Brandos egzaminai kol kas nenukelti: ministerija apsispręs per dvi savaites Papildyta 16.41 val.

Lietuvoje iki balandžio 13-osios pratęsus karantiną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kol kas nesiima atšaukti valstybinių brandos egzaminų, tik dalį jų atideda.

Abiturientai po valstybinio istorijos brandos egzamino (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Mes kol kas tik atidėjome egzaminų sesiją tam laikotarpiui, kurį matome, tikėdamiesi, kad karantinas baigsis iki birželio mėnesio. Jeigu karantinas nesibaigtų birželio mėnesį, yra kiti variantai“, – žurnalistams ketvirtadienį Vyriausybėje sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Ministras sudarė darbo grupę, kuri ir turėtų nuspręsti, koks scenarijus šiais mokslo metais laukia valstybinių brandos egzaminų.

„Ekspertai, išnagrinėję tuos scenarijus, pasiūlymus, idėjas, pasiūlys keletą variantų, dėl kurių mes susitarę apsispręsime ir informuosime tiek abiturientus, tiek jų tėvelius, tiek visą visuomenę. Tą mes turėtume padaryti per dvi savaites“, – pranešė A. Monkevičius.

Vis dėlto, jeigu karantinas baigsis iki birželio, valstybiniai brandos egzaminai vyks įprasta tvarka.

„Jeigu karantinas baigsis iki birželio ar iki birželio vidurio, tai mes galėsime organizuoti baigiamuosius valstybinius egzaminus įprasta tvarka. <...> Jeigu [karantinas] tęstųsi iki vasaros vidurio, visam tam turime būti pasiruošę“, – pridūrė ministras.

Kviečiame žiūrėti tiesioginę transliaciją:

Pakeitė egzaminų datas

Kiek anksčiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pakoregavo ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų tvarkaraščius.

2020 metų kovo 13 d. švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymais yra pakeisti 2019–2020 mokslo metų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo ir brandos egzaminų tvarkaraščiai.

REKLAMA

Gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo dalies žodžiu vykdymas yra pratęsiamas iki gegužės 15 d.

Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos vykdymas pratęsiamas iki gegužės 4 d.

Menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų ir brandos darbo vykdymas yra pratęsiamas iki balandžio 28 d.

Užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) valstybinių brandos egzaminų (toliau – VBE) kalbėjimo dalies vykdymas iš balandžio mėnesio perkeliamas į pakartotinę sesiją birželio mėnesį. Užsienio kalbų (prancūzų ir vokiečių) VBE kalbėjimo dalys bus vykdomos birželio 22 d. Užsienio kalbos (rusų) VBE kalbėjimo dalis bus vykdoma birželio 25 ir 26 d. Užsienio kalbos (anglų) VBE kalbėjimo dalis bus vykdoma birželio 26 ir 30 d.

Portalas tv3.lt primena, kad nuo kovo 30 d., pirmadienio, Lietuvoje bus vykdomas nuotolinis ugdymas. Nuo tos dienos švietimo įstaigos turi užtikrinti ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą ir aukštojo mokslo studijas nuotoliniu būdu. 

Dėl koronaviruso paskelbus karantiną švietimo ir ugdymo įstaigų veikla sustabdyta nuo kovo 16 dienos. Dviem savaitėms pedagogai, moksleiviai, studentai išleisti atostogų. Tiesa, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius neatmeta galimybės, kad šiuos mokslo metus gali tekti baigti nuotoliniu būdu.

Nacionalinė švietimo agentūra pranešė nuotoliniam mokymuisi perkanti 35 tūkst. kompiuterių, jų reikia socialiai remtiniems vaikams. Trečiadienį Vyriausybė karantiną pratęsė iki balandžio 13 dienos.


Rašyti komentarą...
A
2020-03-27 16:10:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man jau siutas !!!! Nuotolinis mokymas nepades, koronoviruso panika yra, dar nori įkišti egzaminus. Nesuprantu svarbu egzaminas ar sveikata ?!
Atsakyti
0

E
E
2020-03-26 17:01:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aisku kas valdo.
Atsakyti
0

R
Romas
2020-04-07 21:45:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonėms stresas,o čia apie egzaminus,pamiršta ir apie tuos kas mokosi vakarinese mokyklose,kurie turi vaiku kurie vistiek dirba,ir nuotolinis tiesiog po darbo tikrai nieko gero neduoda.Be to vaikai irgi nuotoliniu mokosi,ne visi turi po du kompiuterius,o iš tel.čia ne mokslai o vargas.vidurkius suvestu i viskas,kam tas stresas mokiniams ir mokytojams
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų