Petras Vaitiekūnas. Baltarusijos klausimu Europa nebus vieninga

Baltarusijoje jau penktą dieną iš eilės tęsiasi protestai, prezidento rinkimai sulaukė kritikos ir tarptautiniu mastu, kaip ir po jų sekę susirėmimai gatvėse, ne kartą paminėtos ir galimos sankcijos valstybei. Kokios sankcijos realiai gresia Baltarusijai?

Pokalbis apie tai naujienų portale tv3.lt su diplomatu, buvusiu Lietuvos užsienio reikalų ministru, taip pat buvusiu nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Baltarusijoje Petru Vaitiekūnu.

Europos Sąjunga – gana didelis darinys. Ir kai kas patyliukais šneka, kad dėl Baltarusijos gal nieko nereikia daryt, nes tai yra vidau reikalas. Ar galime tikėtis kad Europa bus vieninga? 

Žinoma, kad Europa nebus vieninga – ten yra daug žmonių ir valstybių, kurios savo asmeninius tikslus, trumpalaikius tikslus, iškelia virš bendro Europos civilizacinio intereso ir nekreipia dėmesio į Rusijos grėsmę. 

Todėl aš manau, kad Europa bus ne vieninga, bet Lietuva ir kitos šalys, tokios kaip Lenkija, Latvija, Estija, turi ieškoti bendraminčių ir sudaryti koaliciją. 

Koks Baltarusijoje yra Rusijos vaidmuo?

Lemiamas. Todėl, kad ji Baltarusiją nuo viršaus iki apačios yra persmelkusi savo specialiosiomis tarnybomis, savo agentūra. Ir jeigu mes atiduosime Baltarusiją Rusijai, Baltarusija taps Rusija. Ir tai labai paskatins Rusijos imperialistinius siekius. O tie imperialistiniai siekiai rūpi ir visai Europai, ir visai vakarų civilizacijai. 

Mes negalime leisti Rusijai tapti naująja imperija, kuri po Baltarusijos nesustos ir ieškos naujų aukų. 

Tai šis baltarusių interesas yra mums ne tik kaip broliškos tautos, Astravo reikalas, o tai yra raktas, kad sustabdytume Rusijos imperialistines nuotaikas. 

Plačiau žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
S
Saule
2020-08-16 19:41:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi ponas vaitekune, pats sakete, kad pirmiausia reikia pasitart su jankiais, po to su Briuseliu.
Dievas jus nubaus, kad kisates i kitos salies suvereniteta. Jus norit maidano, kaip Ukrainoje? Ukrainos blogeriai sake, kad meldesi puse Ukrainos, kad tik Baltarusu zmones neapsigautu, kaip buvo apgauti jie.
Juk uzemus sali globalistams liberastams "sorosistams" , Baltarusija bus nusiaubta, kaip ir visos salys, kur ivyko spalvotos revoliucijos.
Ir nesidziaukit is anksto, nes Boltonas vakar pareiske, kad Trampas iki lapkricio gali isvest Nato .
Atsakyti
-6

G
Grigorij
2020-08-17 03:17:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Faktas,
nemanai, kad pats laikas teisti Grybauskaite, Landsbergi, Vagnoriu, Aud.Butkeviciu, E.Kuri uz nusikaltimus pries Lietuva?
Atsakyti
-4

G
Grigorij
2020-08-15 11:30:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik arsiausi LR priesai vienpusiskai kovoja su RU, BY! TV3 moderatoriai, trinantys mano komentus, taip pat prie ju prisijungia. Nepatiko komentas - galejo papriestarauti, padiskutuoti, pateikti savo gelezinius argumentus. I klausimus, dazniausia, atsakineju. Menkystos!..
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų