Susisiekimo ministerija parengė įstatymo projektą, kuris padėtų sekti karantine ir saviizoliacijoje esančių žmonių buvimo vietą, šiuos duomenis valdžiai privalėtų teikti mobiliojo ryšio operatoriai. Nors įstatymo rengėjai tikina, kad tai tik priemonė suvaldyti karantino nesilaikančius asmenis, kritikai atkerta – taip gali būti įteisintas masinis gyventojų sekimas.

Priklausomybė nuo feisbuko: požymiai ir kaip tai spręsti (nuotr. 123rf.com)

Priklausomybė nuo feisbuko: požymiai ir kaip tai spręsti (nuotr. 123rf.com)

Jei būtų priimtos, įstatymo pataisos įpareigotų mobiliojo ryšio operatorius per karantiną valdžios institucijoms teikti duomenis apie asmenų buvimo vietą. 

Pagal pataisas, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ar karantino metu viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjai turėtų neatlygintinai teikti duomenis valdžios institucijoms duomenis apie asmenų, kurių judėjimas yra apribotas, buvimo vietą ar jų judėjimą. 

Tokie duomenys turėtų būti teikiami „nedelsiant, kai tik raštu arba elektroninėmis priemonėmis gaunama motyvuota užklausa“. Vietos nustatymo ar srauto duomenų teikimas turėtų būti nutraukiamas, o surinkti duomenys sunaikinti, kai karantinas ar ekstremalioji, nepaprastoji, karo padėtis atšaukiama. 

REKLAMA

Pirmiausia projekte buvo numatyta, kad duomenys privalo būti teikiami ir karo bei nepaprastosios padėties metu, tačiau antradienį Seimo Ekonomikos komitetas įstatymo projektą pakoregavo, kad tokia tvarka taikoma ekstremalios situacijos ir karantino metu 

Lygino su atomine bomba ir kirviu 

Įstatymo projektą parlamentarams pristatęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius teigė, kad šias pataisas paskatino spartus koronaviruso plitimas. Pasak jo, projektu siekiama suvaldyti kylančias grėsmes. 

Jaroslavas Narkevičius

Jaroslavas Narkevičius

Įstatymo projektas sukėlė daugybę aistrų Seimo salėje. Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Gentvilas tvirtino, kad, kaip ir kainų reguliavimas, taip ir asmenų sekimas yra netikslingos priemonės. 

„Čia kaip numesti atominę bombą ant žmonių privatumo, kai galima išspręsti konkrečiomis mažomis priemonėmis. Pavyzdžiui, galima į kiekvieną hospitalizuoto arba karantinuoto asmens mobilųjį nurodyti, kad jis privalo įsidiegti mobiliąją programą, per kurią bet kada valstybės tarnybos galėtų patikrinti vietą, atpažinti veidą. Tai daro bankai registruodami klientus nuotoliniu būdu“, – siūlė liberalas. 

S. Gentvilas ragino pasekti Lenkijos pavyzdžiu. Šioje šalyje kiekvienam karantine esančiam asmeniui yra įdiegta mobilioji programėlė. Tarnybos, bet kada paskambinusios, gali nustatyti esamą vietą, paprašyti nufotografuoti laikrodį, paprašys į lauką išeiti ir nufotografuoti, kad žmogus yra jam priskirtoje saviizoliacijos vietoje. 

REKLAMA

„Kitu atveju, jūs dabar seksite visus, bet žmogus tiesiog paliks mobilųjį namie, žinodamas, kad jį seka, jūs neapsaugosite visuomenės“, – įsitikinęs liberalas. 

Simonas Gentvilas (Fotodiena nuotr.)

Simonas Gentvilas (Fotodiena nuotr.)

J. Narkevičius tvirtino, kad duomenų rinkimas bus nukreiptas tik į asmenis, kuriems yra privalomas karantinavimo laikotarpis.

„Tai neaprėpia visų gyventojų, tik tuos asmenis, kuriems būtina saviizoliacija“, – tikino susisiekimo ministras.

„Jūsų siūlomos įstatymo nuostatos primena situaciją, kai tuo atveju, kai reikia juvelyrinio pjūvio skalpeliu arba britva, jūs ateinate su kirviu. Ir kertate kirviu galbūt todėl, kad pritrūko vaizduotės, kaip tą skalpelį ar kaip tą britvą panaudoti“, – įstatymą kritikavo Mišrios Seimo narių grupės narys Andrius Mazuronis.

„Jeigu vadovautumėmės jūsų logika, tai viskas turėtų remtis sąmoningumu. Jeigu žmogus yra sąmoningas, tai jis nesiburia daugiau negu leistinas žmonių skaičius, jis nedalyvauja tam tikruose renginiuose, jis būna saviizoliacijoje, jis nekelia grėsmės savo artimiesiems, jau nekalbant apie kitus asmenis. Tada mes šiandien turėtume tikrai ne tokį skaičių užsikrėtusių, o mažesnį. Tačiau ekstremali situacija tam ir yra ekstremali, kad turėtume įgaliojimus kitų asmenų saugumui užtikrinti. Jeigu jūs manote kitaip, jūsų teisė rinktis“, – atsakė J. Narkevičius.

Seimo nariams iškilo klausimas ir dėl būtinybės rinkti srauto duomenis. Konservatorius Andrius Kupčinskas Seimo Ekonomikos komitete teigė, kad tokie duomenys apima ne tik žmogaus buvimo vietos nustatymą.  

REKLAMA

„Kiek man teko išsiaiškinti ir pakalbėti su specialistais, <...> yra galimybė praktiškai įlįsti į tavo mobilų telefoną, tikrinti tavo elektroninį paštą, vos ne prisijungti prie kameros ir kitų duomenų. Ar tai nėra perteklinis dalykas karantino ir ekstremaliosios padėties atveju?“ – klausė Seimo narys. 

Andrius Kupčinskas

Andrius Kupčinskas

J. Narkevičius sutiko, kad ekstremaliosios padėties metu yra kišamasi į privatų žmonių gyvenimą. Tačiau, pasak ministro, tai yra daroma siekiant apsaugoti kitus piliečius.

„Jeigu nesilaikytume šio požiūrio, tai mums ir nereikėtų skelbti ekstremaliosios padėties, o tiesiog gyventi pagal kasdieninę demokratinę santvarką ir tada galbūt viskas būtų gerai. Bet, matyt, gyvenimas diktuoja ypatingas sąlygas, ypatingų priemonių ėmimąsi, kad būtų užtikrinta tam tikra tvarka“, – aiškino susisiekimo ministras.

Valdžia nepadarė namų darbų? 

Liberalas Eugenijus Gentvilas abejojo, ar tokias priemones galima taikyti ekstremalios situacijos metu. Politiko tvirtinimu, valdžios institucijos įgautų galią sekti gyventojus tokių atvejų, kaip Alytaus padangų gaisras, metu. 

Konservatorius Kęstutis Masiulis palaikė įstatymo projektą. Pasak jo, valdžios institucijoms nebus galima sužinoti, kokius laiškus asmuo rašo ar kokias nuotraukas siunčia. Viską, ką sužinoti valdžia – kur tuo metu yra saviizoliacijos laikytis privalantis žmogus. 

„Yra žmonių, kurie nepaiso saviizoliacijos režimo, ignoruoja karantino sąlygas. Šitų žmonių koks nors kontroliavimas iki šiol nebuvo galimas. Tai dabar bus galima juos kontroliuoti“, – kalbėjo K. Masiulis. 

REKLAMA

Įsiklausęs į parlamentarų siūlymus, Ekonomikos komitetas pataisė įstatymo projektą. Pirma, panaikinta nuostata, kad informaciją valdžia galėtų rinkti karo ar nepaprastosios padėties atveju. Antra, valstybė galės gauti duomenis tik apie asmens buvimo vietą, tačiau ne jo mobilaus srauto duomenis. 

Nors įstatymas ir buvo koreguotas, Mišrios Seimo narių grupės atstovė Aušrinė Armonaitė griežta – įstatymas perteklinis, valdantieji nepadarė namų darbų. Jos teigimu, nereikia įstatymo projekto tam, kad būtų kontroliuojamas žmogaus karantinavimas. A. Armonaitės nuomone, tam gali būti pasitelktos mobiliosios programėlės, kurias jau naudoja ne tik Pietų Korėja ar Singapūras, bet ir Vilniaus miesto savivaldybė. 

Aušrinė Armonaitė

Aušrinė Armonaitė

„Man nepatinka, <...> kad Susisiekimo ministerija nepadarė savo darbo, neieškojo techninių sprendimų, nekūrė programėlių ar nesikreipė į žmones, kurie turi įgūdžių tokias programėles kurti ir nori prisidėti prie mūsų įveikimo šitos krizės. Jie to nedarė. Jie tiesiog parašė įstatymo projektą atžagaria ranka. Dabar čia per dieną galvoti, kad mes jau viską pataisėme, man atrodo, yra per drąsu”, – tikino Seimo narė. 

Seimas nusprendė dėl šio klausimo priėmimo balsuoti artėjančiame parlamento posėdyje.

Palikta per daug vietos interpretacijai

Advokatas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius Vytautas Mizaras naujienų portalui tv3.lt teigė, kad nors pakoreguotas įstatymo projektas ir geresnis nei pirminė jo versija, išlieka tam tikros rizikos zonos.

REKLAMA

Įstatymo projekte rašoma, kad ryšių paslaugų teikėjai teikia duomenis Vyriausybės įgaliotai institucijai apie asmenis, kurių judėjimas yra apribotas. Profesoriaus teigimu, iš įstatymo nėra aišku, kokie tai asmenys.

„Tie, kurie priverstinai hospitalizuoti? Ar ir tie, kurie privalo būti saviizoliacijoje? Čia tikriausiai turimi omenyje tie asmenys, kurie privalo saviizoliuotis, bet iš įstatymo to suprasti negalima. Čia galima tik spėti ir numanyti“, – kalbėjo V. Mizaras.

Vytautas Mizaras

Vytautas Mizaras

Kita grupė asmenų, kurių duomenys būtų teikiami, yra tie, kurie gali patekti į tam tikrą nesaugią teritoriją. V. Mizaro teigimu, nėra aišku, kas yra įstatyme nurodytos nesaugios teritorijos.

„Ar čia turima omenyje užsikrėtusiųjų maršrutuose nurodytos vietos? Ar tai jau yra nesaugi teritorija? Jeigu kiekvieną tą tašką, kuriame apsilankė užsikrėtęs žmogus, laikysime nesaugia teritorija, turėsime labai didelę nesaugių teritorijų apibrėžtį. <...> Pagal šitą parašymą yra n interpretavimo galimybių. Tarkime, ar Šeškinės poliklinika yra nesaugi teritorija (ne vienam šios įstaigos darbuotojui nustatytas užsikrėtimas COVID-19 – aut. past.)“, – samprotavo pašnekovas.

Pasak jo, įstatymas numato ir saviizoliacijoje esančių asmenų ir joje neesančiųjų stebėjimą, o tai, V. Mizaro teigimu, jau primena masinį žmonių sekimą.

„Ši abstrakti formuluotė, kaip ji suformuota, leidžia taikyti ją visiems žmonėms. Jeigu bus daug viruso židinių, tada visi bus pradėti kontroliuoti, kur ir kaip juda. Tai yra masinis sekimas ir tai yra didelė problema konstituciniu, teisės į privatumą ir žmogaus orumo požiūriu“, – dėstė profesorius.

REKLAMA

V. Mizaras kritikavo ir tai, kad įstatyme nėra nustatyta, kas tiksliai nuspręs, ar reikalingas šių priemonių taikymas, kas kontroliuos duomenų valdymą. Profesoriaus teigimu, neaiškios, abstrakčios, netikslios įstatymo rengėjų formuluotės palieka daugybę vietos interpretacijai.

„Abstrakcijų rinkinys kažkoks <...>. Jeigu jau siekiama teises riboti, tai ribojimai turi būti įstatyme suformuluoti aiškiai pačiame įstatyme, nepaliekant galimybių viešojo administravimo institucijoms plėsti ribojimus, juos detalizuoti ir pan. , – kalbėjo pašnekovas.

Įstatymas, anot V. Mizaro, nepalieka jokių saugiklių privačiam asmeniui, nebent, kaip juokavo profesorius, įsijungti telefono skrydžio režimą arba išimti telefono bateriją. Pašnekovo teigimu, tai, kad projekte numatyta teisė skųsti duomenų rinkimą, tai minimame kontekste labiau deklaratyvi nuostata, o ne efektyvi asmens teisių gynimo priemonė.

Pasak V. Mizaro, yra ir kitų priemonių, kaip mes galime užtikrinti žmonių apsaugą nuo šiuo metu susidariusio pavojaus. Profesoriaus nuomone, tam, kad būtų apsaugoti gyventojai, toks įstatymo projektas nėra būtinas.

„Šiuo atveju reiktų dėmesį labiau koncentruoti ties sveikatos priežiūros paslaugų stiprinimu ir jau nustatytų prevencinių priemonių vykdymu, kurios, beje, mano manymu, puikiai veikia. Ir neužsiimkime visokių papildomų nereikalingų dalykų, kenkiančių žmonėms, kūrimu. Nereikia krypti į kraštutinumus, kurie aiškiai peržengia teisių ribojimo proporcingumo reikalavimą ir dėl to išeina už teisėtumo ribų“, – sakė V. Mizaras.

REKLAMA

Taiko ir kovai su terorizmu naudojamas priemones 

Kitose šalyse taikomos skirtingos priemonės, norint sukontroliuoti karantine esančius žmones. Štai Lenkijoje neseniai pradėjo veikti telefono programėlė. Žmonės, kurie turi izoliuoti save namuose, darosi asmenukes ir įkelia jas į programą kaip įrodymą, kad jie nėra išvykę. 

Programėlėje naudojamos lokacijos ir veido atpažinimo funkcijos. Pirmą kartą įkėlus nuotrauką, programėlė nereguliariais intervalais vis reikalauja pasidaryti nuotrauką, kurią vartotojas iš savo karantino vietos turi įkelti per 20 minučių – to nepadarius yra informuojama policija. 

Pietų Korėjoje taip pat naudojama mobilioji programėlė leidžianti sekti žmones, kuriems liepta niekur nevykti iš namų ir palaikyti ryšį su prižiūrėtojais, jiems vis pranešant apie savo būklę. 

Karantine esantys žmonės programėlės pagalba pareigūnams pateikia savo būsenos atnaujinimus. Jei yra išeinama iš karantino zonos, programėlė išsiunčia perspėjimą tiek programėlę naudojančiam žmogui, tiek pareigūnui. 

Izraelis patvirtino elektroninė pacientų sekimą naudojant skaitmeninę technologiją, kuri iki šiol buvo naudojama tik kovai su terorizmu. Ši technologija pirmą kartą naudojama civiliams gyventojams. Šalies vidaus saugumo agentūra gali sekti asmenų telefonus, kad išsiaiškintų, kur buvo koronavirusu užsikrėtęs asmuo ar galimas šio viruso nešiotojas ir su kuo jie kontaktavo. 

Prabudau ir
2020-04-07 07:18:19
Manau, kad karantinas baigsis siakancia diena, kai tik bus isdalintas paskutinis kompiuteris nepasiturinciom seimom, ir isisavinti pasiskolinti 1,5 milijardo euru. O sekimas tik tam kad zinotu, kad ju nepagaus ir nezinos kur tie pinigai nusedo.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mąstykit 2020-04-09 02:01:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkoks išprotėjimas   ATSAKYTI
Danger 2020-04-07 21:35:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Blioc ir komentarai gerus, juokas ima :D Per kur seks , per palydova? ar per telefonus? Lietuviai seks Lietuvius? :DDD Kliedija juodai ,nors man POHUI , neturiu as to telefono :D Lietuvoje nera tokiu galingu prietaisu ,kad galetu visus sekti , manau , jog juos greiciau nukirs rimtesni "Anonimai" We Are , arba hackeriai.HaHa.   ATSAKYTI
Oi tai bus 2020-04-07 20:51:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stalino ir Hitlerio konslageriuose žmonės buvo sunumeruoti, o Lietuvoje bus tik sučipuoti. Ar Lietuvoje politinės partijos, ar partinės gaujos, reiškiančios komunizmo ir fašizmo idealus bei interesus.   ATSAKYTI
Teisejas 2020-04-07 18:18:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kol avinai nesupras karantino sąlygų ,ne tik sekti bet ir bausti   ATSAKYTI
rimas 2020-04-07 16:56:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
manes tai nejaudina,paklydusi miske ras,o pilna tokiu paksiu,komskiu ,,paleksiu ir panasiai,kurie velniai zino is kur piniga traukia ir tevyne pardavineja...kabinkit juos ant kablio....   ATSAKYTI
tikrai 2020-04-07 15:41:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip gali buti p x   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-04-07 15:21:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Reikia mažiau ginčytis, o daugiau spręsti,kaip greičiau sustabdyti šios pandemijos paplitimą. Todėl pritariu už griežtesnį kontroliavima.   ATSAKYTI
tikrai 2020-04-07 15:16:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Karantino laikausi, bijoti neturiu ko   ATSAKYTI
poxuistas 2020-04-07 15:13:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
poxui man tas privatumas,nusisikt-nesiku ir todel nesmirdziu,sekite iki apsisikimo   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-04-07 15:23:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pradedi smirdėt tokiais išsireiškimais  
Dmitrijus 2020-04-07 14:44:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei tai duos naudos (o 100% duos) - kodel ne?   ATSAKYTI
Marija 2020-04-07 13:52:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nenusikalbėkit, visokie "žmogaus privatumo ir teisių gynėjai". Mes, kurie laikomės visų nurodymų, irgi turime teises. Mes turim teisę būti apsaugoti nuo tų, kurie nesilaikydami taisyklių siekia platinti virusus. Ar programėlė, ar telefono duomenys, svarbu, kad padėtų. Laikykitės taisyklių, ir niekas jūsų neseks. Atrodo, Mazuroniui ir kitiems svarbiausia yra pasireikšti ir pakliūti i spaudą, o ne kaip išsaugoti žmones   ATSAKYTI
Poziurias 2020-04-07 13:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O man visai nerupi as nieko blogo nedarau tegu seka i sveikata saziningai gyvenkim ir nebus baisu    ATSAKYTI
tikrai 2020-04-07 15:42:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
na, as irgi niekam nieko nedarau.   
Nuomonė 2020-04-07 12:11:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek nuotraukų dalios, angelės su terese turi paskelbę anonai (kompromatas akivaizdus), ir kokiai sektai priklauso....pasirodo pamišėlė, tikinti, jog amžinybė priklauso nuo adrenochromo.   ATSAKYTI
valteris 2020-04-07 11:56:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Net prie socializmo to nebuvo prasciokam o siaip lai seka reiskia salis valdzia nesvari   ATSAKYTI
Nu jo 2020-04-07 10:56:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Sekite mane kiek norit. Nusikaltimu nedarau ir man dzin. Tegu dreba drasuoliai-saunuoliai, kurie tiek pasipute, kad i kameras gali nesutilpt...   ATSAKYTI
tikrai 2020-04-07 13:36:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tai gal apsikeiciame vietomis? smagu butu, jei po telefoniniu pokalbiu butumet aptarinejama, -as kokiame portale? kelius blokuotu prabangios masinos ir kitaip bandoma ibauginti, kai ne velnio nesupranti, kodel? Manote seka tik nusikaltelius?
  
Dzzzz 2020-04-07 10:39:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turiu sena Nokia ir Man Dzin ant ju   ATSAKYTI
O para 2020-04-07 10:32:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Grįžta komuniagu laikai ir vėl, negalima bus namuose ir nusipersti,pajungs programele, kur klausysis kaip žmonės perdzia. Manau turėtų tuos sekti, kurie jau pažeidė ir kurie grįžo iš zagranicos, uždėti ant kaklo spyna su pipsiku   ATSAKYTI
valteris 2020-04-07 11:55:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prie socializmo to nebuvo  
Opa 2020-04-07 10:31:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Grįžta komuniagu laikai ir vėl, negalima bus namuose ir nusipersti,pajungs programele, kur klausysis kaip žmonės perdzia. Manau turėtų tuos sekti, kurie jau pažeidė ir kurie grįžo iš zagranicos, uždėti ant kaklo spyna su pipsiku   ATSAKYTI
Rimtas 2020-04-07 10:07:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neginčiju, projektas neaiškiai parašytas, reikia taisyti, bet ar "valstiečiai" turi pakankamai raštingų žmonių? Antra vertus, pasaulinės pandemjos metu į pirmą vietą reikia statyti medikų rekomendacijas saugančias žmonių sveikatą ir net gyvybę. Menamas "privatumas", "laisvė" neatsakingu elgesiu užkrėsti bendrapiliečius turi patekti į antrą planą t.y. apriboti.   ATSAKYTI
Emi 2020-04-07 10:06:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As juk visiems sakiau, kokia supuvusi laisve jusu laukia, zinojau jei supistas komunistas pakeis kepure is to nieko gero. Juk i lietuva sugrizo burzuazine veliava, man labai daug pasako. Visuomenes sluoksniai tapo: burzujai ir ubagai.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Linas Linkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) bus rekomenduojama uždrausti Kremliaus kontroliuojamos RT grupės televizijos programas, sako užsienio reikalų ministras Linas ...
Erkės (nuotr. Shutterstock.com)
Kalbėdami apie besikeičiantį klimatą, pirmiausia pagalvojame apie klimato atšilimą. Visgi globalinis atšilimas tėra viena iš klimato kaitos pusių. Mokslininkai teigia, jog ...
Jaroslavas Narkevičius (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
Kelių direkcijos vadovo kaltinimų dėl neteisėtų nurodymų davimo sulaukusi Susisiekimo ministerija kritikuoja direkcijos metodiką sudarant remontuotinų kelių ir asfaltuotinų ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Nors visų infektologų ir kitų specialistų akys pastaruoju metu nukreiptos į pasaulį apėmusią koronaviruso pandemiją, tai nesumažino kitų infekcinių ligų plitimo grėsmės ...
Bažnyčia (Fotodiena/Kristupas Kolodzeiskis)
Koronaviruso epidemijai slūgstant, Lietuvos bažnyčiose grįžtama prie šv. Komunijos dalijimo į burną, ketvirtadienį pranešė Lietuvos vyskupų konferencija. „Epidemijai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų