Lietuvoje nuo penktadienio ryto kariai išėjo patruliuoti į didžiųjų miestų gatves ir padeda policijai reaguojant į COVID-19 viruso plitimą. Karininkai ir policijos atstovai paaiškino, kaip kariai padės užtikrinti viešąją tvarką ir palaikyti karantino rėžimą, kaip atrodys jų darbas ir kaip elgtis gyventojams.

karo policija gatvėse, nuotr. E. Šiaučiulytės

karo policija gatvėse, nuotr. E. Šiaučiulytės

Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas Andrius Dilda tv3.lt pranešė, kad nuo penktadienio ryto kariuomenė išvyko patruliuoti į gatves.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karo policija gatvėse

Vėliau A. Dilda patikslino, kad penktadienį patruliuoja dešimt ekipažų penkiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – po du karius viename ekipaže. Iš pradžių viename mieste patruliuoja tik keturi kariai su dviem transporto priemonėmis.

Karo policija baus už saviizoliacijos pažeidimus

Karo policija pagelbėja policijai palaikyti ir užtikrinti viešąją tvarką ir karantino režimą.

„Tai nėra nauja užduotis karo policijai. Anksčiau, iki karantino paskelbimo iki kovo vidurio, mūsų karo policininkai pagal dvišalę Lietuvos kariuomenės ir Vidaus reikalų ministerijos sutartį patruliuodavo ir padėdavo Lietuvos policijai. Dabar mes atnaujiname pagalbą ir padidiname pajėgas.

REKLAMA

Patruliuos du ekipažai penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje – pagelbės Lietuvos policijai priskirtuose maršrutuose ar vietovėse. Pavyzdžiui, Vilniuje oro uosto teritorijoje ir Geležinkelio stoties teritorijoje karo policininkai dienos ir nakties metu patruliuos ir stebės, kaip laikomasi karantino rėžimo ir vykdoma viešoji tvarka“, – sakė A. Dilda.

Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas pranešė, kad nuo penktadienio įsigaliojo prezidento pasirašytas dekretas dėl pažeidimų protokolų, todėl karo policija galės bausti už saviizoliacijos pažeidimus.

Jei karininkai kai kurių funkcijų atlikti negalės, jei prireiks, kai kuriais atvejais informuos ir policiją.

Laisvalaikis kieme

Ginkluoti kaip policijos patruliai

Patruliuojantys karo policininkai turės tokius pačius ginklus kaip policijos pareigūnai.

„Karo policininkai turi tokį patį aprūpinimą, kaip ir civiliai policijos patruliai. Kalbant apie ginklus, tai tabelinis ginklas, sulaikymo priemones – lazda, antrankiai ar dujų balionėlis.

Karo policininkai aprūpinami visomis apsaugos priemonėmis iš Lietuvos kariuomenės rezervų. Jie bus aprūpinti apsaugos priemonėmis pagal poreikį, dirbant atviroje vietovėje – tai guminės pirštinės, akiniai, respiratoriai“, – teigė A. Dilda.

Pabrėžia, kad karo policininkai, kaip ir visi kariai, atlieka kasdienines tarnybos užduotis, taip pat tęsia karinį rengimą, kuris yra būtinas siekiant vykdyti pagrindinę Lietuvos kariuomenės užduotį – išlaikyti tinkamą Lietuvos kariuomenės parengtį.

REKLAMA

Pasak karininkų, reikalingas visos visuomenės supratimas ir tikslus karantino rekomendacijų vykdymas, kad bendromis jėgomis būtų galima išspręsti susidariusią situaciją ir maksimaliai padėti sveikatos priežiūros sistemai.

Policija nedelsiant galės pasitelkti kariškius

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigė, kad policija kreipėsi kariuomenės pagalbos, kad padėtų patruliuoti gatvėse.

„Poreikis kilo iš policijos, nes prašėme dar prieš praėjusį savaitgalį, kai artėjo šilti orai. Tačiau viskas užtruko, bet dabar jau viskas teisiškai sutvarkyta.

Dabar bet kuri apskritis, kuriai bus poreikis, nedelsiant galės pasitelkti kariškius. Karininkai turės kontaktus su tos apskrities, kurioje patruliuoja, budėtojais ir patruliais. Jei reikės jiems policijos pagalbos, ar kažkokį protokolą surašyti, tai jie kviesis pareigūnus.

Kariuomenės galimybės yra ribotos – jie galės sudrausminti, įspėti ir surašyti tik kai kuriuos protokolus, bet kitais atvejais, jiems reikės kviestis ir policijos pareigūnus“, – kalbėjo R. Matonis.

Pasak R. Matonio, ateinantį savaitgalį viešuose vietose taip pat bus vykdoma kontrolė: „Ateinantį savaitgalį viskas priklausys nuo oro. Tikriausiai, kažkiek tų žmonių viešuose vietose bus ir kontrolė bus vykdoma.“

Policijos departamento atstovas džiaugėsi, kad pranešimų apie karantino ir saviizoliacijos pažeidimus ženkliai mažėja. Praėjusią parą gavo 84 pranešimus, bet anksčiau gaudavo net iki 400 pranešimų.

Sugriežtintos karantino priemonės: lauke ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis

Portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu karantinas yra pratęstas iki balandžio 13 d. Yra sugriežtintos karantino priemonės.

REKLAMA

Nuo šiol šios pramogos leidžiamos tik ne didesnėms nei 2 žmonių grupėms, išskyrus artimiausius šeimos narius. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad karantino metu viešose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus tos pačios šeimos narius. Esant geram orui pastebėjus pramogaujančius ant vandens papildomas draudimas įvedamas ir plaukiojimui mažaisiais, asmeniniais, pramoginiais, sportiniais, tradiciniais laivais.

Lietuvoje nuo balandžio 4 d. stabdomi skrydžiai bei keltai į šalį grįžtantiems keleiviams (bet ne krovinių ir prekių tiekimas), išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą. Skrydžiai keleiviams vežti vykdomi gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą leidimą.

Papildomi apribojimai pradedami taikyti ir į Lietuvą iš užsienio grįžtantiems tolimųjų reisų vairuotojams – jiems įvedama privaloma 14 dienų izoliacija nuo atvykimo į šalį dienos.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Buves
2020-04-03 12:46:25
Kaip buvo bardakas kariuomenėje taip ir yra, nėra ką veikti vslkatoms tai davai į karą pažaisime juk Europoje karei išėjo į miestus tai davai ir mes ožei padarisime taip, juk bardakas viksta, morodieriu pilna. Blt jau policija netinka davai tuos debilus išleisime į miestą atsipūsti
Atsakyti
(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karo policija gatvėse
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
1tox 2020-04-06 07:05:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prieš du mėnesius kariškiams reikėjo imtis - atrodę būtų solidžiai Dabar jau vėlu...Dabar atrodys kaip čiūčėlos...   ATSAKYTI
Rams 2020-04-04 13:49:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Komentarus trina armijos lenciuginei   ATSAKYTI
Rams 2020-04-04 13:46:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo pasiklido miške daba šitie žioplei pasiklis ir mieste. Kaip ju dabar ješkos kokiomis priemonėmis ? Ir kiek tai vėl kainuos. Luzoriu armija , klaunai.   ATSAKYTI
Tiesiog 2020-04-04 05:22:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Asmeniškai aš noriu nusikeikti!!! Sūka!!! Ble vyras su savo saugumu absoliučiai jokios info!!! Nei kur pas stirnas važiuoja nei absoliučiai... Realiai nieko nežinant tegu gyvena sušiktam darbe! Kiek galima! Kai išvažiuoja sužinau tik iš vakaro! Ir dar nežinau kur!!! Eikit su savo saugumu šikt! Bledavoja sūka, o priedanga puiki... Kur įrodymai! Atsibodo tas melas, išsisukinėjimas.. o dabar karantino metu tik plium plium, plium plium, plium plium... Mane ką už idiote laiko!!!!   ATSAKYTI
tiesa 2020-04-03 15:37:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
labai gerai uzteks kazarmose nieko neveikti,bus nors nauda nei po paligona lakstiti ,pastovei turetu buti ir nuskaltelius gauditi    ATSAKYTI
tiesa 2020-04-03 15:37:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
labai gerai uzteks kazarmose nieko neveikti,bus nors nauda nei po paligona lakstiti ,pastovei turetu buti ir nuskaltelius gauditi    ATSAKYTI
Arup 2020-04-03 14:34:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Makaronų liga    ATSAKYTI
VERONA 2020-04-03 14:12:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirmą lietuvos valdžia parsivežė liga korunuota    ATSAKYTI
Katinas 2020-04-03 14:12:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagaliau dykaduonius išleis i gatves padirbti,o tai kiek pinigu jiems švaistoma,o jie už juos nieko neatidirba,jomajo kiek tai armijai pinigu skirta,galetu dar ir kitokiu darbu jiems duoti,o taiišeis apie 100,o kiti ka veiks,vodke gers   ATSAKYTI
Bam bam 2020-04-04 05:39:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dėbilas! Oi atsiprašau! ne ta diagnozė.. idiotas! Tavęs Parko g. senai laukia! Žinau koks sudėtingas darbas visų valstybės tarnautojų ir parduotuvių darbuotojų! Tad užsikišk burną, pakabink smegenis ir sedėk namie! Kol neuždarė ten kur reikia uždaryti!!!   ATSAKYTI
Ance 2020-04-03 14:03:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iskart reikejo kariu pagalbos nes tik jie geriausiai zino zodziu grieztas karantinas reiksme    ATSAKYTI
Teodoras 2020-04-03 14:01:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Isleido biski pasiganyti taip usisedejo jau nieka neveik jie juk   ATSAKYTI
Klausimas politikam 2020-04-03 13:48:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pvz žmonės dirba imonėj kuri renka šiūkšles ir jie tvako savartynus gauna už tai pinigus ar jie pažeidžia savizoliacija jei ju valdžia liepe net krumuose griaut bomžu palapines...kol posėdžiaują jie nuotoliniu budu kiti tokios privilegijos neturi   ATSAKYTI
Fifa 2020-04-03 13:34:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sedekit namie,ir nebus cirku,nurodymus vykdyti privalome
   ATSAKYTI
Svaika 2020-04-03 19:05:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sėdėk kloniste,tave vėliau paskiepis su koros21   ATSAKYTI
Bam bam 2020-04-04 06:05:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Svaika, tavęs ir skiepyti nereiks, tiesiog sudegins ir nežia kam atiduos pakrašti...   ATSAKYTI
Bam bam 2020-04-04 06:06:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pakasti   ATSAKYTI
Koksbtavoreikalas 2020-04-03 13:28:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cirkas tęsiasi :,,,,, ((((
Atsibuskit!!!!!    ATSAKYTI
Einana 2020-04-03 13:23:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Durnių laive nieko naujo , svarbu liaudį įbauginti ir kaip avinus , teisingiau paklusnias aveles suvaryti į gardus . Jau panašu į koncentracijos stovyklą, kurioje dirbsime išrinktųjų gaujoms už putos bliūda    ATSAKYTI
Lina 2020-04-03 13:10:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu va ,ir dar labiau spektaklį pagražino...kad daugiau įbauginti ,o ir aktorių daugiau į sceną išleido. DEIVIDO AIKO PAŽIŪRĖKIT, TEN DAUG PAPASAKOS, KAS TAS VIRUSAS, SKIEPAI IR DAR DAUG ĮDOMYBIŲ. Suprasit įvykų esmę. Ir purvasklaidos propogandos nereikės.   ATSAKYTI
Gaidynas 2020-04-03 12:50:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O svarbiausia paskune sekundę pasakė kaip visados daroma kad gyventojai nežinotų ir bijotu ir sėdėtų namie. Nėra ką prikišti rusams kad puola tai jau būtų seniai išlindę o dabar tipo jie reikalingi net jokio maišto ar susibūrimų nebuvo. Va dabar dar daugiau apšiks kariuomenė    ATSAKYTI
Bam bam 2020-04-04 05:43:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idiotas!   ATSAKYTI
Emigrantas 2020-04-03 12:50:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Suteikti kariams daugiau laisves sulaikineti nesilaikanciu karantino ir izoliuoti nuo visuomenes.   ATSAKYTI
Aukle 2020-04-03 13:53:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu 100% nes tik kariai zino zodziu grieztas karantinas reiksme    ATSAKYTI
Buves 2020-04-03 12:46:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip buvo bardakas kariuomenėje taip ir yra, nėra ką veikti vslkatoms tai davai į karą pažaisime juk Europoje karei išėjo į miestus tai davai ir mes ožei padarisime taip, juk bardakas viksta, morodieriu pilna. Blt jau policija netinka davai tuos debilus išleisime į miestą atsipūsti    ATSAKYTI
Stasius 2020-04-03 13:25:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ei, ,,buvusis,, ar lankei mokykla ,?Toks berastis budamas,kitu debilais nevadinciau, tvarka reikia ivesti, negk nematai ,kad padetis vis blogeja ,jau seniai reikejo imtis grieztu priemoniu ,vis delse ir posedziavo .Ir is viso ,ar zinai ,kas yra ,,marodieriai,, ir kur ju taip pilna,?   ATSAKYTI
žalias iš kaimo 2020-04-03 14:36:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
išlindo ožys iš tvartelio ir ėmė bliauti...fui, smarve...   ATSAKYTI
bobelka 2020-04-03 14:38:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jo, r.ū.r.o.j buvęs, š.ū.d.ą matęs.... pažėk į veidrodį, matai, visas dar š.ū.d.i.n.a.z.....   ATSAKYTI
Supuves 2020-04-04 05:47:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sedėk prie savo kompiuterio! Nežinai realios situacijos! Tylėk! Kariai nuo pirmų dienų valdo situaciją..    ATSAKYTI
Bam bam 2020-04-04 06:10:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Malonu susipažinti! Tai kur ožy bazuojiesi!!!...   ATSAKYTI
kauniete 2020-04-03 12:45:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
aciu kariams kad patruliuos gatvese nes padetis pasibaisetina sedi vyrai sustojimu pavilijonuose ir gurksnoja alu   ATSAKYTI
A 2020-04-03 14:13:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir ką jie padarys? Priėję gražiai paprašys išsiskirstyt? Karo policija neturi jokių teisių ar privilegijų prieš civilį.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Palanga (nuotr. Gyčio Vidžiūno)
Savaitė užsienio kurorte kelių žvaigždučių viešbutyje su baseinu ir maitinimu ar tiek pat laiko išsinuomotame kambaryje pas Palangos močiutę? Susėdę ir paskaičiavę visas ...
Vasara
BNS pateikia svarbiausių ketvirtadieno naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Viruso plitimas. Per parą Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso ...
Teismas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Teismas nurodė grąžinti prokurorą Julių Rėksnį į buvusias pareigas Vilniaus apygardos prokuratūroje, nes jam skirta nuobauda už tarnybinį nusižengimą buvo neproporcinga ...
Sergamumas Covid-19 lietuviams – nė motais: skristi bijo, bet gaili atostogų (nuotr. stop kadras)
Saulėtos atostogos Bulgarijoje apkarto šimtams lietuvių, nes išgirdę, kad nuo šiandienos grįžus į Lietuvą privaloma 14 dienų saviizoliacija, atostogaujantys tautiečiai prabilo ...
Istorinis įvykis Lietuvoje – pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje skaitmeninę monetą (nuotr. stop kadras)
Istorinis įvykis numizmatams ir ne tik – Lietuvos bankas pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje, skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN. Naujiena skirta pagerbti 1918 metų ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų