Pasakė, kiek kainavo sunkiausio COVID-19 paciento gydymas Lietuvoje

Jau daugiau nei pusę metų Lietuva pratinasi gyventi COVID-19 pandemijos sąlygomis. Nors didžioji dalis susirgusiųjų šia infekcija patiria lengvus simptomus ir gydosi namuose, jų, kaip ir, be abejo, patekusiųjų į stacionarą gydymui atseikėjo tam tikrą sumą pinigų. Portalas tv3.lt domisi, kiek mūsų šalyje vidutiniškai kainuoja koronaviruso gydymas.

Valstybinė ligonių kasa (VLK) visų pirma informavo, kad pacientai, kuriems buvo nustatyta Covid-19 diagnozė, buvo gydomi keliais būdais. 

„Vieni pacientai konsultavosi su šeimos gydytojais ir gydėsi namie, kiti – gavo gydytojų specialistų konsultacijas ir gydymą taip pat tęsė namie, ambulatoriškai. Treti – buvo stebimi ir gydomi priėmimo-skubios pagalbos skyriuose, dar kiti – buvo gydomi stacionare“, – komentavo VLK atstovas Rimantas Zagrabajev.

Šeimos gydytojo pagalba papildomai neapmokėta

Pabrėžiama, kad už pacientus, kurie gydėsi su šeimos gydytojų pagalba, atskiro mokėjimo nebuvo. 

„Ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis sumoka gydymo įstaigoms už šeimos gydytojų darbą, atsižvelgdamos į prisirašiusių prie gydymo įstaigos gyventojų skaičių“, – informavo VLK atstovas.

Statistika rodo, kad už gydytojų specialistų konsultacijas vidutinė kaina buvo apie 21 eurų.

Už pacientą, apsilankiusį ar stebėtą ligoninės priėmimo-skubios pagalbos skyriuje, vidutiniškai ligonių kasos sumokėjo po 70 eurų.

REKLAMA

Stacionaro kaina – apie 2 tūkst. eurų

VLK duomenimis, vidutinė stacionare nuo Covid-19 ligos gydyto asmens aktyviojo gydymo kaina buvo 1960 eurai. 

Ši kaina kiekvienu gydymo atveju yra skirtinga ir priklauso nuo gydymo trukmės, gretutinių ligų ir taikyto gydymo metodo. 

Daugiausia buvo sumokėta už atvejus, kai buvo taikyta ekstrakorporinė membraninė oksigenacija (gydymo metodas, kuris naudojamas ypač sunkiems ligoniams, kuriems nepadeda nei deguonies terapija, nei dirbtinė plaučių ventiliacija).

Brangiausias atvejis siekė 130 000 eurų.

Iš viso išlaidos siekia daugiau nei milijoną

COVID-19 pacientų gydymas Lietuvai jau kainavo apie 1,25 mln. eurų. 

Dar papildomai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo buvo mokėta medikų priedams bei algoms didinti: 24,5 mln. eurų (60–100 proc. atlyginimų priedams medikams, susiduriantiems su koronaviruso užsikrėtimo rizika ) ir 72,2 mln. (atlyginimų didinimo, planuoto nuo 2020 m. rugsėjo, paankstinimui nuo balandžio).

Įspėja dėl ilgai varginančių simptomų

Portalas tv3.lt primena, kad nors sunkiau koronavirusu sergantieji ligoninėje vidutiniškai praleidžia 2 savaites, lydintieji simptomai juos gali varginti net kelis mėnesius.

Negana to, jau pasveikę pacientai ilgą laiką gali skųstis nuovargiu ir jėgų stoka, o aiškumo, kiek ilgai galėtų laikytis įgytas imunitetas, dar trūksta. 

Tokiais pastebėjimais VUL Santaros medikai dalinosi apžvelgdami pusės metų COVID-19 pandemijos laikotarpį Lietuvoje.


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2020-09-19 10:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kek sutaupet negididami kitu ligoniu?????
Atsakyti
-2

M
Marke
2020-09-19 11:18:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neblogas pasipinigavimas peršalimai gydit tokios sumos
Atsakyti
-3

A
Ausra
2020-09-19 10:53:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na nezinau is kur cia istraukta kaina pas gyd specialista,as pvz mokejau 100 € uz vizita,rasoma,kad vidutine kaina 21 €,tai kiek tada maziausia kaina??????kiek zinau 50€,kazkokios pievos
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų