Zuokas Nausėdos prašo politinio prieglobsčio Edwardui Snowdenui

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Artūras Zuokas trečiadienį paskelbė prezidento Gitano Nausėdos paprašęs Lietuvoje suteikti politinį prieglobstį buvusiam CŽA darbuotojui Edwardui Snowdenui.

Edwardas Snowdenas (nuotr. SCANPIX)

„Lietuva yra laisvės šalis ir gerai prisimena, ką reiškia totalitarinė visuomenės sekimo ir kontrolės sistema. Todėl Lietuva turi prisidėti prie geresnio pasaulio, kuriame būtų gerbiamos pamatinės žmogaus laisvės bei teisės, o valdžios, ypač demokratinėse šalyse, negalėtų jų pažeidinėti. Siūlyčiau Prezidentui net išimties tvarka suteikti E. Snoudenui Lietuvos pilietybę ir taip prisijungti prie pasaulio bendruomenės, tame tarpe ir JAV, kuri vertina E. Snoudeno pastangas, kad vyriausybės ir politikai nepiktnaudžiautų savo galiomis. Šiandien ypač prasminga ir būtina principais bei vertybėmis pagrįsta užsienio politika“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė A. Zuokas.

Prisiglaudė Rusijoje

Portalas tv3.lt primena, kad E. Snowdenas 2013 m. pagarsėjo slaptos informacijos iš Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) nutekinimu.

E. Snowdenas atskleidė daugelį visuotinio elektroninio sekimo programų, kurias valdo NSA ir žvalgybos aljansas „Five Eyes“, bendradarbiaudami su telekomunikacijų bendrovėmis ir Europos vyriausybėmis. 

Šią medžiagą publikavo laikraščiai „The Washington Post“ ir „The Guardian“, todėl ėmė aiškėti NSA šnipinėjimo internete veiklos mastai. 

2013 m. buvęs Amerikos specialiųjų tarnybų darbuotojas E. Snowdenas per Honkongą pabėgo į Rusiją. 2017 m. duomenimis, turėjo laikiną prieglobstį Rusijoje, kur nelaikomas išdaviku. Saugumo sumetimais, jo buvimo vieta neišduodama. 

Pasak Pentagono tarnybinio pranešimo, E. Snowdenas pagrobė 1,7 mln. slaptų bylų, kuriose dauguma dokumentų susiję su „gyvybiškai svarbiomis JAV armijos, karinio laivyno, jūros pėstininkų ir oro pajėgų operacijomis“.

2013 m. birželio 14 d. E. Snowdenui JAV neakivaizdžiai pateikti įtarimai šnipinėjimu ir valstybės nuosavybės vagyste, paskelbta tarptautinė paieška.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų