Respublikinėje Panevėžio ligoninėje koronavirusas nustatytas dar vienam pacientui, jis gydytas Gastroenterologijos skyriuje.

Panevėžio ligoninė (nuotr. stop kadras)

Panevėžio ligoninė (nuotr. stop kadras)

Sekmadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas patikino, kad pacientas į skyrių paguldytas kovo mėn. 26 d., o jau kitą dieną, pasireiškus koronaviruso klinikai, buvo  atliktas testavimas ir gautas teigiamas atsakymas. Pacientas yra vidutinio amžiaus.

„Paciento būklė yra vidutinio sunkumo, didelių problemų gydant jį nesusidaro. Pradžioje neturėjo infekcijai būdingų simptomų, tai yra klasterinis atvejis, užsikrėtimas įvykęs visuomenėje, kadangi užsienyje nesilankė. Kurioj vietoj jis gavo infekciją – pakankamai sunku nustatyti. Ligoninėje izoliavome skyrių ir personalą, kuris dirbo su šiuo ligoniu. Šis pacientas gulėjo vienutė, tai išplitimas yra minimalius“, – teigė  A. Skorupskas.

Ligoninės vadovas pranešė, kad teigiamas atsakymas gautas šeštadienį, 14 pacientų perkelti į kitus skyrius, 14 medikų išsiųsti saviizoliacijai. Tyrimai šiuo metu vyksta Vilniuje, rezultatai turėtų paaiškėti pavakare. Laukiama informacijos, ar išplitimas buvo ar ne. 

REKLAMA

„Panašu, kad tokių atvejų daugės Lietuvoje, nes plitimas yra prasidėjęs visuomenėje, todėl dabar labai svarbi ne tik medikų, bet ir visuomenės pagalba. Kiekvieną dieną, kai važiuojame į darbą, matome, kad dalis visuomenės nesilaiko saugos. Nedėvi kaukių, būriuojasi, tad labai visos medikų bendruomenės vardu prašome pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie tuos, kuriuos yra aplink jus – savo artimuosius, kaimynus, bičiulius. Jeigu jūs jų nesaugosite, visiems bus blogai. Yra moksliškai įrodyta, kad jei žmonės laikosi saviizoliacijos, atstumo ir kitų priemonių, galima keletą kartų sumažinti epideminę grėsmę. Viskas yra mūsų visų rankose. Šiose fazėse visi esame potencialūs nešiotojai. Simptomai pasireiškia maždaug 4-5 parą. O pirmosios paros gali būti įvairios, be jokių pojūčių iki kitokių ligų simptomų. Tad pirmosios dienomis yra pakankamai platus spektras simptomų“, – pabrėžė A. Skorupskas.

Kaip anksčiau sakė ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis, pacientas, kuriam diagnozuotas koronavirusas, nėra rizikos grupėje, jis toliau gydomas ir prižiūrimas Infekcinių ligų klinikoje, jaučiasi gerai.

Taip pat gauti pakartotinių tyrimų rezultatai dėl anksčiau į karantiną išsiųsto 51 ligoninės darbuotojo, visi jie – neigiami, medikai ir kitas personalas į ligoninę grįš nuo pirmadienio.

Ligoninės direktorius taip pat paaiškino situaciją ir dėl apsaugos priemonių:

„Jau krovinys yra atvykęs mūsų ligoninėje, yra paskirstytas. Antras etapas bus tuomet, kai mūsų dvejų apskričių gydymo įstaigos pasiims apsaugas. Kitas krovinys laukiamas šiandien naktį. Tai bus mūsų ambasadorės Pekine pirkinys, kai pirko penkios ligoninės, tai irgi didžiulis pirkinys, kuris Lietuvą turi pasiekti šiandien naktį. Kol kas didžiulių problemų su apsaugos priemonėmis neturime, bet pasikeitus situacijai gali būti visko“, – paaiškino Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius.

REKLAMA

A. Skorupskas taip pat apibendrino visų šiuo metu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir Panevėžio apskrityje nuo koronaviruso gydomų asmenų būklę:

„Šiuo metu Panevėžio ligoninėje gydomi 6 koronavirusu sergantys asmenys. 4 iš jų būklė yra gera, ir du yra vidutinio sunkumo, problemų nesudaro, yra nežymus karščiavimas, galvos skausmai, kaulų raumenų laužymas, tačiau jie nėra prijungti prie deguonies aparatų. 9 pacientai yra ambulatoriniai, gydosi namuose. Tokia situacija yra Panevėžio apskrityje“, – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius.

Nuo pirmadienio, ligoninės direktoriaus teigimu, bus tikrinami rizikingiausių skyrių darbuotojai: reanimacijos, priėmimo ir infekcinės ligoninės koronaviruso skyrius. Vėliau planuojama tikrinti darbuotojus, dirbančius su pagyvenusio amžiaus žmonėmis. Testuoti visų pacientų, pasak A. Skorupsko, šiuo metu nėra tikslinga, tačiau įtartini pacientai su menkiausia rizika bus tiriami visi.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Nėra viršininkų
2020-03-29 11:21:15
Čia
Pasigavo nuo tų verslininkų kurie buvo su tuo a.a Katinu jie laisvai laksto po panevėžį žmonės tai pažįsta tuo verslininkus,kodėl nesimatė griežtų baudų. Nekisate į kalėjimus arba didelių baudų neskirete ,kiek žmogaus gyvybė yra tiek milijonų uždėti baudų, jai taip žaisime pusė lietuvėlės tik liks.bausti visų griežtumu.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Karina 2020-03-29 14:17:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai dabar neaisku, kur tie musu senukai lakste 80, 90 ir93 metu...kur nuo viruso mire...jei cua tik pirmas uzsikretes lietuvoj   ATSAKYTI
Morta 2020-03-29 12:52:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl vyriausybė nenešioja nei kaukių, nei pirštinių. Prie jų korono virusas nelimpa. Tik šaukia , baudas deda ,kad nesilaikoma jų įsakymų. Pirmiausia jūs parodykit gerą pavyzdį Lietuvos piliečiams.   ATSAKYTI
Apjuoskite 2020-03-29 12:40:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ligoninę trigubu kariuomenės žiedu! Sraigtasparniais purškite dezinfekcinį skystį (arba degtinę)!   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-03-29 12:09:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar viską nurašys koronavirusui, kad baisiau atrodytų...... panikos skleidėjai!! Labai paprasta- neskelbt kiek žmonių susirgo gripu(sezono epidemija!,kuri kaip tik orai), neskelbt kiek žmonių miršta nuo tbc, neskelbt kiek miršta nuo daugybės ligų, kurios nebuvo gydomos, o tik užgydytos......juk medikai žino, kad IŠgydyti vieną ar kitą ligą jie nesuinteresuoti....   ATSAKYTI
Daina 2020-03-29 11:22:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kol vyriausybė nesiims griežtų karantino sprendimų tik rezultatai bus blogi . Nenorim sulaukti Italijos. Ispanijos..rezultatų . Pasirūpinkite mumis dabar ir to noriu ne tik aš bet manau dauguma.   ATSAKYTI
O 2020-03-29 11:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gal laikas ir patiems rupintis savimi ir aplinkiniais?kiek kartojama -neiti is namu,ir ka?pilni parkai,parduotuvese eiles,neapsaugos niekas jei patys to nedarysime.  
Nėra viršininkų 2020-03-29 11:21:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia
Pasigavo nuo tų verslininkų kurie buvo su tuo a.a Katinu jie laisvai laksto po panevėžį žmonės tai pažįsta tuo verslininkus,kodėl nesimatė griežtų baudų. Nekisate į kalėjimus arba didelių baudų neskirete ,kiek žmogaus gyvybė yra tiek milijonų uždėti baudų, jai taip žaisime pusė lietuvėlės tik liks.bausti visų griežtumu.    ATSAKYTI
Durniau Nėra 2020-04-01 01:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi grįžę iš kelionės žmonės testuoti ir atsakymai neigiami. Sąžiningai išbuvę 14 dienų karantino jie yra sveiki, kaip ir mirusio Žmogaus artimieji. Ir visi šalia buvę gydytojai ir personalas 51 yra testuoti ir sveiki. Tai ką čia reikia bausti ir kišti į kalėjimą ? Ar ne durnių ?  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Gitanas Nausėda su žmona (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda padėkomis apdovanojo 18 pavyzdingų tėvų iš visos Lietuvos, daugiausia tų, kurie užaugino būrius savų ir svetimų vaikų. Prezidentas ceremonijos ...
Lietuvos vandens telkiniai vis dar kenčia nuo šiukšlių: planuoja surinkti virš 50 tonų atliekų (nuotr. stop kadras)
Šalies vandens telkinių pakrantėse – vis dar apstu šiukšlių. Rytoj organizuojamos masinės talkos metu, vyksiančios net 50-yje šalies vietų, planuojama surinkti virš 50 tonų ...
Bulvės (nuotr. stop kadras)
Įprastai tokiu metu jau mėgavęsi šviežiomis lietuviškomis bulvėmis, šiemet jų mėgėjams dar teks palaukti. Turguje kol kas siūlomos įvežtinės arba pernykštės mūsiškės. ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybės kelerius metus apskritai negavo papildomų lėšų pagal protokolinį Vyriausybės sprendimą, kuriuo ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kaip Lietuvos žmonės ir šalies ekonomika išgyveno koronaviruso pandemiją? Kada šalies ekonomika grįš į įprastas vėžes? Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų