Paaiškėjo, kokią bombą rado Kauno daugiabučio rūsį tvarkę gyventojai

Kaune priešpiet teko evakuoti viso daugiabučio gyventojus. Vyrai pasakoja, kad nusprendę išvalyti rūsį, o jame tarp įvairiausių šiukšlių išvydo sprogmenį. Keliasdešimt žmonių griebė brangiausius daiktus ir išskubėjo lauk, nežinodami kada galės sugrįžti.

Gyventojai laukė atokiau namo. Išties sujudimas prie V.Krėvės prospekto 29 numeriu pažymėtame daugiabutyje kilo, kai rūsį iškuopti sumanę gyventojai tarp įvairių dar sovietmetį menančių daiktų išvydo ir beveik pusmetrio ilgio sprogmenį primenantį daiktą.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune daugiabutyje rastas sprogmuo

„Tiesiog kasant buvo visokių sovietinių chemikalų, „Jūros“ kaip būdavo tokios bonkutės, televizoriaus dėžės, televizoriai kineskopiniai, tai čia manau nuo labai senų laikų…Kasėm kasėm, sako: „Bomba“, pasižiūrėjau aš į ją, tokie sparneliai šonuose, priekis smailus…“, – pasakoja bendrijos pirmininkas Tomas Trakimas.

Vyrai kastuvu užkabino įtartiną radinį, o supratę, kad jis gali būti pavojingas, nėrė lauk ir kvietė pareigūnus.

„Biškį pajudinom su kastuvu kasdami, ačiū Dievui, laimingai viskas“, – sako T. Trakimas.

Sulėkė visos specialiosios tarnybos, didžiulę teritoriją aptvėrė „Stop“ juosta, o namą apsupo sustiprintos policijos pajėgos – atvažiavo 6 ekipažai. Iškviesti „Aro“ išminuotojai. Gyventojams liepta skubiai palikti namus. Žmonės nešėsi, kas brangiausia:

„Dokumentus, pinigus ir auksą, nu ta prasme papuošalus, ir paskui galvojam, kas čia dabar, kaip čia elgtis kitą kartą, kai tokia nesąmonė nutiks.“

„Paskambino policija į duris, staigiai už striukės, į batus ir lauk. Nu neėmiau nieko, tik rankinuką, raktus. Neišsigandau, ne iš tų strioklyvųjų.“

REKLAMA

Ne visi gyventojai ir sutiko eiti lauk. Būta ir drąsuolių – štai namie likęs vyriškis per patį sujudimą išeina į kiemą dūmelio sutraukti.

O štai kiti keliasdešimt penkiaaukščio gyventojų, įvedus planą „Skydas“, geras tris valandas šalo lauke. Išvydę tiek tarnybų gretimame kieme, atskubėjo ir aplinkinių namų žmonės. Jie sako, ne juokais išsigandę:

„Vyras sako, kas ten pasidarė, kad aptverta teritorija. Tai mes galvojom, kad kriminalas, žinot, kaip būna. Bet va pasirodo, kad – sprogmuo. Reiškia niekad nežinom, kas mūsų rūsiuose yra.“

„Kada bus baigti darbai, kada „Aro“ pareigūnai pasakys, kad yra saugi aplinka, tada bus leista žmonėms grįžti į namus“, – kalbėjo policijos pareigūnė Iveta Sutkutė.

„Aro“ išminuotojai apžiūrėję tariamą granatą, ją išsiveža. Pirminiais duomenimis, sumaištį daugiabutyje sukėlė į mokomąjį sprogmenį panašus radinys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų