Premjeras Saulius Skvernelis užtikrina, kad Lietuvoje šiuo metu nėra užfiksuotas nė vienas koronaviruso atvejis. Vis dėlto gyventojams rekomenduojama vengti masinių susibūrimo vietų.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

„Jeigu bus toks atvejis, iš karto visuomenė bus informuota“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė premjeras S. Skvernelis.

Ketvirtadienį Valstybės ekstremaliųjų situacijų centras susirinko į pirmąjį posėdį, kuriame aptarė priemones prieš koronavirusą. Šis centras, kuriam vadovauja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, įsteigtas trečiadienį Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją valstybės mastu.

„Šita diena ir šitas posėdis buvo skirtas dar kartą pasitikrinti, kaip esame pasiruošę galimam viruso atsiradimui Lietuvoje, kokios prevencinės priemonės yra taikomos, kokios pakankamos, kaip būtų reaguojama atsiradus pirmam infekuotam asmeniui, kokie mūsų pajėgumai“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Ramina panikuojančius gyventojus

Kaip žinia, penktadienį Kaune vyks Eurolygos krepšinio rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“, netrukus Lietuvoje vyks Kaziuko mugė, Kovo 11-osios renginiai. Premjeras S. Skvernelis gyventojams rekomenduoja vengti masinių susibūrimo vietų, tačiau šių renginių atšaukti neketinama.

REKLAMA

„Visos masinio susibūrimo vietos, visi masiniai renginiai kelia padidintas rizikas. Kiekvienas žmogus turėtų vertinti dalyvavimą uždarose patalpose esančiuose renginiuose, tai yra padidinta rizika užsikrėsti. Dėl to rekomenduojama vengti tokių renginių“, – sakė S. Skvernelis.

Masiniai renginiai būtų atšaukiami tik tokiu atveju, jei Lietuvoje būtų užfiksuoti susirgimai koronavirusu.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pridūrė, kad didesnė rizika susirgti yra vyresnio amžiaus, silpnesnio imuniteto ir lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims.

Paklaustas, kodėl gyventojai neturi galimybės atlikti tyrimų dėl koronaviruso privačiai, A. Veryga teigė, kad tai geriausias sprendimas, nes ne visiems gyventojams reikia atlikti tyrimus.

„Pats tyrimas yra naujas ir reagentai, kurie yra naudojami, yra siunčiami centralizuotai iš vieno gamintojo, nes jie yra neseniai sukurti. Manau, protingas sprendimas yra turėti vieną laboratoriją, nes ne visiems tuos tyrimus reikia atlikinėti“, – teigė A. Veryga.

Premjeras S. Skvernelis akcentavo, kad gyventojams nėra pagrindo masiškai šluoti parduotuvių lentynas, bandant apsirūpinti atsargomis.

„Tikrai to daryti nereikia. Šiandien mes tikrai negalime kalbėti, kad reikėtų tokias priemones taikyti. Neturime jokio susirgusio asmens ir darome viską, kad tokio asmens nebūtų“, – sakė S. Skvernelis.

A. Veryga priminė, kad medicininės kaukės neapsaugo nuo viruso, jos yra skirtos asmenims, kurie serga virusiniu susirgimu, kad virusas neplistų.

„Žmonės turi suprasti, kad ta panika yra pavojinga dėl to, kad žmonėms, kuriems reikia tų kaukiu, jų gali nelikti. Todėl prašome elgtis atsakingai“, – teigė ministras.

REKLAMA

Tyrimai neigiami

Ketvirtadienį Lietuvoje buvo stebimi iš rizikos šalių grįžę ar atvykę 2787 žmonių. Specialūs koronaviruso tyrimai atlikti 59 žmonėms, laukiama dar dviejų mėginių tyrimo rezultatų. Visi tyrimai neigiami, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiuo metu teritorijoms, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, priskiriamos šios: Kinija (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras. Užsienio reikalų ministerija pateikė rekomendaciją šiose vietose nesilankyti.

Virusas plinta

Kaip trečiadienį teigė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, nacionaliniu mastu paskelbta ekstremali situacija be kita ko suteiks teisę operacijų centrui spręsti, ar leisti valstybės tarnautojus į komandiruotes ir keliones koronaviruso paveiktose valstybėse ar atskiruose jų regionuose, švietimo ir kitoms įstaigoms bus galima nurodyti privalomai turėti dezinfekcinių priemonių.

Vyriausybė trečiadienį jau numatė iš rezervo skirti 150 tūkst. eurų papildomoms apsaugos priemonėms ir kitoms nenumatytoms išlaidoms, kurių patirtų institucijos saugantis koronaviruso grėsmės. A. Šešelgio teigimu, respiratorių ir kitų apsaugos priemonių valstybė yra įsigijusi, o ekstremali situacija leis jas skirti gydymo įstaigoms paprasčiau.

Šios priemonės bus skirtos medicinos įstaigų veiklai užtikrinti.

Kinijoje sausį kilus COVID-19 viruso protrūkiui, jis išplito daugiau nei 30 pasaulio valstybių, ketvirtadienį paskelbta apie pirmąjį atvejį Estijoje. Pasaulyje registruota daugiau nei 80 tūkst. susirgimų, mirė 2,7 tūkst. žmonių.

REKLAMA

TV3 Žinių žurnalistai dalijasi reportažu iš neseniai duris atvėrusio Santaros klinikų Infekcinių ligų korpuso.

Sverneliui
2020-02-27 17:17:35
Tai po rungtyniu krepsinio turbut bus,nes tukstanciai bus sirgaliu,dar italu atvaziuos,o sakai vengti dideliu zmoniu susiburimo vietu,taip sakydamas pats sau priestarauji leisdamas vykti toms runtynems
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mastantis 2020-02-28 13:16:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kad jau ira uzsikretusiu ir tik ira kalta vadzia nes tik per ju nekopetinguma virusas gali paplisti    ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-02-28 05:43:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau yra serganti 39 moteris    ATSAKYTI
Nežinomas 2020-02-28 06:45:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip  
[email protected] 2020-02-27 23:05:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bet užtat LT teisėtvarka serga nedarbingumu   ATSAKYTI
šiaip 2020-02-27 19:02:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tereikia paleisti "antį" apie precedento neturinčias nuolaidas ir suvalkas, net ir rizikuodamas dėl nusilpusio imuniteto, į Kaziuko mugę atlėks. :)   ATSAKYTI
Santariškes 2020-02-27 18:39:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Popiet Santariškių laboratorijoj 6 patvirtinti korona virusao. Melagis sako dar nėra :D   ATSAKYTI
2020-02-27 17:55:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
   ATSAKYTI
tarkim 2020-02-27 18:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jūs suprantate, kad jei pasitvirtintų, tai mentai ir kitos atsakingos institucijos pradėtų domėtis informaciją nutekinusiu asmeniu? Kas rizikuotų? Truputį trūksta logikos veiksmų sekoje.  
L 2020-02-27 17:43:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei bus rungtynes bus ir virusais uzkresti zmones.klausykit vyrai valdzios ir Veryga.susirupink.dar ne velu.!!!   ATSAKYTI
ramirent 2020-02-27 18:16:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kadangi Lietuvoje nera patvirtinto nei vieno ligos atvejo-uzdrausti varzybu nera teisinio pagrindo, o kas bus kaune po varzybu niekam nerupi,vis tik 15 tukstanciu ziurovu ateis,grazinami tik pavieniai bilietai samoningu sirgaliu  
to remirent 2020-02-28 06:56:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau patvirtino vieną atvejį  
Laimute 2020-02-27 17:41:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
F   ATSAKYTI
G 2020-02-27 20:07:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nežinomas   
liūdna 2020-02-27 17:27:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Deja, bet patirtis byloja, kad pasitikėti Lietuvos vyriausybe ir institucijomis nėra jokio pagrindo. Be jokių abejonių, kad mums bus įžūliai meluojama, nes ir dėl menkesnių dalykų valdžiažmogiai niekada nevengė meluoti. Bet dar blogiau atrodo visi gandų skleidėjai. Todėl raginčiau kritiškai vertinti bet kokią informaciją ir vadovautis tik savo galva. Prisiminkite, kad jau turėjo būti dalinamos jodo tabletės Vilniaus gyventojams dėl Astravo AE. Ir kur jos? O išvis blogiausia yra tai, kad oficialiai Rusijoje COVID-19 tarsi ir nerasta, bet ten jau siaučia visai nemenka epidemija, nes pastebėta, kad smarkiai išaugo mirčių nuo gripo, pneumonijos ir ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Tai gali reikšti tik viena.   ATSAKYTI
Iz 2020-02-27 19:56:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rusijoje buvo nedaug infekuotų ir yra.Kai kurie pasveiko,kiti gydosi.Jūs neskleiskite Nawalno erezijų,neva,ten siaučia epidemija.Su Kinijos sienomis jie susitvarkė,tačiau DB praneša,kad nuo Europos užkratas tikriaus atkeliaus ir jam yra padiruošę  
Iz 2020-02-27 20:00:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neskleiskite erezijų apie Rusiją ir išvis prie ko čia jinai ?   
Sverneliui 2020-02-27 17:17:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai po rungtyniu krepsinio turbut bus,nes tukstanciai bus sirgaliu,dar italu atvaziuos,o sakai vengti dideliu zmoniu susiburimo vietu,taip sakydamas pats sau priestarauji leisdamas vykti toms runtynems   ATSAKYTI
Mastantis 2020-02-27 17:00:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vienu zodziu tas pats kas nieko neturim proto bokstai jai virusas pleciasi automatiskai tada lovas talpinam seime ligoninese negalma guldyti turi but atskiras pastatas o toj infekcinej mazai tegales suguldyt    ATSAKYTI
Taip 2020-02-27 17:13:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ką gali valdžia padėti ,pačiam reikią būti atsargiam niekur nelakstyti nevažinėti į kitas šalis,nereikės keikti ir valdžios, jie nedaktarai, juo pačius greičiau užkrės,ne tave .  
Daiva 2020-02-27 16:34:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ka ten ramina jau yra ir kaune   ATSAKYTI
Jo 2020-02-27 17:08:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ką čia nežinodama rašai propagandą
  
Ramunas 2020-02-27 16:28:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Im Lithuanian citizen Ramunas Šulcas(BENEDIKT 17).Im living in city Utena.. My family is a criminal victim. Kuzma family , and Lebionka family and other gangsters robed from me my daughter in 2011 year 12 month.Her name and surname is Smilte (Švegždaitė) Šulcaite . She is a pedophil victim.I think bad gangsters must be punished.VSD (government security organisation)in lithuania protect Gangsters and bad people who is a terrorists , police officers are criminal guys.Corruption is a real big problem in Lithuania.Bad people returned me into a homelessman.Please help me if you can

   ATSAKYTI
Vycka 2020-02-27 16:14:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai tokia valdžia Lietuvoje corona bijo čia ateiti.    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Romas Lazutka (nuotr. stop kadras)
Karantinas dėl koronaviruso iš esmės pakeitė gyvenimą Lietuvoje: didelė dalis žmonių dirba iš namų, vaikai ir paaugliai nelanko ugdymo įstaigų, socialinės paslaugos taip ...
Koronavirusas (nuotr. scanpix)
Lietuvoje turimų ir užsakytų reagentų užteks iki trijų mėnesių intensyviai atliekant tyrimus dėl koronaviruso, teigia Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Baltijos šalyse iki trečiadienio vidurdienio iš viso patvirtinti 1806 naujojo koronaviruso atvejai, aštuonios mirtys užfiksuotos Lietuvoje, keturios – Estijoje, rodo BNS iš ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Šiuo metu Velse gyvenantis 32 metų Tomas papasakojo savo istoriją, kuri tik patvirtina, koks pavojingas gali būti pasaulyje plintantis koronavirusas. Viskas prasidėjo kovo ...
Saulius Skvernelis (Fotobankas)
Kitą antradienį įstatymas dėl medikų atlyginimų turi būti priimtas Seime. Vyriausybės vardu galiu tvirtai pažadėti: priedus medikams išmokėsime už visą karantino laikotarpį, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų