Šįryt atsiveria siena į Lenkiją: nelieka jokių apribojimų

Lietuva ir Lenkija galutinai susitarė atverti abejų šalių sienas nuo penktadienio 10 valandos ryto, pranešė Lietuvos vidaus reikalų ministerija. 

Keliavimas (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Šis sprendimas buvo pasiektas po intensyvių derybų susitarus kaimynių šalių premjerams, rašoma ministerijos pranešime.

,,Nuo šiandien Lietuvos ir Lenkijos piliečiams nelieka jokių apribojimų kertant sienas. Jiems taip pat nereikės laikytis izoliacijos. Tai puiki žinia, kuri buvo patvirtinta vakar vėlai vakare“, – teigė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Nuo penktadienio bus atsisakoma laikinos vidaus sienos kontrolės, vykdant į Lietuvą atvykstančių ir iš jos išvykstančių asmenų patikrinimus pasienio kontrolės punktuose su Lenkija.

10 valandą Lietuvos ir Lenkijos pasienyje rengiamas premjerų Sauliaus Skverneli ir Mateuszo Morawiecko (Mateušo Maroveckio) susitikimas.

Anksčiau buvo skelbiama, kad Lietuva sienų kontrolę panaikins penktadienį, o Lenkija – šeštadienį. 

Valstybės siena geležinkelio keliu taip pat galės būti kertama per visus valstybės sienos su Lenkija perėjimo punktus. Pagal šiuo metu galiojančias nuostatas, valstybės siena geležinkelio keliu gali būti kertama tik per Šeštokai–Trakiškės sienos kirtimo punktą.

Nuo gegužės 11 d. buvo leidžiamas Lenkijos piliečių atvykimas į Lietuvą verslo, darbo ir mokslo tikslais, Lietuvos piliečiai taip pat galėjo vykti į Lenkiją, tais pačiais pagrindais, abejų valstybių piliečiams nebuvo taikoma 14 dienų saviizoliacija.

Lietuvoje nuo birželio 17 d. atšaukiamas karantinas, tačiau lieka galioti valstybės lygio ekstremali situacija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų