Vairuotojams leis keisti padangas nepaisant karantino, bet servisai dirbs kitaip Atnaujinta 18:14 val.

Valdžia nusprendė dėl padangų keitimo netaikyti bausmių žmonėms karantino metu, o jam pasibaigus, palikti protingą laiką padangoms pasikeisti. Automobilių servisai ir karantino metu sutinka priimti padangas pasikeisti norinčius vairuotojus, tačiau įspėja, kad karantinas pakoregavo ir jų darbą. Policija, nors ir primena, kad karantinas nuo kelių eismo taisyklių pažeidimų neatleidžia, specialiai gaudyti vairuotojų dėl padangų nežada.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) pirmadienį priėmė sprendimus, kurie leis nebausti vairuotojų, nepasikeitusių dygliuotų padangų į vasarines karantino laikotarpiu.

Taip pat padaryta išlyga dėl nebegaliojančio vairuotojo pažymėjimo, naujienų agentūrai BNS sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Priėmėme sprendimus dėl padangų keitimo netaikyti bausmių žmonėms karantino metu, o jam pasibaigus, palikti protingą laiką padangoms, jei to reikės šiemet, pasikeisti. Taip pat dėl negaliojančių teisių: jei senyvo amžiaus žmogus neturi kompiuterio, taip pat baudų nuspręsta netaikyti“, – teigė R. Tamašunienė.

Kelių eismo taisyklės numato, kad vairuotojai iš žieminių padangų į vasarines gali pasikeisti nuo balandžio 1 d. Žieminės padangos būna trijų tipų: minkšto (šiaurinio tipo) mišinio, kieto (europinio) mišinio ir dygliuotos. Nuo balandžio 10 d. yra draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Kelių eismo taisyklės nedraudžia vairuotojams vasarą naudoti žieminių padangų. Nors žiemines nedygliuotas padangas galima naudoti ir toliau, šiltuoju sezonu vairuotojai dažniausiai vis tiek linkę jas pasikeisti. Taip yra todėl, kad vasarą žieminės padangos greičiau dyla, mažėja jų protektoriaus gylis ir kitą žiemos sezoną tokios padangos gali būti netinkamos naudojimui.

Nuo balandžio 10 d. transporto priemonės su dygliuotomis padangomis yra laikomos techniškai netvarkingomis ir tokioms transporto priemonėms policijos pareigūnai turi teisę panaikinti techninės apžiūros galiojimą. Taip pat, eksploatuojant automobilį su netinkamomis padangomis, jam negalioja civilinės atsakomybės draudimas.

REKLAMA

Anksčiau policijos pareigūnai rengdavo specialias akcijas, kuriose tikrindavo, ar vairuotojai spėjo pasikeisti dygliuotas padangas. Tačiau, pratęsus karantino laikotarpį, tokių akcijų vykdyti neplanuojama, teigiama naujienų portalui tv3.lt atsiųstame Lietuvos kelių policijos komentare.

„Informuojame, kad nors šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) ir paskelbti valstybės lygio ekstremalioji situacija ir karantinas, eismo saugumo užtikrinimas ir eismo kontrolė vykdomi. Akcentuojame, kad policija netoleravo ir netoleruos asmenų daromų pažeidimų, jie fiksuojami, atliekami privalomi veiksmai ir už Kelių eismo taisyklių pažeidimus atsakomybės nebus išvengta“, – tikina policijos atstovai.

Karantino metu keičiasi servisų darbas

Kovo pabaiga ir balandžio pradžia yra pats darbymetis automobilių servisams, tačiau dėl paskelbto karantino koreguojamas ir jų darbo pobūdis. Servisų darbas karantino metu nėra draudžiamas, tad jie keičia padangas, taiso sugedusias transporto priemones.

Tačiau, kaip naujienų portalui tv3.lt sakė automobilių servisų tinklo „Melga“ prekybos direktorius Tadas Kuliešius, darbas karantino metu vyksta neįprastai.

„Stengsimės išlaikyti kuo mažesnį kontaktą su žmonėmis“, – tikino T. Kuliešius.

Pašnekovo teigimu, servisai priims tik iš anksto užsiregistravusius klientus. Savo automobilius žmonės privalo palikti lauke, į servisų patalpas klientams užeiti negalima.

Anot T. Kuliešiaus, kitoks ir naujų padangų keitimas – gyvai klientai to padaryti negalės, naujas padangas galės įsigyti internetu ar telefonu.

„Darbus darysime, reikia juos padaryti, tik su minimaliai kontakto, apsaugant klientus ir apsaugant mūsų darbuotojus“, – pasakojo „Melgos“ atstovas.

Pasak T. Kuliešiaus, dygliuotų padangų keitimas neužima daug servisų darbuotojų laiko, nes tokio tipo padangos nebėra itin populiarios.

„Per paskutinius dešimt metų matome mažėjimo tendenciją. Dabar dygliuotas padangas, sunku pasakyti, bet naudoja tik keli procentai vairuotojų“, – tvirtino pašnekovas.

REKLAMA

T. Kuliešiaus teigimu, karantino metu klientų sumažėjo apie 40–50 proc., servisai nebedirba šeštadieniais, sutrumpėjo ir darbo laikas kitomis dienomis.

„Dalis darbuotojų išėjo prižiūrėt vaikų, nes neturi kam jų palikti. Dirbam budėjimo režimu, jei žmonėms sugestų automobiliai. Esame apriboti, bet stengiamės prisidėti, aptarnaujame ir dabar mums itin reikalingas tarnybas, nuo greitosios pagalbos iki maisto išvežiotojų“, – pasakojo T. Kuliešius.


Rašyti komentarą...
P
Pzd
2020-03-30 18:25:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkoks absurdas, patys per televiziją, radiją pabrėžia sedėkit namuose, saugokitės patys ir aplinkinius. Bet padangas privalot pasikeisti. Na ar ne bukapročiai sėdi „ten“? Ir pareigūnai ne visi vienodi vienas gal tik įspės, o kitas nuskalpuos kaip reikiantis ir nežiūrės veikia tie servisai ar ne.
Atsakyti
0

V
Vytautas
2020-03-30 18:19:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka lbat jus cia nesamones śipuotas taip o nesipuotom galima vazinti kol baigsis sitie baisumai
Atsakyti
0

K
Kazys
2020-03-30 19:14:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokie dar pažeidimai ir baudos metu laikus smaiset su žieminė padangom visus metus gali vazineti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų