Kviečia nemokamai dalyvauti tyrime dėl COVID-19 antikūnų

Kauno miesto poliklinika paskelbė kviečianti dalyvauti biomedicininiame tyrime, kurio metu norima išsiaiškinti imuninės sistemos atsako specifinius rodiklius. Nemokamai dalyvauti kviečiami jau gavę teigiamą PGR testo rezultatą, bet nebesergantys.

(nuotr. stop kadras)

Kadangi kol kas nėra aiškus žmogaus imuninio atsako mechanizmas sergant COVID-19 liga, pabrėžiama, kad šis tyrimas svarbus tuo, kad padės nustatyti imuninės sistemos atsako parametrus pacientams, kuriems buvo nustatyta COVID-19 infekcija, taip pat – papildys epidemiologinius duomenis ir padės kuriant diagnostikos bei gydymo gaires sveikatos priežiūros įstaigoms.

Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša portalui tv3.lt pasakojo, kad šis tyrimas – įstaigos iniciatyva ir niekaip nesusijęs su vykdytu populiacijos tyrimu ir jų metu naudotais greitaisiais serologiniais koronaviruso testais. 

Dalyvauti gali tik pasveikę

Tyrime kviečiami dalyvauti visi Lietuvos gyventojai nuo 18 metų, neturintys sunkios lydinčios patologijos, kuriems COVID-19 infekcija buvo patvirtinta atliekant RT-PGR tyrimą ir šiuo metu yra pasveikę.

Tyrimo metu, asmenų, sutikusių dalyvauti vykdomame tyrime, bus prašoma sutartu laiku atvykti į tyrimo centrą (VŠĮ Kauno miesto poliklinikos laboratorija, Pramonės pr. 31, Kaunas), kuriame dalyviai galės detaliai susipažinti su biomedicininiu tyrimu ir jame dalyvauti pasirašant informuoto asmens sutikimo formą, pildant klausimyną apie savo medicinos istorijos duomenis, bei duodant 15 ml veninio kraujo ėminį tyrimams.

Pabrėžiama, kad rezultatai bus skelbiami tik apibendrinti, tiriamųjų vardų, pavardžių, gimimo datų ar kitų asmens duomenų, kuriais remiantis tiesiogiai ar netiesiogiai būtų galima nustatyti tiriamųjų tapatybes, nebus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų