Gaižauskas prašys nuo Rozovos tyrimo nušalinti tris seimūnus

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas „valstietis“ Dainius Gaižauskas pirmadienį pranešė prašysiantis nušalinti tris komiteto narius iš opozicijos, kai bus atliekamas parlamentinis tyrimas dėl Seimo narės Irinos Rozovos.

Politikas teigė tokį sprendimą dėl buvusio komiteto pirmininko Vytauto Bako, konservatoriaus Lauryno Kasčiūno ir liberalo Virgilijaus Aleknos priėmęs dėl to, kad jų veikla irgi bus nagrinėjama tyrimo metu.

„Bus prašoma ir nušalinimo, tiek paties L. Kasčiūno, tiek V. Bako, tiek V. Aleknos“, – BNS sakė D. Gaižauskas.

Pasak jo, per parlamentinį tyrimą bus aiškinamasi, kodėl prieš pusantrų metų su informacija apie I. Rozovą susipažinę minėti NSGK nariai nesiėmė veiksmų.

„Reikėjo tada daryti komitete neeilinį ar eilinį posėdį (...) kreiptis ir priimti sprendimus skubiai“, – kalbėjo komiteto pirmininkas.

Tyrimo metu taip pat bus nagrinėjama, ar į situaciją teigiamai reagavo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, 2018 metų pradžioje gavęs žvalgybos raštą su duomenimis apie I. Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais, pridūrė politikas.

Konservatoriai Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas pirmadienį kreipėsi į D. Gaižauską, prašydami į tyrimą įtraukti klausimus dėl neteisėtos Rusijos įtakos Lietuvos politinei sistemai, jos poveikio Lietuvos vidaus politikai bei rinkimų kampanijoms, I. Rozovos ryšių bei veiksmų galbūt keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui.

Pasak D. Gaižausko, dėl šių klausimų jau apsispręsta praėjusią savaitę, kai priimtas principinis sprendimas inicijuoti tyrimą.

„Jie atkartoja komitete priimtą sprendimą, tik nežinau, kodėl jie taip daro“, – tvirtino Seimo NSGK vadovas.

„Nesupratau šito jų veiksmo“, – pareiškė jis.

Sprendimas pradėti parlamentinį tyrimą turėtų būti priimtas prasidėjus Seimo rudens sesijai rugsėjį.

Duomenys apie I. Rozovos ryšius viešai paaiškėjo Seimo NSGK pradėjus aiškintis politikės dalyvavimo Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje Gruzijoje šių metų birželį aplinkybes.

REKLAMA

Komitetas susipažino su pernai sausį Lietuvos žvalgybos Seimo pirmininkui pateiktu raštu apie I. Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais. Tame rašte rekomenduojama nesuteikti parlamentarei leidimo dirbti su įslaptinta informacija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų