Prezidentas Gitanas Nausėda pasiūlė Seimui kitąmet socialinės apsaugos išlaidas papildomai padidinti 100 mln. eurų, daugiausia šių lėšų skiriant spartesniam senatvės pensijų ir išmokų neįgaliesiems augimui.

Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)

Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)

Papildomų lėšų socialinei apsaugai prezidentas siūlo surinkti lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą, kerpant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui ir labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas.

Tai numatyta G. Nausėdos pateiktuose pasiūlymuose dėl Seimo rudens sesijos darbotvarkės.

„Šis paketas galėtų generuoti apie 100 mln. tiek pajamų, tiek išlaidų“, – interviu BNS trečiadienį sakė prezidento patarėjas ekonomikos klausimais Simonas Krėpšta.

„Teikiame subalansuotą pasiūlymą, kaip didinti išlaidas, kurios mažintų socialinę atskirtį ir pajamų nelygybę, ir kartu teikiame priemones, kaip tas pajamas surinkti. Labiausiai naudą turėtų pajausti senyvo amžiaus žmonės ir neįgalieji“, – sakė patarėjas.

Papildomos lėšos – spartesniam pensijų kilimui

Prezidentas siūlo, kad didžiausia dalis papildomų išlaidų būtų skirta spartesniam senatvės pensijų augimui.

REKLAMA

2018 metais įvesta pensijų indeksavimo formulė pensijų didėjimą susieja su darbo užmokesčio fondo augimu. G. Nausėda siūlo palaipsniui kelti indeksavimo koeficientą, kad artimiausius penkerius metus pensijų augimas lenktų algų kilimo tempą.

„Pensijos turėtų augti šiek tiek sparčiau – pusantro ar dviem procentiniais punktais – negu vidutinis atlyginimas. Mes siūlome tam tikrą laikiną laikotarpį, galbūt penkerius metus, kasmet pridėti papildomą koeficientą, kad pakeitimo norma po žingsnelį judėtų į viršų ir pakiltų, tarkime, nuo 42 proc. iki 50 proc. (buvusio atlyginimo –BNS), atsižvelgiant į ekonominę situaciją“, – sakė S. Krėpšta.

Prezidentas taip pat siūlo peržiūrėti įstatymus, kad ženkliau padidėtų parama neįgaliesiems ir asmenims, neturintiems būtinojo darbo stažo.

„Šių žmonių skurdas taip pat didelis. Todėl siūlome sparčiau didinti šalpos pensijas, mažų pensijų priemokas, valstybės remiamas pajamas“, – tvirtino patarėjas.

Pajamos – iš NPD lėtinimo, lengvatų naikinimo

Didžiąją dalį papildomų lėšų prezidentas siūlo surinkti lėtinant neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) augimą ir mažinant ūkininkams taikomą lengvatą dyzeliniam kurui.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, NPD kitąmet turėtų augti nuo 300 iki 400 eurų. Prezidentas siūlo, kad NPD augimas kitąmet siektų apie 30 eurų.

„Galbūt jis galėtų augti apie 10 proc. per metus“, – sakė S. Krėpšta.

Antrasis pajamų šaltinis – mažesnės lengvatos ūkininkams gauti gerokai pigesnį dyzeliną. S. Krėpštos teigimu, ši lengvata dabar biudžetui kainuoja 83 mln. eurų kasmet, ją siūloma nurėžti maždaug perpus.

REKLAMA

„Dalies jos panaikinimas būtų logiškas“, – sakė prezidento patarėjas. Pasak jo, šis pasiūlymas turėtų būti vertinamas ir aplinkosauginiu aspektu.

Trečiasis siūlymų blokas – didesnis pajamų, gaunamų iš ne darbo santykių – individualios veiklos, kapitalo prieaugio bei dividendų – apmokestinimas.

Pasak S. Krėpštos, siūloma, kad pasiekus tam tikrą ribą nebegaliotų 15 proc. lubos, tarifas toliau augtų panašiai, kaip gyventojų pajamų mokesčių tarifai.

„Pagrindinis tikslas – kad individualios pajamos, ne darbo santykių pajamos būtų kiek įmanoma panašesnės į darbo santykių pajamas“, – sakė patarėjas.

Jis sakė tikintis, kad tokie pakeitimai neatbaidys investuotojų, nes didiesiems investuotojams svarbiau ne mokestinė aplinka, o darbuotojų kvalifikacija ir infrastruktūra.

S. Krėpštos teigimu, šie pasiūlymai jau yra pristatyti Vyriausybės ir Seimo nariams. Prezidentas tikisi, kad pasiūlymai bus įtraukti į Vyriausybės rengiamus projektus, tačiau jei to nebus, konkrečias pataisas pasirengusi parengti ir pati Prezidentūra, pridūrė S. Krėpšta.

Europos Komisijos duomenimis, Lietuva yra viena iš socialinei apsaugai mažiausiai išleidžiančių ES šalių, o pajamų nelygybė tebėra viena iš didžiausių ES.

Vaclovas
2019-09-04 12:17:15
O kodėl nekalbama apie stambiojo kapitalo, įskaitant bankus, adekvatų apmokestinimą?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Mila. 2019-09-28 18:16:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodel nueme invaliduma vaikui sergantems 1 tipu Cukraligė?
   ATSAKYTI
Linksma 2019-09-06 21:14:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau nurezus seimunam puse atlyginimo, sugrazinus i biudzeta pavogtus pinigus, perziurejus politiku visus turtus, uz nebaigtus projektus ir neatliktus darbus jei butu grazinti pinigai-visi gyventume kaip inkstai taukuose. Pradekite prezidente nuo ju :)
Mazas stazas-ju problema, nereikejo nosies krapstyti.
Mokam ir taip po du kartus PSD, grize ‘’uzsienieciai’’ pasideklaruoja, istoja i Darbo birza, pasigydo, apsisuka ant kulno ir vel isvaro mokescius moketi svetur, kas cia per sistema.
Jus ten aplamai, visi kazko apsiede? Ar elementariausiu dalyku nematot, ar nenorit matyti? Susitvarkykit savo lizda, nes per pletkus, tas padare ta, o tas ta, nieko nedirbat.
Ne nuo mokesciu pradedate, pradekite nuo jaunimo idarbinimo, sutvarkykite sveitimo sistema, smulku versla pakelkit, vaizdas toks, kad vieni asilai susirinke prisigruzti sau kiseniu, nenusinesit ten nieko, patikekit...   ATSAKYTI
Ria 2019-09-06 06:46:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aha,kuriam gerovės valstybę,iš vienų,kurie dirba,atimdami,o tinginiams,pridėdami...Gal pirma sutvarkyti bardaką valstybèje ir tuomet atsiras lėšų ir tikrai dirbusių ,ir tikrai neįgalių žmonių pensijoms bei išmokoms padidinti.Dabar gi tiek priauginta dykaduonių,kuriems tik mokėk,bet dirbt tai jau neduok.Dirbančiųjų ir sveikų nuolat mažėja,įdomu iš ko ,tada atimsit?   ATSAKYTI
Pensininkė 2019-09-06 09:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pats tapsi pensininkų, pamatysi kaip vilkų kauksi. Dabartiniai pensininkai po 50 metų stažo turėdami grašius gauna.. O neįgaliuoju tapti gali per sekundę, tada neklausk dievo už ką? Ogi už liežuvį, kaip gyvatės geluoni busi nubaustas.   
nuomone 2019-09-12 17:05:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pensininkei noretusi priminti, kad jaunos seimos su mazais vaikais skursta daug labiau. O vaikai yra musu ateitis, o ne jus...jus jau viena koja grabe. Sorry. Bet ne i jus reikia investuoti, o i jaunima. Be to, i naujas technologijas, pritraukti investiciju ir panasiai...  
apacia 2019-09-05 12:58:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viskas kaip ir neblogai ,dar del penciniku pilnai nemokamas gydimas ir vaistu kompesavimas nes uz viska reikia moketi ,brangus vaistai nekompensuojami nori pakliuti greiciau mokek ..Del atskirties gal pradekite didinti nuo apaciu kurie gauna mazas pajamas ,net nera atstatytas prieskrizinis lygis .Ar kas pasidomi kokiomis saligomis dirba zmones vergove ,padidina algas atleidzia dali dzrbuotojiu o like vercemi dirpti uz tris uz tapacia alga ,gal reiketu istatimo kur darbuotojas turetu savo pareigu aprasima kas jam priklauso ir ikainiai uz virsvalandzius ...Didinti kontrole prekiaujant senais auto iveza ne neformine atidave i rankas uzsienietiska pasa ,kur dar savartynai masinu kokios ten sukasi sumos ,garaziniai meistrai jei moketi tai visiems .PVZ butu kad visi ponai susimoketu uz savo pilis ir ivertintu edakvaciomis kainomis .Didinti ekologinius mokescius tersia gamyklos terminalai nuodija zmones tegul moka didesnius mokescius .UZ korupcinius nusikaltimus ,kontrabanda ,kysiai nesodinti o skirti milionines baudas su pilnu turto konfiskavimu ..del tarsiu auto gal reiketu pradeti nuo tarsiausiu autobusai ,furos traktoriai ...ukininkai uz kura tegu moka kaip visi gyvenai gerai kiti net prabangiai yra is ko susimoketi kaip visi eiliniai perka kura ...   ATSAKYTI
Lietuvė 2019-09-05 09:59:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Apie neįgaliuosius - nė žodžio. Apie neįgaliųjų pašalpas nekalba nei vienas politikas. Neįgalieji reikalingi tik balsavimo metu.O šiaip - jų tarsi nebūtų...   ATSAKYTI
ina 2019-09-05 00:35:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
1.Pirmiausia reikia issiaiskinti tukstancius uz kysius gavusius neigaluma ir ta neigalumo statusa is ju atimti.
2. Tukstanciai neturi darbo stazo, nes "biznio" reikalais vazinejosi po Europa ir Rusijos turgus. Ar ir jiems priklauso pensija?
3. Desimtys tukstanciu tokiu turginiu "biznieriu" realiai nedirbo, o buvo "idarbintos" tik ju darbo knygeles. Kiekviename mieste mietelyje tokiu yra galybe. Ar ir jiems mokamos pensijos ir neigalumas?
Kretingoje zinau viena ponia, kuri per savo gyvenima nedirbo ne vienos dienos, o jos darbo knygele "dirbo" visa laika. Ir dabar gauna ir pensija, ir priemokas uz NUSIPIRKTA neigaluma (is viso neigaluma PERKA jau 45 metus!!!)    ATSAKYTI
Liuda 2019-09-04 23:14:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Neturi stažo jiems prideti pinigu. Tegul paźiuri ar jis visai dirbo.gyvenime. Gal vazinejo i uzsienį ir dirbo legaliai. Jei nesistenge dirbti. Tegul nenori kad valstybe islaikytu.    ATSAKYTI
@ 2019-09-04 21:31:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Na tu tinginiu jau ir taip privise,sedi namie.Ir pinigai ir lengvatos ir tevadieniai,na ko negimdyt.O pensininkai tegul iki 70 dirba ir islaiko penkiavaikes ar trivaikes.   ATSAKYTI
Pensininkė 2019-09-06 10:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie ir dirba, dauguma per jėgą, po 50 metų stažo turedami  
elvyra 2019-09-04 21:16:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
o kada grazins uztarnauto laiko pensijas???????   ATSAKYTI
S.K. 2019-09-04 19:51:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mane erzina tas "socialinės nelygybės mažinimas". Nesvarbu ką dirbi, kokį išsilavinimą turi, atlyginimai greit bus kaip pašalpos. Kodėl nekyla alga vidutiniškai uždirbančiam? Kainos tai kiek buvo litai, tiek eurai dabar. O tokie žmonės į biudžetą sumoka nemažai, o gauna apskritą nulį atgal. Jų mokesčiai padalinami soc. atskirties mažinimui. Nesutinku!    ATSAKYTI
petras 2019-09-04 18:20:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Šaunuolis mūsu prezitentas ,pritariu sumanimui ,ūkininkai saliarka aprupina visa gimine ir dar parduoda.nes pats pirkau.Aš už pasiulyma.   ATSAKYTI
Vaje,vaje 2019-09-04 23:08:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jau matau kaip ūkynykai ašaroja  
Marius 2019-09-04 18:16:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nausėda gerovės valstybės nesukurs, pamatysit. Jau matau kad daro klaidas. Juk minimumą gaunantiems NPD didinimas iki 400 eurų būtų išties naudingas, bet šis glamūrinis bankyrių atstovas didina tik iki 330 eurų. Kaip ta "gerovė" pasieks mažiausiai uždirbančius? Akivaizdus veidmainys.   ATSAKYTI
Daiva 2019-09-05 02:54:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Išgyvenk jei gali . Nuo minimumo iš viso nereikėtų išskaičiuoti mokesčių, juk jau ir taip vargšams ,,ne pyragai,,  
Nebuoze 2019-09-05 05:48:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Turbut ukininkas busi  
Marius nebuožei 2019-09-05 20:52:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesu ūkininkas. Kaip mane užknisa šitas lietuvių debiliškumas- taip, tu durnius, nebuože - visur įžvelgti klastą ir suinteresuotumą, net komentaruose. Nesu ūkininkas, tiesiog suprantu kad minimumą gaunantiems NPD didinimas yra gerai. Bet tu, durniau, ir Nausėda šito nesupranta.  
D 2019-09-04 17:21:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tegul Seimui mokesčius uždeda kaip ir visiems žmonėms tik didesnės ir bus pinigų.   ATSAKYTI
op 2019-09-04 15:37:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
nu va issirinko lietuviai,dar viena mafijoza,kuris toliau naikins lietuva   ATSAKYTI
Vita 2019-09-04 14:17:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Nesu tinku visa gyvenima nieko nedirbo, ir jiems didins pensijas, O kai turi darbo staža, tau du su puse   ATSAKYTI
nesutinku 2019-09-04 13:46:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
kad reikia didint visokias šalpos pensijas,pensijas didint pagal darbo stažą,dabar kurie dirbo 35m.ir kurie turi tik kelių metų stažą gauna beveik tą patį,kurie nedirbo,dinderį mušė visą darbingą laiką nori tokios pačios pensijos kaip išdirbęs 35-40m ir mokėjąs mokesčius,žinoma tai neliečia tų ,kurie turi negalią   ATSAKYTI
a 2019-09-04 14:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Labai teisingai. Sutinku. Jokių didinimų tiems, kurie piktybiškai nedirbo.  
xxL 2019-09-04 12:37:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kur kas didesni biudzeta srinktu pagaliau apmokestine bankus ar uzsienio banku filialus pelno mokesciu ir prekybos centrus apyvartos mokesciu.   ATSAKYTI
Tai tikrai 2019-09-04 23:21:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau matai apmokestintus bankus ir prekybos centrus  
Jolanta 2019-09-04 12:26:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Individual iOS veiklos nevertetu liesti.zkaip Tim padeti galima.Kad zmones noretu pradeti savo versla   ATSAKYTI
Samana 2019-09-04 12:18:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
"tikra teisybė" - tegu klesti tik karbauskiniai ūkiai, kam lietuviams gaminti produkciją? jos įsivešim iš svetur, o ūkininkus nušluokim tokiu būdu! Kito kelio sunaikinti smulkesnius úkius matyt nêra!
   ATSAKYTI
Jo 2019-09-04 12:23:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Pas mus, tai rastas dar vienas būdas, kaip panaikint vienetinius pieno davėjus. Pienas renkamas tik iš spec. šaldytuvų, kaniukės pakelėse tik anksčiau buvo madoj.  
Vaclovas 2019-09-04 12:17:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
O kodėl nekalbama apie stambiojo kapitalo, įskaitant bankus, adekvatų apmokestinimą?   ATSAKYTI
Taip 2019-09-04 12:21:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
O kaip apie tai gali jis kalbėt? Aš žinau, kad šis jūsų klausimas retorinis.  
Jolanta 2019-09-04 12:27:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tikra tiesa  
Marius 2019-09-04 18:18:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bankyrius apmokestins savo paties buvusią darbovietę? Jūs ką, iš proto išsikraustėt?  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Jaroslavas Narkevičius ir Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Prezidentas Gitanas Nausėda sako neigiamai vertinantis susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus veiklą ir besitikįs principingo premjero Sauliaus Skvernelio įvertinimo. ...
Pažintys suagusiems (nuotr. stop kadras)
Internetinė pažintis su moterimi druskininkiečiui baigėsi visai ne romantiškai ir netgi skausmingai. Į pasimatymą kitoje Lietuvos pusėje nuvykęs vyriškis buvo sumuštas, ...
Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)
Seime vykstant ginčams dėl kartelės partijoms ir jų koalicijoms patekti į Seimą, prezidentas Gitanas Nausėda remia 4 proc. ir 6 proc. ribas. Šioms kartelėms pritarė Seimo ...
Lietuvos kariuomenė (nuotr. kam.lt)
Jau antrą savaitę vykstančiose Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo organizuojamose kibernetinio saugumo pratybose „Gintarinė migla 2019“ tobulinamas tarpinstitucinis ir ...
Ugniagesių protestas (nuotr. stop kadras)
Savivaldybėms priklausančių ugniagesių gelbėtojų, panašu, kad laukia itin skurdžios Kalėdos. Iš biudžeto šiemet jie gavo beveik trimis milijonais mažiau, nei buvo numatyta, tad ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų