Kaune bus ruošiami būsimieji vandens formulių lenktynininkai

Kaune bus ruošiami būsimieji vandens formulių lenktynininkai. Čia duris atvėrė pirmoji šalyje motorlaivių akademija. Joje tiek išbandyt vandens trasas, tiek rimtai treniruotis galės vaikai nuo 6-erių metų.

Nedrąsiai Kauno marių vandenis skrodžia galbūt būsimasis vandens formulių čempionas septynmetis Arijus Miliauskas, įveikdamas sužymėtą trasą.

Vyresnieji moksleiviai demonstruoja, kaip valdo „Formula future” klasės motorlaivius.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune bus ruošiami būsimieji vandens formulių lenktynininkai

„Nėra sunku, bet nėra ir lengva, susidomėjau – tai toks šeimos sportas. Dėdė, senelis, tėtis“, – sako moksleivis Naglis Riabko.

„Atvažiavom čia, tėtis sako, labai faina čia. Praplaukėm – kažkoks azartas paėmė, patiko labai“, – pasakoja moksleivis Antanas Jereminas.

Visi šie jaunieji vandens sporto entuziastai – dar tik šią savaitę Kaune oficialiai atidarytos pirmosios Lietuvoje motorlaivių akademijos mokiniai. Ji įsteigta drauge su Vidaus vandens kelių direkcija ir veikia senosios Kauno marių prieplaukos teritorijoje.

„Tai buvo laba geras pavyzdys, kaip valstybės įmonė gali skatint laivybą ir prisidėti prie jaunos kartos ugdymo, todėl kai išgirdome šią iniciatyvą, ją palaikėme“, – teigia direktorius Vladimiras Vinokurovas.

Akademijos direktorius, vienintelis Lietuvos F2 vandens formulių lenktynininkas ir šios klasės dukart Europos vandens formulių čempionas Edgaras Riabko sako kad susidomėjimas šiuo sportu auga.

REKLAMA

„Pas mus tikrai to laba reikėjo, nes nebuvo vaikams jokių galimybių, kur ateiti išsibandyti. Nupirkom kelis laivelius, jau turim apie 10 mokinių, kurie nuo 6 iki 13 metų jau sportuoja“, – kalbėjo motorlaivių federacijos prezidentas Edgaras Riabko.

Tiesa, šis sportas gali būti ir pavojingas, vandens formulė išvysto net dviejų šimtų, o kartais ir didesnį greitį, tad štai kokie incidentai fiksuojami varžybų metu.

Šiemet koronavirusas stipriai pakoregavo ir vandens formulės varžybų tvarkaraštį, pats Edgaras dabar ruošiasi pasaulio čempionatui, kurio etapai, kaip tikimasi, vyks ir Lietuvoje, ir Portugalijoje.

„Vėlgi išlieka Kaunas pirmas pasaulio etapas, kurs planuojamas rugsėjo 19–20 dienomis. Taip kad mes jau šiom dienom jį patvirtinsim ir jis turėtų įvykti. Na o jei portugalai atidarys sieną, mes ten vyksime spalio mėnesį ir ten bus surengti du etapai“, – sako E. Riabko.

O štai jaunieji entuziastai pradeda ruoštis atrankinėms „Formula future“ klasės varžyboms į kitų metų Europos ir pasaulio čempionatus. Tiesa, kuriose šalyse jie vyks, kol kas nėra aišku.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų