Gediminas Grina. Nekyla abejonių, kad tokie veiksmai Lietuvai nepadeda

Pastarosiomis dienomis netyla skandalas dėl Seimo narės Irinos Rozovos, kuri reguliariai palaikė neformalius ryšius su Rusijos diplomatais – tarėsi dėl rusų aljanso politinio darinio formavimo, taip pat ir finansavimo. Apie tai Seimo vadovas buvo informuotas prieš metus, tačiau ženklių sprendimų nepadarė.

Apie šią situaciją žurnalistė Jolanta Svirnelytė kalbėjosi su buvusiu Valstybės saugumo departamento direktoriumi Gediminu Grina.

Aiškėja, kad kelerius metus mūsų parlamentarai susitikinėjo su Rusijos diplomatais, palaikė neformalius santykius, aptarinėjo ir derino politines reklamas, buvo domimasis strateginės reikšmės projektais. Kaip tai vertinate? 

Manau, kad tai yra politinis neveikimas. Kitaip tariant, jeigu mes kalbame ne apie nusikalstamas veikas, o apie grėsmes nacionaliniam saugumui, tai pati grėsmė yra daugiau politinis veiksmas – atsakas arba neatsakas.

Kalbant apie Seimą – jeigu tam tikri pareigūnai, valstybės vadovai, ar Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas gauna informaciją, vėliau apie tai turėtų padaryti politinį pareiškimą Seimo vadovybė arba prezidentas.

REKLAMA

Jūs turite galvoje išsiųstą raštą, kai praėjusiais metais Darius Jauniškis, dabartinis VSD vadovas, pateikė Seimo pirmininkui Pranckiečiui informaciją apie tai, kad I. Rozova susitikinėja su Rusijos diplomatais. Jūs tai turite omenyje?

Ir šitą raštą, ir ankstesnius raštus. Principas yra toks, kad jeigu sprendimus priimantys politikai mato, kad yra politinių problemų, ypač su Rusija, vadinasi, turi būti kažkokia vieša reakcija. Nebūtinai minint pavardes, bet tiesiog politinis paaiškinimas, kad tokie veiksmai neprisideda prie nacionalinio saugumo stiprinimo.

Kaip matome, per tą laiką nebuvo imtasi jokių žingsnių. Tad kiek tai yra saugu, kaip gali vykti tokie dalykai?

Dėl nesaugumo, tai man net abejonių nekyla, kad tokie veiksmai automatiškai Lietuvai nepadeda. Daugelis kalba, kokia iš to nauda. Jeigu asmuo yra Seimo narys, užtenka, kad jis dalyvautų bet kokiame renginyje, kuris yra susijęs su mums nedraugiška valstybe. Kitaip tariant, jau vien jo dalyvavimas yra nauda nedraugiškai valstybei. Nereikia net, kad tas dalyvis ką nors kalbėtų.

Jeigu kalbame apie Seimo pirmininko reakciją, tai, manau, kad gavus tokius raštus kaip iš VSD prieš pusantrų metų, turėtų būti padarytas kažkoks politinis pareiškimas, kad tokiais veiksmais Seimo nariai kompromituoja ar neprisideda prie valstybės saugumo stiprinimo.

Visą pokalbį su buvusiu VSD direktoriumi galite išgirsti „Dienos komentare“.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2019-08-27 07:43:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas ce pasidarė nacionalinis saugumas ce viskas gerai kalbėkite apie korupciją apie savus vagis kurie savo žmonis lietuvius varo į nevilty , apie rusus mum nydomu, nesekit pasakų gyvenimas blogeje kalta Lietuvos valdze, One rusai jie ce negrys ir negazdykit ,,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų