REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje koronavirusas nustatytas dar vienam pacientui, jis gydytas Gastroenterologijos skyriuje.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje koronavirusas nustatytas dar vienam pacientui, jis gydytas Gastroenterologijos skyriuje.

REKLAMA

Sekmadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas patikino, kad pacientas į skyrių paguldytas kovo mėn. 26 d., o jau kitą dieną, pasireiškus koronaviruso klinikai, buvo  atliktas testavimas ir gautas teigiamas atsakymas. Pacientas yra vidutinio amžiaus.

„Paciento būklė yra vidutinio sunkumo, didelių problemų gydant jį nesusidaro. Pradžioje neturėjo infekcijai būdingų simptomų, tai yra klasterinis atvejis, užsikrėtimas įvykęs visuomenėje, kadangi užsienyje nesilankė. Kurioj vietoj jis gavo infekciją – pakankamai sunku nustatyti. Ligoninėje izoliavome skyrių ir personalą, kuris dirbo su šiuo ligoniu. Šis pacientas gulėjo vienutė, tai išplitimas yra minimalius“, – teigė  A. Skorupskas.

Ligoninės vadovas pranešė, kad teigiamas atsakymas gautas šeštadienį, 14 pacientų perkelti į kitus skyrius, 14 medikų išsiųsti saviizoliacijai. Tyrimai šiuo metu vyksta Vilniuje, rezultatai turėtų paaiškėti pavakare. Laukiama informacijos, ar išplitimas buvo ar ne. 

REKLAMA
REKLAMA

„Panašu, kad tokių atvejų daugės Lietuvoje, nes plitimas yra prasidėjęs visuomenėje, todėl dabar labai svarbi ne tik medikų, bet ir visuomenės pagalba. Kiekvieną dieną, kai važiuojame į darbą, matome, kad dalis visuomenės nesilaiko saugos. Nedėvi kaukių, būriuojasi, tad labai visos medikų bendruomenės vardu prašome pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie tuos, kuriuos yra aplink jus – savo artimuosius, kaimynus, bičiulius. Jeigu jūs jų nesaugosite, visiems bus blogai. Yra moksliškai įrodyta, kad jei žmonės laikosi saviizoliacijos, atstumo ir kitų priemonių, galima keletą kartų sumažinti epideminę grėsmę. Viskas yra mūsų visų rankose. Šiose fazėse visi esame potencialūs nešiotojai. Simptomai pasireiškia maždaug 4-5 parą. O pirmosios paros gali būti įvairios, be jokių pojūčių iki kitokių ligų simptomų. Tad pirmosios dienomis yra pakankamai platus spektras simptomų“, – pabrėžė A. Skorupskas.

REKLAMA

Kaip anksčiau sakė ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis, pacientas, kuriam diagnozuotas koronavirusas, nėra rizikos grupėje, jis toliau gydomas ir prižiūrimas Infekcinių ligų klinikoje, jaučiasi gerai.

Taip pat gauti pakartotinių tyrimų rezultatai dėl anksčiau į karantiną išsiųsto 51 ligoninės darbuotojo, visi jie – neigiami, medikai ir kitas personalas į ligoninę grįš nuo pirmadienio.

Ligoninės direktorius taip pat paaiškino situaciją ir dėl apsaugos priemonių:

„Jau krovinys yra atvykęs mūsų ligoninėje, yra paskirstytas. Antras etapas bus tuomet, kai mūsų dvejų apskričių gydymo įstaigos pasiims apsaugas. Kitas krovinys laukiamas šiandien naktį. Tai bus mūsų ambasadorės Pekine pirkinys, kai pirko penkios ligoninės, tai irgi didžiulis pirkinys, kuris Lietuvą turi pasiekti šiandien naktį. Kol kas didžiulių problemų su apsaugos priemonėmis neturime, bet pasikeitus situacijai gali būti visko“, – paaiškino Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius.

REKLAMA
REKLAMA

A. Skorupskas taip pat apibendrino visų šiuo metu Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir Panevėžio apskrityje nuo koronaviruso gydomų asmenų būklę:

„Šiuo metu Panevėžio ligoninėje gydomi 6 koronavirusu sergantys asmenys. 4 iš jų būklė yra gera, ir du yra vidutinio sunkumo, problemų nesudaro, yra nežymus karščiavimas, galvos skausmai, kaulų raumenų laužymas, tačiau jie nėra prijungti prie deguonies aparatų. 9 pacientai yra ambulatoriniai, gydosi namuose. Tokia situacija yra Panevėžio apskrityje“, – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius.

Nuo pirmadienio, ligoninės direktoriaus teigimu, bus tikrinami rizikingiausių skyrių darbuotojai: reanimacijos, priėmimo ir infekcinės ligoninės koronaviruso skyrius. Vėliau planuojama tikrinti darbuotojus, dirbančius su pagyvenusio amžiaus žmonėmis. Testuoti visų pacientų, pasak A. Skorupsko, šiuo metu nėra tikslinga, tačiau įtartini pacientai su menkiausia rizika bus tiriami visi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų