Lietuvoje trečiadienį baigiasi karantinas: lieka šie apribojimai Papildyta 15.40 val.

Lygiai tris mėnesius trukęs karantinas Lietuvoje nutraukiamas nuo birželio 17 dienos. Vietoj iki šiol galiojusio karantino Lietuvoje palikta paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija.

Taip pat Lietuvoje išlieka dalis karantino metu galiojusių apribojimų, susijusių su masiniais renginiais, kelionėmis ir gydymo įstaigomis.

Apsauginės kaukės

Nuo trečiadienio apsauginės kaukės nebebus privalomos, tik rekomenduojamos.

Šiuo metu apsauginės kaukės yra privalomos asmenims nuo 6 metų amžiaus viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose ar viešojo transporto įlaipinimo vietose, važiuojant viešuoju transportu.

„Pasibaigus karantinui kaukės nebebus privalomos. Tačiau stipriai rekomenduojama tas kaukes dėvėti, jeigu jaučiate, kad tai yra būtina dėl žmonių, esančių aplink, skaičiaus, arba norite apsaugoti save ir kitus“, – sakė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

Būtinos kitos apsaugos priemonės

Paslaugų teikimo, prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietose ir toliau reikės išlaikyti vieno metro atstumą tarp žmonių, sudaryti galimybę rankų higienai ir dezinfekcijai.

Į tokias vietas nebus įleidžiami asmenys, kuriems pasireiškia sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Taip pat lieka nurodymas ne rečiau kaip vieną kartą per valandą vėdinti patalpas, ne rečiau kaip du kartus per dieną dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius: rankenas, turėklus, elektros jungiklius, kėdžių atramas, apsipirkimo vežimėlius, krepšius.

Kelionės

Keliaujantiems svarbu žinoti, kad nuo birželio 17 d. iki liepos 16 d. tarptautiniuose oro uostuose ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste pratęsta laikina vidaus sienos kontrolė, vykdant į Lietuvos Respubliką atvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos.

Tai reiškia, kad bus tikrinami tik atvykstančių lėktuvais arba keltais asmenų pasai, o atvykstančių sausumos keliais asmenų pasai nebus tikrinami. 

„Ypatingas dėmesys bus kreipiamas į trečiąsias šalis. Užsieniečių atvykimas bus numatytas tik tuo atveju, jeigu bus pasiektas abipusis susitarimas tarp valstybių dėl piliečių įleidimo, taip pat jeigu sergamumo rodikliai tose šalyse neviršys numatytų reikalavimų“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

REKLAMA

Taip pat nustatyti ir laikini valstybės sienos kirtimo apribojimai, nustatant atvejus, kai yra neleidžiamas užsieniečių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją.

Į šalį bus įleidžiami tik tie Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės gyventojai, kurių gyvenamose šalyse sergamumo Covid-19 rodiklis per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų

Tokių valstybių sąrašą kiekvieną savaitę skelbs valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas.

Iš trečiųjų šalių atvykimas bus numatytas tik tuo atveju, jeigu bus pasiektas abipusis susitarimas tarp valstybių dėl piliečių įleidimo.

Taip pat, kaip ir iki šiol, bus įleidžiami visi užsieniečiai, kurie turi teisę gyventi Lietuvoje, ir užsieniečiai, kurie yra Lietuvos piliečių ir užsieniečių, turinčių teisę čia nuolat gyventi, šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai, globėjai). Draudimai bus netaikomi ir užsieniečiams, turintiems Lietuvos Respublikos nacionalinę vizą.

Vyriausybė taip pat pritarė, kad nuo birželio 12 d. būtų panaikinta sienos kontrolė su Lenkijos Respublika. Į kaimyninę šalį galima bus vykti nenurodant jokių pagrindžiančių priežasčių, taip pat nereikės laikytis izoliacijos. 

Švietimas

Švietimo srityje atšaukus karantiną saugos reikalavimai bus taikomi tik vasarą vykdomoms veikloms: ikimokykliniam, priešmokykliniam ugdymui ir neformaliajam vaikų švietimui.

Paslaugos ir prekyba

Leidžiama teikti paslaugas, prekiauti viešose vietose. Taip pat leidžiama laisvalaikio ir pramogų vietų, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų veikla.

REKLAMA

Kultūros, pramogų, sporto ar kiti renginiai turi būti organizuojami ir vykdomi laikantis žmonių srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos bei asmens apsaugos priemonių naudojimo sąlygų.

Renginiai

Renginiuose pamažu kas dvi savaites bus didinamas juose galinčių dalyvauti asmenų skaičius. Nuo birželio 17 iki 30 dienos renginiai gali būti organizuojami ir vykdomi atvirose erdvėse, juose dalyvaujant iki 700 žiūrovų ir dalyvių, o uždarose erdvėse – iki 150.

Liepos 1–16 dienomis atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose galės dalyvauti iki 1000 dalyvių, uždarose erdvėse – iki 200.

Gydymo įstaigos

Gydymo įstaigų veikla organizuojama reguliuojant pacientų ir lankytojų srautus, racionaliai paskirstant infrastruktūros, materialiuosius ir žmogiškuosius išteklius. Prioritetas teikiamas nuotoliniam ambulatorinių paslaugų teikimo būdui, tačiau sveikatos priežiūros įstaigos pasirenka paciento interesą labiausiai atitinkantį sveikatos priežiūros paslaugos teikimo būdą. 

Gydymo paslaugos gali būti teikiamos, kai įstaigos parengia ir pateikia Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui įstaigos planinių stacionarių ir ambulatorinių paslaugų planą.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir toliau priims sprendimus, reikalingus ekstremaliajai situacijai valdyti ir likviduoti.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2020-06-16 15:15:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriausiai praleido karantino laiką medikai,kurie buvo ne karštuose taškuose:į darbą ėjo tik periodiškai,ligonių neturėjo,bet pinigus pilnai gavo,nereikėjo forminti prastovų 607 eurams prieš mokescius
Atsakyti
-4

V
Vida
2020-06-16 14:58:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir durniui aisku ,kad skyles paliekamos , kaip visada , o lietuviai isradingi. Cirkas daugiau nieko.
Atsakyti
-1

M
Morta
2020-06-16 17:28:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdžiažmogiams irgi rekomenduojama kaukės. Kuom jūs mandresni, nes tiktai jūs ir sugalvojote tą prakeiktą virusą. Jūsų irgi į parduotuvę negalima įleisti, jeigu čiaudėsite, ar snargliuositės.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų