Gairės

gyventojai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gyventojai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gyventojai“.

Seniausi Lietuvos žmonės gyvena tame pačiame mieste: atskleidė, kur

Visi norime sulaukti to gražaus, apvalaus skaičiaus – 100 metų ir ant torto užpūsti 100 žvakučių, tačiau tai pavyksta toli gražu ne visiems. Šiuo metu Lietuvoje gyvena 347 asmenys, vyresni nei 100 metų – 301 moteris ir 46 vyrai. Tačiau, ar žinote, kuriame mieste gyvena vyriausi Lietuvos asmenys? Registrų centras savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino neįtikėtinu faktu – du vyriausi Lietuvos žmonės gyvena tame pačiame šalies mieste.
2024-02-21

Vilniaus socialiniuose būstuose apgyvendinti žmonės išgirdo šiurpių istorijų: kai kuriuose buvo ir nužudymų

Savivaldybė leido Viršuliškių daugiabučio gyventojams dar kartą sugrįžti į savo namus pasiimti daiktų. Žmonės turėjo daugiau laiko, tad ir daiktų pasIėmė daugiau. Didelė dalis namo gyventojų jau apsigyveno socialiniuose būstuose. Vieni TV3 žinių kalbinti žmonės gavo tuščius butus ir dabar bando juos užpildyti žmonių dovanotais baldais, kiti – atsitiktinai apsigyveno butuose, kuriuose anksčiau buvo įvykdyti kriminaliniai nusikaltimai.

Įsigaliojo draudimai: nesakykite, kad neįspėjo

Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.

Vaizdelis kapinėse alytiškius paliko be žado: to nelinkėtų niekam

Alytaus rajone esančiose Rumbonių kapinėse apsilankę gyventojai liko apstulbę – po medžių pjovimo darbų čia rado apgadintas kapavietes. Vienas vyriškis, stebėdamasis atliktų darbų padariniais, nuotraukas paviešino ir grupėje socialiniame tinkle. Apie apgadintas kapavietes žinoma Alytaus rajono savivaldybės atstovai informavo, kad apie apgadintas kapavietes jiems yra žinoma. Panašių atvejų būta, bet daugiau jų – dėl gamtinių stichijų.
2024-01-30

Architektų rūmai gyventojams, įstaigoms parengė rekomendacijas, kaip įsirengti priedangas

Lietuvos architektų rūmai parengė rekomendacijas dėl priedangų – padidinto saugumo patalpų – įrengimo įvairios paskirties pastatuose ekstremalių situacijų, karo atvejams. Nemokamai viešai platinamame leidinyje pateiktas veiksmų planas, apie ką iš anksto turėtų pagalvoti gyventojai ir organizacijos. Rekomendacijos skirtos visiems gyventojams, daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijoms, įmonėms, bendruomenėms, savivaldybių ir valstybės įstaigoms.

Tūkstančiams gyventojų – naujas mokestis, kuris jau varo iš proto: numatomos sumos – nuo kelių iki kelių šimtų tūkstančių eurų

Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymas, kurį pagal centrinės valdžios nurodymą turėjo priimti visos savivaldybės, jau atsispindi realybėje, nors iki šiol kelia daug klausimų, nesutarimų ir neaiškumų tiek patiems gyventojams, tiek politikams. Kėdainiuose gyventojai jau prašo savivaldybės juos nuo tokio mokesčio atleisti, tačiau ką tai reiškia? O tai reiškia, kad infrastruktūrą susikurti jie turės patys.

Skubiai įspėja Lietuvos gyventojus: plinta naujas sukčiavimo būdas

Lietuvos policija savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino įspėjimu gyventojams dėl paplitusio sukčiavimo būdo. Jie įspėja žmones, kad „Facebook“ gavus žinutę iš draugo su prašymu paskolinti pinigų, žmonės neskubėtų jų pervedinėti. „Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose padaugėjo atvejų, kai iš pavogtų anketų sukčiai rašo draugams ir prašo paskolinti pinigų. Jeigu gavai tokį prašymą, visada pasitikrink ar tikrai rašo tavo draugas, paskambink jam ar parašyk trumpąją žinutę.
2024-01-18

Galime drąsiai traukti „Tris milijonus“: Lietuvoje vėl gyvena virš 3 mln. žmonių

Praėjusių metų rugsėjį sužinojome, jog Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičius pirmą kartą šalies istorijoje perkopė 200 tūkstančių ribą. Rugsėjo 1-ąją Lietuvoje iš viso gyveno 203 157 asmenys iš įvairių užsienio valstybių, – taip rodė Migracijos departamento turima statistika. Nuo to laiko iki 2024-ųjų pradžios atvykėlių mūsų šalyje dar padaugėjo, o bendras gyventojų skaičius perkopė 3 mln., skelbia „Kas vyksta Kaune“. 2018 metais, anot renkuosilietuvą.lt, Lietuvoje gyveno 145 tūkst.

Šiems gyventojams kraujo tyrimai priklauso nemokamai: štai, ką reikia žinoti

Ligonių kasų specialistai pastebi, kad pasitaiko atvejų, kai kraujo tyrimai gydymo įstaigose papildomai apmokestinami neva dėl to, kad reikalingas skubus ištyrimas arba dėl to, kad taikomas brangesnis kraujo paėmimo metodas. Ligonių kasos pabrėžia, kad visais atvejais tiek vaikams, tiek suaugusiesiems už šeimos gydytojo kompetencijai priskirtus kraujo tyrimus mokėti nereikia. Nesvarbu, ar tai planiniai, ar skubūs tyrimai, ir kokiu būdu kraujo mėginiai paimami.

Valstybės duomenų agentūra: vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis gruodį buvo 1 ir, palyginti su lapkričiu, padidėjo 2 proc. punktais. Palyginti su lapkričiu, gyventojai šiek tiek geriau vertino namų ūkio finansinės padėties pokyčius per ateinančius 12 mėnesių, tačiau šiek tiek prasčiau – pokyčius per praėjusius metus, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Gyventojų nuomonė apie šalies ekonominės padėties perspektyvas per artimiausius metus žymiai pagerėjo.
2023-12-27
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų