bomba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bomba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bomba“.

Per išpuolį restorane Somalyje žuvo devyni žmonės

Sprogus automobilyje padėtai bombai šalia Somalio sostinėje Mogadiše esančio restorano, kuriame minios stebėjo Europos futbolo čempionato finalą, žuvo devyni žmonės, pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė saugumo šaltiniai. „Per sprogimą žuvo devyni civiliai ir dar 20 žmonių buvo sužeisti“, – teigė nacionalinės saugumo agentūros pareigūnas Mohamedas Yusufas.
2024-07-15

Syniehubovas: rusai Charkive pirmą kartą panaudojo modifikuotą bombą „KAB-250“

Birželio 23 d. Rusija Charkive pirmą kartą panaudojo modifikuotą aviacinę bombą „KAB-250“, platformoje „Telegram“ pranešė Charkivo regiono karinės administracijos vadovas Olehas Syniehubovas. „Sekmadienį Charkivo mieste privačios mokyklos teritorijoje suduotas pirmas smūgis. Tai buvo „KAB-250“ (valdoma aviacinė bomba). Sviedinys turėjo sparnus ir GPS modulį. Priešas nesustoja, nuolat bando modifikuotą amuniciją, Charkivą naudoja kaip mokymų platformą“, – rašė O. Syniehubovas.
2024-06-26

Rusų lėktuvai per tris mėnesius Rusijoje ir okupuotose Ukrainos teritorijose numetė 53 bombas

Kovo-gegužės mėnesiais Rusijos kariniai lėktuvai RF regionuose ir okupuotose Ukrainos teritorijose numetė 53 bombas. Tai pranešė „Telegram“ kanalas „Astra“, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Kovo, balandžio ir gegužės mėnesiais Rusijos lėktuvai numetė 53 aviacines bombas RF regionuose ir okupuotose Ukrainos teritorijose“, – sakoma pranešime. Per pastarąją parą Rusijos lėktuvai numetė tris aviacines bombas Rusijos Belgorodo srityje.
2024-05-21

Miške rastas retas sprogmuo: „Tokie dalykai yra ypač pavojingi“

Vaikštinėdamas miške žmogus rado daiktą, panašų į sprogmenį. Pats jokių veiksmų nesiimė ir nedelsdamas kvietė policiją. Situaciją užfiksavo laidos „Farai“ operatorius. Pareigūnus pasitikęs vyriškis iškart palydėjo iki radavietės. „Aš ne specialistas, bet tas daiktas pasirodė panašus į sviedinį“, – pasakojo vyras. Prie medžio gulintis metalinis daiktas išties primena artilerijos sviedinį. Pilietis pripažino, kad tokį jau buvo radęs. „Tiesiog grybavau, čia vaikščiojau.
Kriminalai 2024-05-18

Rusija numetė bombą ant savo miesto: evakuojami gyventojai

Rusija sekmadienį „pametė“ aviacinę bombą Belgorodo srityje. Oficialios valdžios institucijos apie tai nutylėjo. „Belgorodo srityje nukrito bomba „FAB–500“, – „Telegram“ praneša rusų kanalas „Baza“.   Tai ne pirmas kartas, kai Rusija „pameta“ aviacines bombas virš Belgorodo srities. Ketinama evakuoti gyventojus Pirminiais duomenimis, FAB–500 nukrito gegužės 12 d. Belgorodo srityje esančiame kaime. „Vietos gyventojai apie bombos nukritimą pranešė avarinėms tarnyboms.
2024-05-13

Rusams numetus bombą Donecko regione, vienas žmogus žuvo ir dar du buvo sužeisti

Vienas žmogus žuvo ir dar du buvo sužeisti, kai rusų kariai sekmadienį numetė bombą ant Očeretynės kaimo Donecko regione, platformoje „Telegram“ pranešė Donecko regiono karinės administracijos vadovas Vadymas Filaškinas. „Šią popietę rusai ant kaimo numetė bombą, kuri pataikė į penkiaaukštį pastatą. Iš po griuvėsių ištraukti 67-erių moters palaikai“, – rašome pranešime.
2024-04-14

Naujausia žinia apie rastą 250 kilogramų aviacinę bombą: eismas – atnaujintas

Vilniuje, Liepkalnio gatvėje, rastą 250 kilogramų aviacinę bombą išminuotojai iškasė ir su specialia technika dabar gabena sunaikinimui į Rūdninkų poligoną. „Gabena išminuotojai, lydi policija, ugniagesiai, medikai. Eismas Liepkalnio gatvėje atnaujintas“, – Eltai sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja.

Paaiškino, kodėl dabartinės bombų slėptuvės netinkamos: „Galima keiktis pas jus laidoje?“

Vidaus reikalų ministerija didžiuojasi tuo, jog plečia slėptuvių ir priedangų tinklą, žmonėms nurodo slėptis požeminėse perėjose, bažnyčiose, netvarkingose rūsių patalpose. Tačiau skeptikai vardija priežastis, kodėl slėptis tokiose patalpose – savižudiška.  Karas – šaunu, tai – puiki proga pabūti su šeima gamtoje, gyventi palapinėje, susikurti laužą ir pasigaminti makaronų vakarienei ir tokį įspūdį sudaro oficiali pasirengimo ekstremalioms situacijoms interneto svetainė.

Žiniasklaida: Pentagonas patvirtino, kad Ukrainai gali būti perduota bombų GLSDB

JAV gynybos departamento atstovas Patrickas Ryderis patvirtino, kad Ukraina gali gauti naujų didelio tikslumo tolimojo nuotolio bombų (GLSDB). Tačiau jis nenurodė perdavimo terminų, praneša UNIAN. „Kaip buvo pripažinta praėjusiais metais, mes perduosime Ukrainai GLSDB, teikdami jai pagalbą saugumo srityje. Bet dėl mūsų veiklos saugumo mes negalime patvirtinti konkretaus laiko", - pareiškė Pentagono atstovas per spaudos konferenciją.
2024-01-31

Tragiškai žuvo Airijoje gyvenantis jaunas lietuvis: aiškėja mįslingo įvykio detalės

Ketvirtadienį Airijoje žuvo 30-ies metų lietuvis, kai benamių prieglaudoje po lova sprogo bomba, praneša airių ir britų žiniasklaida. Policija mano, kad tai galėjo būti savadarbė bomba. „The Irish Times“ praneša, kad sprogimas įvyko Dubline esančioje benamių prieglaudoje. Policija atmetė versiją, kad tai galėjo būti tyčinis išpuolis prieš vyrą. Manoma, kad po lietuvio lova sprogo savadarbė bomba.
REKLAMA
REKLAMA

Trakų pilyje galimai rastas sprogmuo: įvestas planas „Skydas“

Policijos pareigūnai patvirtino, kad 9.55 val. buvo sulaukta pranešimo apie Trakų pilyje rastą sprogmenį. Pranešėjas teigė, kad sprogmuo rastas Karaimų gatvėje esančios pilies teritorijoje. Rastas daiktas – panašus į sprogmenį, apie 70 mm skersmens. Trakų pilyje buvo vykdomi archeologiniai kasinėjimai. Į policiją kreipėsi darbų vadovas. 10.20 val.

Informacinė ataka sutrikdė kone visų mokyklų darbą: rašė, kad „visiems Pabaltyje bus galas“

Dar neregėta informacinė ataka sutrikdė kone visų Lietuvos mokyklų darbą. Mokyklos ir vaikų darželiai gavo rusiškai rašytus elektroninius laiškus su grasinimais, neva šį rytą turėjo detonuoti sprogmenys. Į policiją dėl tokių žinučių mokyklos kreipėsi net 900 kartų. Nė vienas grasinimas nepasitvirtino, VSD koordinuotą ataką sieja su priešiškomis valstybėmis, o jos tikslas – kelti paniką ir kurstyti nepasitikėjimą institucijomis.

Latvijos tarnybos sukeltos ant kojų: šimtams mokyklų pagrasinta teroro aktu, gautas laiškas apie bombą

Kelios Latvijos mokyklos antradienio rytą gavo elektroninį laišką su įspėjimu apie bombą. Laiške žadama, kad 12 val. vienoje mokykloje nugriaudės sprogimas. Rūpinantis mokinių ir darbuotojų saugumu, pamokos mokymo įstaigose buvo sustabdytos, o mokiniai išsiųsti namo. „Gavome laišką elektroniniu paštu. Apytiksliai teigiama, kad vienoje iš 300 Latvijos mokyklų gresia teroro išpuolis.
2023-10-10

Bręstanti bomba Vilniuje: Zavackas gali tapti „Wolves“ sporto vadovu

Nuo šio sezono sostinėje vėl rungtyniauja dvi ekipos, kurios tarpusavyje varžosi ne vien dėl rezultatų, bet ir asmenybių. Vilniaus „Wolves“ komanda nori persivilioti Donatą Zavacką iš „Ryto“ klubo. Taip skelbia 15min.lt žurnalistas Rokas Pakėnas. Pasiūlymas sostinės komandos sporto direktoriui jau pateiktas, tiesa, atsakomąjį paruošė ir „Rytas“.  Pasak R.Pakėno, sprendimą D.Zavackas priims artimiausiu metu.  D.Zavackas Vilniaus komandos sporto direktoriumi tapo 2021 metais.
2023-10-05

Vilniuje pranešta apie bombą mokykloje: evakuota Pranciškaus Skorinos gimnazija

Ketvirtadienį visos pagalbos tarnybos skubėjo į Sietyno gatvėje esančią Pranciškaus Skorinos gimnaziją. Mokymo įstaigoje gautas elektroninis laiškas, kuriame buvo rašoma apie padėtą bombą. Apie tai policijai pranešė mokyklos direktoriaus pavaduotojas. Laiškas buvo gautas 10.26 val., o 11.35 val. buvo įvestas planas „Skydas“. Buvo evakuoti Pranciškaus Skorinos gimnazijos moksleiviai ir darbuotojai. Ši mokykla yra vienintelė Lietuvoje bendrojo lavinimo mokykla baltarusių mokomąja kalba.

Kyjivo policija sako vėl sulaukusi pranešimų apie užminuotas mokyklas ir kolegijas

Kyjivo pareigūnai pirmadienį pranešė vėl sulaukę pranešimų apie užminuotas Ukrainos sostinės mokyklas ir kolegijas, kaip ir praėjusią savaitę. Šių mokslo metų pradžioje Kyjive 240 tūkst. vaikų pasirinko mokytis mokykloje, o ne nuotoliniu būdu, praneša miesto savivaldybė. „Kyjivo policija vėl gavo pranešimą apie grasinimą susprogdinti bombas visose Kyjivo mokyklose ir kolegijose“, – socialinėje žiniasklaidoje pranešė Kyjivo karinė administracija.
2023-09-04

Vokietijoje aptikus Antrojo pasaulinio karo laikų bombą teko evakuoti 13 tūkst. žmonių

Vokietijos vakariniame Diuseldorfo mieste apie 13 000 žmonių buvo liepta laikinai palikti savo namus, nes buvo rasta Antrojo pasaulinio karo laikų JAV bomba, pirmadienį pranešė ugniagesiai. Jungtinėse Valstijose pagaminta vienos tonos bomba turėjo būti nukenksminta per naktį, kai buvo aptikta dirbant teritorijoje netoli miesto zoologijos sodo, sakė ugniagesiai.
2023-08-08

Rusai numetė bombą ant Belgorodo: paviešintas sprogimo vaizdo įrašas

Rusijos žiniasklaida paviešino patį sprogimo Belgorode, kai šios šalies naikintuvas–bombonešis Su-34 netyčia numetė ant „savų“ aviacinę bombą. Įvykio metu nukentėjo trys žmonės, du iš jų pateko į ligoninę. Rusijos valdžios institucijos vėlai ketvirtadienį pranešė apie sprogimą Belgorodo mieste netoli sienos su Ukraina ir nurodė, kad po sprogimo miesto centre liko didžiulis krateris. „Įvyko sprogimas.
60 2023-04-21

Rusija dėl tinklaraštininko žūties kaltina Ukrainą, Navalno „agentus“

Rusijos antiteroristinių tyrimų tyrėjai dėl bombos sprogimo, per kurį žuvo garsus karinėmis temomis rašydavęs rusų tinklaraštininkas, pirmadienį apkaltino Ukrainos saugumo tarnybas ir „agentus“, susijusius su opozicijos lyderiu Aleksejumi Navalnu. „Šią teroristinę ataką suplanavo Ukrainos saugumo tarnybos, padedant agentams, dirbantiems su vadinamuoju Kovos su korupcija fondu“, – paskelbė Rusijos kovos su terorizmu komitetas, paminėdamas A. Navalno organizaciją.
2023-04-03

Nufilmavo, kaip netikėtai sprogo II pasaulinio karo laikų bomba

Vasario 10-ąją Didžiajame Jarmute, Anglijoje, netikėtai sprogo II pasaulinio karo laikų bomba, specialistams bandant ją saugiai nukenksminti. 250 kilogramų bomba buvo rasta mieste tekančioje upėje. Armijos išminuotojai bandydami nukenksminti bombą prie jos dirbo visą naktį, tačiau penktadienio popietę, vasario 10-ąją, bomba netikėtai sprogo.   Norfolko policija paviešino incidento vaizdo įrašą, kuriame matyti sprogimo momentas. Pranešama, kad per incidentą niekas nenukentėjo.
2023-02-13

„Islamo valstybės“ išpuolis Konge: bažnyčioje sprogus bombai žuvo 10 žmonių

Mažiausiai 10 žmonių žuvo ir 39 buvo sužeisti sekmadienį per sprogimą bažnyčioje Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, už kurį atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybės“ (IS) džihadistai. Kongo DR kariuomenės atstovas spaudai Antony Mualushayi sakė, kad „teroristinis aktas“ įvyko sekmininkų bažnyčioje Šiaurės Kivu provincijos Kasindžio mieste, esančiame pasienyje su Uganda. Jis pridūrė, kad per sprogimą žuvo mažiausiai 10 žmonių, o dar 39 buvo sužeisti.
2023-01-16

Sirijoje sprogus bombai žuvo Revoliucinės gvardijos pulkininkas

Per savadarbės bombos sprogimą netoli Sirijos sostinės Damasko žuvo Irano Revoliucinės gvardijos pulkininkas, trečiadienį pranešė iraniečių žiniasklaida.  Dėl šio incidento Teheranas apkaltino savo nesutaikomą priešininką Izraelį.
2022-11-23

Per du bombų sprogimus Jeruzalėje mažiausiai vienas žmogus žuvo, 14 sužeista

Per du atskirus bombų sprogimus Jeruzalės autobusų stotelėse trečiadienį mirė mažiausiai vienas žmogus, sužeista 14, teigė saugumo ir medicinos pareigūnai, Izraelio viešojo saugumo ministrui sprogimus vadinant „išpuoliais“. Per sprogimą autobusų stotelėje prie vakarinio išvažiavimo iš Jeruzalės žuvo žmogus ir 11 buvo sužeista. Per atskirą sprogimą kitoje stotelėje, esančioje netoliese, apgadintas autobusas ir sužeisti trys žmonės, pranešė nukentėjusiuosius priėmusios ligoninės.
2022-11-23

Turkijos policija: moteris, įtariama padėjusi bombą Stambulo centre, turi Sirijos pilietybę

Turkijos policija pirmadienį pranešė, kad įtariamoji, kuri buvo suimta dėl bombos Stambulo centre padėjimo, turi Sirijos pilietybę. Pranešama, kad per sprogimą žuvo šeši asmenys bei priduriama, kad įtariamoji dirbo kurdų kovotojams.  Televizijos kanalas NTV, cituodamas policiją, sakė, kad moteris turi Sirijos pilietybę.
2022-11-14

TATENA pradėjo nepriklausomą tyrimą dėl Rusijos pareiškimų apie nešvarią bombą Ukrainoje

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pirmadienį pranešė, kad pradėjo patikrinimus Ukrainoje, siekdama „nepriklausomai patikrinti“ Rusijos kaltinimus, esą Kyjivas gamina vadinamąsias nešvarias bombas. TATENA inspektoriai „pradėjo ir netrukus baigs tikrinimo veiklą dviejose vietose Ukrainoje“, sakoma agentūros pareiškime.
2022-11-01

Ukraina Rusijos kaltinimus dėl „nešvarios bombos“ vadina „absurdiškais“ ir „pavojingais“

Ukraina sekmadienį paneigė planuojanti panaudoti radioaktyvią prieš Rusijos pajėgas, apie ką Maskvos gynybos ministras užsiminė per pokalbius telefonu su kolegomis iš NATO šalių, ir pavadino šiuos teiginius „pavojingu“ melu, o Vakarų sąjungininkus paskatino perspėti Maskvą, kad ši nesinaudotų jokiu pretekstu konfliktui eskaluoti.
2022-10-24

Oro uosto kasdienybė: slepiami lašiniai, spygliuotas vėzdas, granata ir kodėl tik 100 ml skysčio

Dažnas oro uosto keleivis prieš patikrą jaučia įtampą, nes nežino, ar visi jo daiktai bus praleisti, ar apsaugos darbuotojams viskas tiks ir ar kelionė pavyks sėkmingai. Vis tik retai kas susimąsto, kad keleivių tikrinimas darbuotojams taip pat kelią įtampą – limitą viršijantys skysčiai, ilgesni nei galima peiliukai, ašarinės dujos ar dar keistesni radiniai neretai išgąsdina, iššaukia ginčus, o kartais net kviečiamos papildomos tarnybos.
2022-10-16

Taktinis branduolinis ginklas: kas tai ir kodėl Putinas gviešiasi jį naudoti?

Rusijos prezidentas pagrasino panaudoti Ukrainoje taktinius branduolinius ginklus, tačiau toks žingsnis duotų mažai naudos ir galėtų pradėti plataus masto branduolinį konfliktą su Vakarais. Tokie grasinimai nėra naujiena, bet šį kartą karą Ukrainoje Putinas apibūdino, kaip egzistencinį mūšį su Vakarais, kurie, anot jo, nori susilpninti, suskaldyti ir sunaikinti Rusiją. JAV prezidentas Joe Bidenas kritikavo Putino atviras branduolines grėsmes Europai.
Aktualijos 2022-10-02

Stokholmo centre neutralizuota kultūros festivalio teritorijoje rasta bomba

Švedijos policija praeitą savaitgalį neutralizavo sprogstamąjį įtaisą, rastą Stokholmo centre, kultūros festivalio po atviru dangumi teritorijoje, pirmadienį pranešė policija. Išminuotojai buvo iškviesti sekmadienį vakare radus paliktą krepšį Karaliaus parke sostinės centre, kur vyko įvairūs muzikos ir teatro renginiai. Iš teritorijos buvo evakuota šimtai žmonių. "Išminuotojų brigada neutralizavo įtaisą įvykio vietoje, - sakoma policijos pranešime. - Policija mano, kad krepšyje.
2022-08-22

Somalyje šalia viešbučio sprogus bombai žuvo penki žmonės

Vidurio Somalyje prie vieno populiaraus viešbučio sekmadienį sprogus galingai automobilyje paslėptai bombai žuvo mažiausiai penki žmonės, pranešė policija ir liudininkai. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė su teroristų tinklu „al Qaeda“ siejami kovotojai. Per sprogimą buvo sužeisti dar 14 žmonių ir sugriautas ne tik viešbutis, bet ir gretimi pastatai Džovaro mieste, esančiame maždaug už 90 km į šiaurę nuo sostinės Mogadišo.
2022-07-17

Šį vyrą vadina tikru laimės kūdikiu: nuo mirties išgelbėjo 1 atsitiktinumas

Ukrainos karys išsigelbėjo nuo bombos, nes tuo metu, kai rusai bombardavo jo bunkerį, buvo išėjęs parūkyti. Privatus asmuo, žinomas tik kaip Sergejus, pasakoja, kad paliko savo bunkerį, nes norėjo išeiti parūkyti. Tačiau jam nepavyko užsidegti cigaretės, nes vėjas vis užgesindavo liepsną.  Jis sakė: „Aš žengiau vieną žingsnį, kad pasislėpčiau nuo vėjo būtent tada, kai nugriaudėjo sprogimas. Jei būčiau nebandęs prisidegti cigaretės, būčiau miręs.
2022-06-14

Kauno įmonėje sulaikyti aviacinėms bomboms skirti karinių sraigtasparnių laikikliai

Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) šeštadienį pranešė, jog pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl ginklų kontrabandos, kai vienos Kauno įmonės sandėlyje gegužės pabaigoje aptiko karinio sraigtasparnio laikiklių, skirtų aviacinių bombų paleidimui. Pareigūnų žiniomis laikiklius ketinta išgabenti į užsienį.

Klaipėdoje ties Smiltynės perkėla vėl aptikta sprogmenų

Klaipėdoje, ties naująja Smiltynės perkėla trečiadienį vėl aptikta, kaip manoma, sprogmenų, pranešė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Apie 10 val. direkcijos laivas „Naras“, vykdydamas povandeninę apžiūrą, pastebėjo įtartinų objektų. Informuotos ir iškviestos specialiosios tarnybos. Antradienį ties naująja Smiltynės perkėla taip pat buvo aptikta keletas sprogmenų, kuriuos specialiosios tarnybos saugiai iškėlė ir išvežė į poligoną sunaikinti.
Kriminalai 2022-04-20

Ištyrė, kokią medžiagą nešė Kroatijos sostinėje sudužęs sovietinių laikų dronas

Sovietinių laikų dronas, praeitą mėnesį sudužęs Kroatijos sostinėje, skraidino aviacinę bombą, pripildytą nežinomos sprogstamosios medžiagos, trečiadienį paskelbė tyrėjai. Sovietų Sąjungos gamybos žvalgybos dronas Tu-141, kaip manoma, kovo 10-ąją paleistas iš Ukrainos teritorijos, praskrido virš Rumunijos ir Vengrijos, kol galiausia sudužo viename Zagrebo parke. Visos trys šalys yra NATO narės.
2022-04-13

Bombos krito tiesiai ant galvos ir apakino: šeima tik Lenkijoje sužinojo, ar mažamečiai sūnūs matys

Karas negailestingas, ypač kai paliečia vaikus. Vienai šeimai iš Dnipro teko kovoti ne tik dėl išgyvenimo, bet ir dėl vaikų regos, po to, kai juos sužeidė bombos sukeltas sprogimas. Olena ir du jos 5-mečiai sūnūs dvyniai patyrė košmarą, kai tiesiai ant jų namų Dnipre, Rytų Ukrainoje, užkrito bomba. Berniukai Nazaras ir Timuras kartu su mama buvo sužeisti sprogimo metu. Bombos sukeltas smūgis visiems trims atėmė regą. Šeima užtruko savaitę, kol pasiekė Lenkiją.
2022-04-03

Ukrainietė taria paskutinį „sudie“ savo namams: vaizdo įrašas sujaudino tūkstančius

Širdį draskančiame vaizdo įraše užfiksuota, kaip Ukrainos muzikantė pianinu groja paskutinį savo kūrinį, taip atsisveikindama su šeimos namais, kuriuos sugriovė nukritusi Rusijos bomba. Profesionali pianistė Irina Maniukina buvo nufilmuota šluostanti pelenus nuo savo pianino praėjus vos kelioms valandoms po to, kai bomba nukrito už 10 metrų nuo jos namų Belaja Cerkove, į pietus nuo Kyjivo.
2022-03-14

Protu nesuvokiama drąsa: ukrainiečiams galingą rusų bombą nukenksminti užteko butelio vandens

Gausios Rusijos pajėgos jau 15 dienų tęsia puolimą Ukrainoje. Amerikiečių televizija CNN, remdamasi JAV gynybos departamento informacija, skelbia, kad nuo vasario 24 d. Rusijos pradėtos invazijos iš viso Rusija į Ukrainą numetė 710 raketų. Per šį laiką socialiniuose tinkluose spėjo išplisti ne vienas rusų karių nesėkmes Ukrainos žemėse puikiai iliustruojantis vaizdo įrašas.
2022-03-10

Per plauką nuo mirties – jautrus ukrainietės pasakojimas: „Aš tiesiog norėjau iškepti savo vaikui gimtadienio tortą“

Aš tiesiog norėjau savo vaikui iškepti gimtadienio tortą. Tortas jau buvo orkaitėje, kai nuaidėjo sirena ir teko bėgti slėptis. „Šiandien buvo mano sūnaus gimtadienis, – portalui „The Guardian“ papasakojo ukrainietė Natalija Slyusar, šiuo metu besislepianti karo siaubiamame Charkove. Jos istorija yra šių dienų ukrainiečių kasdienybė. „Jam sukako 16. Jis, kaip ir bet kuris vaikas, norėjo vakarėlio su draugais ir savo mėgstamo šokoladinio pyrago iš vietinės kepyklos.
2022-03-04

Rusai prieš Ukrainą ima naudoti vakuuminę bombą: kas tai?

Vakuuminė bomba, kurią, pasak ukrainiečių, invazijoje į jų šalį naudoja rusai, yra ugnies kamuolys, aplink save susiurbiantis deguonį, rašo The Guardian. Auga baimė, kad Rusija ims naudoti termobarinius dar kitaip vadinamus vakuuminius ginklus, mat Ukrainos ambasadorė JAV pranešė, kad vakuuminę bombą rusai jau panaudojo invazijos į Ukrainą metu.
Aktualijos 2022-03-01

Kijevo priemiestyje sprogus bombai žuvo šeši žmonės, 12 sužeista

Kijevo rytiniame priemiestyje Brovaruose ketvirtadienį sprogus bombai žuvo šeši žmonės, dar 12 buvo sužeisti, naujienų agentūra „Unian“ citavo miesto merą Ihorį Sapožko. Incidentas įvyko Rusijai anksčiau ketvirtadienį pradėjus didelio masto puolimą prieš Ukrainą, naudodama aviaciją, raketas ir sausumos pajėgas. Brovarų meras pridūrė savo „Facebook“ žinutėje pridūrė, kad miesto ligoninės dirba sustiprintu režimu.
2022-02-24

Neįtikėtina istorija: bombos sprogimą išgyvenusio žmogaus žaizdas išgydė virusas

Moteris, kurios žaizda beveik dvejus metus buvo užkrėsta vaistams atspariomis bakterijomis, buvo sėkmingai išgydyta bakterijas naikinančiu virusu. Šį atvejį žurnale „Nature Communications“ aprašė jos gydytojai. 2016 m. kovo 22 d. 30-metė per išpuolį Briuselio oro uoste susižalojo koją. Gydydamasi Erasme ligoninės intensyviosios terapijos skyriuje dideles žaizdas ją ištiko širdies smūgis. Po „agresyvios“ operacijos – įskaitant dalies dubens pašalinimą – jos būklė stabilizavosi.
2022-02-12

Aistė Pilvelytė ir Valerija Iljinaitė suvienijo jėgas: dainos žodžius parašė per ašaras

Londonas ir Vilnius. Iš liūdesio ir vilties, ilgesio ir artumo, per ašaras ir meilę. Tęsdamas bendradarbiavimą po televizijos projekto net ir skirtingose šalyse gyvenantis jausmingas bei charizmatiškas Aistės Pilvelytės ir Valerijos Iljinaitės duetas įrašė pirmąją savo dainą „Kalėdų stebuklai.“ „O, Jėtau, kokia nuostabi, bet dar nebaigta daina! Negalima, kad tokios dainos dulkėtų stalčiuje.
2021-12-07

Žuvo mažiausiai 12 žmonių Jemene prie Adeno oro uosto sprogus automobilyje padėtai bombai

Adene – Jemeno vyriausybės laikinojoje sostinėje – netoli oro uosto šeštadienį sprogus automobilyje padėtai bombai, žuvo mažiausiai 12 civilių, tarp kurių buvo ir vaikų, pranešė šalies saugumo pareigūnai. „Per sprogimą“ netoli Adeno oro uosto „žuvo dvylika civilių“, taip pat yra „sunkiai sužeistųjų“, pareiškė vienas pareigūnas, prašęs nenurodyti jo vardo. Kitas saugumo pareigūnas patvirtino žuvusiųjų skaičių.
2021-10-31

Melagingai pranešta apie bombą Zarasų rajono policijoje

Bendrajame pagalbos centre šeštadienio vakarą gautas pranešimas apie Zarasų rajono policijos komisariato pastate padėtą bombą. Per patikrinimą sprogmenų nerasta, skelbia Policijos departamentas.  SMS pranešimas apie tariamai padėtą sprogmenį gautas 22.24 val.  Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kriminalai 2021-10-24

Įtampa Vašingtone: ekstremistas grasino susprogdinti Kapitolijų

Vašingtone prie Kapitolijaus pastatų komplekso – įtempta policijos ir susprogdinti bombą grasinančio ekstremisto akistata. Furgoną prie valdžios pastatų priparkavęs vyras tiesioginėje transliacijoje peikė Joe Bideną ir rankose laikė grėsmingai atrodančią bombą. Amerikos pareigūnai sako, kad vyras grasinimų ėmėsi po problemų šeimoje.
2021-08-20

JAV Kapitolijaus policija evakuoja Kongreso pastatą dėl pranešimo apie bombą

JAV Kapitolijaus komplekse ketvirtadienį vyksta didelė saugumo operacija, vienam vyrui pagrasinus detonuoti jo pikape neva esantį sprogstamąjį įtaisą, pranešė teisėsaugos tarnybos. Policija evakavo keletą pastatų, pareigūnams pastabėjus vyrą, sėdintį juodame pikape ir laikantį daiktą, panašų į bombos sprogdiklį sužadinantį mygtuką, sakė Kapitolijaus policijos viršininkas J. Thomas Mangeris. Įtariamojo vardas kol kas nebuvo paskelbtas.
2021-08-19

Kaune rastos 2 bombos išgabentos sunaikinti

Trečiadienį Kaune, Aleksoto mikrorajone, buvo rasti trys karo laikų sprogmenys, jie išvežti sunaikinti. Kaip pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, 11.11 val. gautas pranešimas, kad Europos prospekte 121 Kaune tiesiant kelią rastos dvi aviacinės bombos.  Buvo paskelbtas planas „Skydas“, apie vidurdienį evakuoti S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje esančio pastato darbuotojai. Vėliau priešgaisrinė tarnyba informavo, jog rasti iš viso trys aviaciniai sprogmenys.
Kriminalai 2021-06-09

Lietuvos oro uostai nekomentuoja, ar gavo grasinimą dėl bombos „Ryanair“ lėktuve

Lietuvos oro uostai sako nekomentuosiantys, ar gavo grasinimą dėl bombos sekmadienį iš Atėnų į Vilnių skridusiame kompanijos „Ryanair“ keleiviniame lėktuve, priverstinai nutupdytame Minsko oro uoste. „Dėl tyrimo, kurį dabar vykdo Generalinė prokuratūra, negalime komentuoti informacijos susijusios su šiuo skrydžiu“, – BNS ketvirtadienį sakė valstybės įmonės atstovas spaudai Marius Zelenius. Jis taip pat neatsakė į klausimą, kokių veiksmų Oro uostai ėmėsi, kai gavo grasinantį laišką.
Aktualijos 2021-05-27

Tik tinkama atominė bomba padėtų išvengti į Žemę skriejančio asteroido, jei to reikės

Naujas tyrimas atskleidė, kad norint apsaugoti Žemę nuo susidūrimo su asteroidu, reiktų naudoti kruopščiai parinktą atominę bombą, ir tai nėra susiję tik su ginklo galingumu. Siekiant užtikrinti, kad po susidūrimo asteroidas judės norima linkme, svarbu naudoti tinkamą bombą, o esminis šio pasirinkimo faktorius yra neutronų energija.
2021-04-21

Vienas blogiausių dalykų, kurį galite padaryti, jei prasidėtų branduolinis karas

Dėl staigaus nacionalizmo judėjimų iškilimo visame pasaulyje, grėsmė, kad Šiaurės Korėja ir JAV pradės labai trumpą ir viską niokojantį branduolinį karą, dabar yra šiek tiek sumažėjusi. Įsivaizduokite, kad grįžtate į praeitį ir pasakote šį sakinį žmonėms, gyvenantiems 2016-ųjų vasarą. Vis dėlto, apie branduolinį karą kartais pagalvojame visi.
2021-03-28
Į viršų