Seimas paskelbė dar vieną atmintiną dieną: replikavo, kad ji – reikšmingesnė nei mamos ar tėvo

Jau šį rudenį atmintinų dienų sąraše atsiras Senelių diena. Ši diena bus minima pirmąjį rugsėjo mėnesio sekmadienį. Dėl tokios galimybės antradienį apsisprendė Seimas. Už tai antradienį balsavo 65 Seimo nariai, prieš buvo trys, o 15 parlamentarų susilaikė.

Atmintina Senelių diena skirta pagerbti senelius, puoselėti šeimos tradicijas. Atmintinų dienų įstatymo pataisą dėl Senelių dienos parengė Seimo narės, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė socialdarbietė Rimantė Šalaševičiūtė, konservatorė Irena Degutienė ir valstietė Aušrinė Norkienė.

Iki tol Atmintinų dienų įstatyme nebuvo numatytos dienos seneliams pagerbti.

Seimo narys Vytautas Juozapaitis posėdžių salėje teigė esantis nieko prieš senelius ir močiutes, bet siūlė nebalsuoti už dar vieną atmintiną dieną. Jis teiravosi, jeigu įstatymas nebus priimtas, ar niekas nežinos, kad reikia mylėti senelius. Jis teigė, kad šis įstatymas yra perteklinis.

„Tai bus toks bergždžias įstatymas, kuris neveiks ir apie nieką“, – Seime kalbėjo V. Juozapaitis.

Parlamentaras Rimantas Jonas Dagys pasisakė už senelių dieną. Jo teigimu, jeigu nėra tos pagarbos, tuomet galime ironizuoti. Pasak jo, atmintinos dienos skirtos tam, kad išlaikytų tradicijas.

„Šia diena matau vieną iš didžiausių prasmių {...} Manau, kad formuosis palaikymo ir giminystės ryšiai“, – sakė R. J. Dagys.

Seneliams skirtą dieną palaikė ir parlamentaras Bronius Bradauskas.

„Kas yra senelis – tai tas globėjas savo vaikų ir vaikų vaikų. Kol proseneliais netampa, kol sveikatos turi, tai prižiūri ir auklėja. {...} Mano manymu, senelis yra kur kas reikšmingiau nei tėvas ar mama“, – Seime kalbėjo B. Bradauskas.

Kęstutis Masiulis teigė, kad tokie senelių pafilosofavimai Seime yra juokingi: „Niekas netrukdo bendruomenėms švęsti senelių dieną, kada nori, tada ir švenčia. Mums nereikia čia nurodinėti, ką saugoti“.


Rašyti komentarą...
M
Močiutė
2020-06-30 17:21:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuščia bus šventė ir niekas net nežinos kaip minėti. Yra tėvo, motinos dienos ir to pilnai užtenka. Seimūnai tuščiai laiką švaisto. Tegul rimtais darbais užsiima
Atsakyti
-29

P
Prosenelė
2020-06-30 17:50:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek seime tedirba veltėdžių neturi ką veikti ir kuria nesamonęs geriau rūpinkitės .kad normliai pradėtų dirbti daktarai poliklinikos organizuoti streikus reikia prie seimo su šitokia netvarka
Atsakyti
-18

R
Rimas
2020-06-30 17:18:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka dar dikaduoniai sugalvos?
Atsakyti
-24

SKAITYTI KOMENTARUS (90)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų