lietus pradės trauktis nuo pajūrio, vėliau nuo Žemaitijos, bet kitur lis arba lynos iki pat vakaro. Naktį atvės iki 10–12, dieną šils iki 12–14 laipsnių šilumos. Pirmadienio naktį palis tik kai kur, dieną jau daug kur, o vietomis gali ir stiprokai. Neturėtų nustebinti ir perkūnija. Naktį vietomis rūkas. Oras naktį atvės iki 8–10, kai kur iki 11 laipsnių, įdienojus bus apie 12–14, prie jūros maždaug 10 laipsnių šilumos. 

REKLAMA

Ką gi, orai bus drėgni, lis vis dažniau, bet dabar taip ir turi būti.

Orai Europoje po truputį keičiasi. Sausos, retokais nestorais debesimis dengtos aukšto slėgio sritys stiprėja ir vis labiau gniaužia ties Skandinavijos ir Baltijos šalimis esantį cikloną. Čia vyraus debesuoti orai, daug kur palis. Ciklono įtaka sieks ir Lietuvą, todėl čia lietaus irgi bus, o ciklono nulemti orai nebus labai šilti. 

Štai Romoje rytoj bus saulėta, šils iki 22, Barselonoje lietus ir 18 laipsnių šilumos. Paryžiuje orai gana gražūs, bet šils iki 14, Londone saulė pro debesis ir 13 laipsnių šilumos. Berlyne rytoj 13, Varšuvoje 18 laipsnių šilumos. Į rytus nuo Baltijos bus gerokai vėsiau, nestigs ir lietaus. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų