Sergamumas koronavirusu 18 kartų didesnis už šalies vidurkį: savivaldybė priėmė sprendimą dėl karantino

Nors sergamumas Raseiniuose gerokai viršija bendrą šalies vidurkį, vietinio karantino, kaip viliasi rajono meras Audrius Bautronis, neprireiks.

(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Bent toks sprendimas kol kas buvo priimtas pirmadienį sušauktame Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio metu.

„Aptarėme esamą situaciją, priimtus sprendimus, reikalavimus ir buvo nuspręsta, kad karantino neskelbsim. Matome, kad priimti sprendimai gerina situaciją, mažinami gyventojų srautus, susibūrimus“, – sakė A. Bautronis.

Šiuo metu paskutinių 14 d. sergamumas koronavirusu Raseinių rajone siekia 714,2 atvejų 100 tūkst. gyventojų, kai bendras šalies vidurkis siekia tik 39,5. 

Išgirdo rekomendacijas

Anot mero, žmonės jau rimtai reaguoja į situaciją ir laikosi priimtų ribojimų, rekomendacijų.

A. Bautronio, teigimu šiuo metu Raseinių rajone fiksuojama apie 240 susirgimų.

„Savaitgalį atlikti tyrimai parodė, kad teigiamų atsakymų skaičius procentine išraiška mažėja. Taigi, matome, kad situacija stabilizuojasi“, – sakė meras.

Andrius Bautronis (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Portalas tv3.lt primena, kad dėl staigaus viruso plitimo penktadienį savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija įvedė tam tikrų ribojimų.

Nuspręsta intensyvinti tyrimus, aktyviau bus stebimi asmenys, esantys saviizoliacijoje.

Be kita ko, buvo nuspręsta, kad reikės viešose vietose visur dėvėti kaukes. Rekomenduojamas nuotolinis darbas, ugdymas visose grandyse taip pat pereina tik į nuotolinį. Taip pat rekomenduojama nukelti visas asmenines šventes ir renginius.

REKLAMA

Įvestos rekomendacijos dėl būriavimosi daugiau nei trijų asmenų, jei jie nėra šeimos nariai.

Kaip skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), iš vakar patvirtintų COVID-19 atvejų 3 nauji atvejai patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Patikslintais duomenimis, su šiuo protrūkiu jau susiję 40 atvejų.

5 nauji atvejai iš jų 3 antriniai patvirtinti Raseinių choro „Šatrija“ protrūkyje. Su šiuo židiniu jau siejami 25 atvejai. Taip pat 1 antrinis atvejis patvirtintas Raseinių policijos komisariate. Šiame židinyje jau patvirtinti 39 atvejai.

Registrų centro duomenimis, pagal paskutinių 14 d. sergamumą koronavirusu 100 tūkst. gyventojų antroje vietoje atsiduria Radviliškio rajonas (340), toliau rikiuojasi Šiaulių miesto (119,2) ir rajono (98,9) savivaldybės. 

Naujų atvejų – 105

NVSC informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 105 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Iš jų 44 registruoti Kauno, 29 Šiaulių, 28 Vilniaus, 3 Panevėžio ir 1 Klaipėdos apskrityse.

1 mirties atvejis užfiksuotas Vilniuje. Asmuo priklausė rizikos grupei dėl amžiaus.

Per vakar parą patvirtinti 3 įvežtiniai atvejai iš Vokietijos Šiaulių apskrityje, Rusijos Kauno apskrityje ir Jungtinės Karalystės Vilniaus apskrityje.

Kol kas 16 asmenų, kuriems per vakar parą patvirtinta koronavirusinė infekcija, negalėjo įvardinti, kur galėjo užsikrėsti. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Po kontakto, bet ne židiniuose, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 43 asmenys, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.


Rašyti komentarą...
v
violeta
2020-09-28 13:22:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Violeta.Kaip buvo susirgimu pirmame etape iki 50,tai buvo tragedija.Dabar ,kaip isplove pinigus tai ir simtai nebaisusu.Kaip tai suprasti?


Atsakyti
0

T
Teta
2020-09-28 16:08:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mirštamumas mažesnis negu anksčiau, nors ir uzsikretimai didesni, taip ir suprasti.
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-09-28 16:57:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Artėja rinkimai, jokių buvusių, ir senbuvių!!! Užteks, prisivadovavo parazitai!! Elitas smirdantis , kuris ant žmonių kupros sulipę!!!! Kaliūzėn šituos apsišaukėlius!!! Jie ne valdžia, todėl jų sprendimai neteisėti!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų