Vaizdo įrašas sukėlė pasipiktinimo bangą: pradėtas tyrimas dėl gyvūnų kelionės iš Lietuvos į Izraelį

Gyvūnų teisių aktyvistai dalijasi vaizdo įrašu, kaip iš tiesų atrodo vos kelių mėnesių sulaukusių veršiukų kelionė iš Lietuvos į Izraelį skerdimui. Vaizdai ne juokais papiktino gyvūnų teisių gynėjus – esą veršiukai iš Lietuvos keturis tūkstančius kilometrų gabenti perkaitusiame ir perpildytame vagone. Be to, pasak jų, nebuvo nei šeriami, nei girdomi. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pripažįsta, kad klaida galimai galėjo būti ir tokiai kelionei leidimą išdavusio veterinaro, todėl pradėjo tyrimą.  

Štai čia matote nedidukus, kelių mėnesių amžiaus veršiukus iš Lietuvos, vežamus skerdimui į Izraelį. Beveik keturis tūkstančius kilometrų jiems, pasak gyvūnų teisių aktyvistų, tenka iškęsti košmarą. Juos vežant per Lenkiją link Izraelio, oro temperatūra lauke siekė 27-ynis laipsnius šilumos, o štai vagono viduje užfiksuota net 37 laipsniai karščio. Pasak gyvūnų teisių aktyvistų, tai griežtas pažeidimas – Europos Sąjungos teisės aktai gyvūnus gabenti leidžia tik iki 30-ies laipsnių karščio. Esą nors veršiukų likimas aiškus – skerdykloje, jie nenusipelnė būti iškepti gyvi.

Gyvūnai neturėjo vandens. Buvo labai nedaug girdyklų, kurios pritaikytos gerti kiaulėms. Čia yra dviejų mėnesių veršiukai, o girdyklos pritaikytos kiaulėms. Net jei jie būtų galėję prie jų prieiti, jie nebūtų mokėję iš jų atsigerti. Be to jei negalėjo prie jų prieiti, dėl to, kad jie buvo pergrūsti. Vienas per kitą lipo. Iš esmės gyvūnai buvo pasmerkti gyvi iškepti“, – sako „Tušti narvai“ atstovė Gabrielė Vaitkevičiūtė.

REKLAMA

Vaizdo įrašą iš šio, liepos gale Šiaulius palikusio krovinio, darė visą kelionę sekę aktyvistai.

Pamatę, kad vieno veršelio koja įstrigo priekabos sienos plyšyje, jie netgi iškvietė Lenkijos policiją, kuri sulaikė šį gyvulių pergrūstą krovinį ir paskambino vietinei veterinarijos tarnybai.

Kaip matote, veršiukai, sulaikius krovinį, iš vilkiko patys išlipti nebesugeba. Nuo troškulio, bado ir karščio išsekę gyvūnai nebeturi jėgų ir pajudėti. Todėl juos darbuotojai grubiai mėto lauk. Jėgas veršiukai atgavo porą dienų praleidę fermoje kažkur Lenkijoje. Šiuo metu jie jau Izraelyje, laikomi karantine. Gyvūnų aktyvistai tikina, kad išsiaiškino, kas atsakingas už tokį žiaurų elgesį su į mirtį skerdyklose šventojoje žemėje keliaujančiais veršiukais:

„Čia yra Šiaulių maisto ir veterinarijos tarnyba. Veterinarai privalo patikrinti tą transportą, apžiūrėti transporto priemonę ir gyvūnus. Gyvūnai negali būti vežami, tarkim, jei jie yra sergantys. Kiekvieną tokį transportą turi patvirtinti veterinarai toj šalyje iš kur jis išvažiuoja.“

Pasak gyvūnų teisių gynėjų, Šiaulių maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai aplaidžiai patikrinę krovinį ir padėję parašą, padarė labai šiurkštų pažeidimą. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas sutinka – pateikta vaizdo mEdžiaga iš tiesų signalizuoja apie galimus gyvūnų gabenimo pažeidimUs, todėl tarnyboje jau pradėtas tyrImas.


Rašyti komentarą...
X
X
2019-08-19 17:13:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apgailetina situacija Lietuvoje, jokiu gyvunu teisiu! Kaip galima elgtis sitaip su gyva butybe? Juk jie irgi turi jausmus, jiems irgi skauda, jie jaucia alki, troskuli ir baime.... Absurdas visiskas
Atsakyti
0

M
Mindaugas
2019-08-19 17:26:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gyvų gyvūnų eksportas yra nereikalingas ir nepateisimamas. Tiesiog, why?
Atsakyti
0

M
Marija
2019-08-19 17:13:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Košmaras. Bet liūdniausia, kad didelė dalis ir mūsų valgomos mėsos ne daug geresnėmis sąlygomis laikomi ir skerdžiami. Išeitis viena: stengtis vartoti mažiau mėsos ir kitų gyvūninių produktų. Ypač šiandien, kai pasirinkimas įvairiausio maisto toks platus ir nebekovojame dėl išlikimo.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų