Seimas balsavo dėl Sauliaus Skvernelio kandidatūros užimti ministro pirmininko postą. Už balsavo 83, prieš 1, o susilaikė 30 Seimo narių. Vėliau prieš balsavęs parlamentaras balsą atsiėmė ir pasakė, kad susilaikė. S. Skvernelis tapo Vyriausybės vadovu. Praeitą savaitę prezidentas Gitanas Nausėda Seime teikė S. Skvernelio kandidatūrą vadovauti Vyriausybei sakydamas, kad reikia valdžios tęstinumo ir principingumo. 

Saulius Skvernelis (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Saulius Skvernelis (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

S. Skvernelis kelias dienas po to susitikinėjo su parlamentinėmis frakcijomis ir pristatinėjo savo viziją, o šiandien parlamentarai balsuos dėl jo paskyrimo. Prieš eidamas į seimo salę S. Skvernelis žurnalistams patvirtino, kad naujoje Vyriausybėje keičiasi trys ministrai: susisiekimo ministras Rokas Masiulis, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Jis taip pat sakė, kad nemato svarių priežasčių, kodėl reiktų keisti Aurelijų Verygą sveikatos apsaugos ministro poste, S. Skvernelis nekomentavo savo darbinių susitikimų su prezidentu G. Nausėda, todėl neatsakė į klausimą ar prezidentas norėtų, kad A. Veryga pasitrauktų. 

REKLAMA

„Galutinis sąrašas paaiškės, kai bus tvirtinamas prezidento dekretas dėl Vyriausybės. Vyriausybės programa nebus tvirtinama arba gali nebūti tvirtinama, nes nebus keičiama, o jie (ministrai) gali būti patvirtinti ir atskirai“, – sakė šiandien gimtadienį švenčiantis S. Skvernelis. Jis tikino, kad nori, kad ministrų kabinetas būtų suformuotas kuo greičiau, nes šiuo metu vasara ir nereikia pauzių. 

Ministras pirmininkas taip pat kalbėjo apie gresiančius mokesčius, esą nėra jokių abejonių dėl jų, tereikia pasirinkti tinkamą modelį.

„Reikia apsispręsti dėl skatinimo, kalbant apie automobilius<<..>>o visa kita kol kas yra tik diskusijos nuo iki, neapsispręsta kuriuo keliu eiti. Manau, kad mes turėsime socialiai teisingą mokestį, kad jis nebūtų našta, kaip labai dažnai būna, tiems, kuriems ta našta neturėtų kristi ant pečių“, –  sakė laikinasis premjeras prieš eidamas į parlamento salę laukti balsavimo rezultatų. Dėl nekilnojamojo turto mokesčių, pasak S. Skvernelio, dar svarstoma. 

Premjeras prieš pat balsavimą Seimo salėje taip pat tarė žodį. S. Skvernelis padėkojo už susitikimus frakcijose, kurie buvo konstruktyvūs. Patikino, kad politikai turi bendradarbiauti.

„Manau du su puse metų parodė šio kelio teisingumą, nes visada, kai bandėme spręsti klausimą be sutarimo arba nepriimdavome sprendimo arba priimdavome ne tokį. <<..>> Matau realią situaciją valstybėje, bet svarbiausiais klausimais mes turime čia susitarti. Turime priimti čia politinius susitarimus, kurie lems mūsų visų ateitį, nepriklausomai nuo to, kokie bus rinkimų rezultatai“, – sakė premjeras.

REKLAMA

Kaip gerą pavyzdį, jis pateikė susitarimą dėl gynybos. Panašiu keliu, sakė premjeras, reiks siekti ir kitų susitarimų. Kalbėdamas apie darbą su įvairiomis politinėmis partijomis, premjeras patikino, kad gyvenimas keičiasi, todėl keičiasi ir tam tikri sprendimai. „Nematau tokios skirties, kuri neleistų padaryti tam tikrus pozicijų pasikeitimus“, – sakė S. Skvernelis patikinęs, kad „raudonos linijos“ lieka ir jis niekada nenusileis dėl antikorupcinių klausimų, neatsitrauks dėl panašių temų diskusijų.

Kalbėdamas apie keičiamus ministrus jis sakė, kad: „Skaidrumas nėra vieno asmens ar ministro monopolis, negalime pasakyti, kad kitas ministras bus mažiau skaidrus“, – aiškino S. Skvernelis, tikindamas, kad jis kruopščiai renkasi ministrus.

„Nebus vyriausybėje nė vieno žmogaus, dėl kurio abejočiau ar nebūčiau ramus“, – tvirtino premjeras.

Jis aiškino, kol nėra patvirtintas ministras pirmininkas tol normalu nežinoti ministrų pavardžių, taip pat tikino, kad Vyriausybės programa nebus keičiama.

S. Skvernelis tikino, kad bendradarbiavimas su naujuoju prezidentu yra konstruktyvus ir labai dalykiškas ir tikino besitikintis, kad toks jis išliks visą laiką. „Kol kas nematau prielaidų, kad būtų kitaip“, – sakė premjeras.

Prieš pat balsavimą Seime premjeras gynė ir savo Vyriausybės spendimus, kurie kai kuriems parlamentarams atrodė nereikalingi. Vienas tokių, vaiko pinigai, kuriuos sukritikavo liberalai. Premjeras į tai atsikirto, kad: „Vaiko pinigai nėra pinigų mėtymas, tai pinigai, kurias šeimos panaudoja skirtingai. <<..>> Šis modelis leidžia ir leido išbristi iš skurdo rizikos ribos“, – sakė S. Skvernelis, tikindamas, kad per vaiko pinigus ateityje yra numatoma spręsti ir kitus socialinius klausimus.

REKLAMA

Premjeras prašys opozicijos palaikymo

Pasibaigus balsavimui dėl jo paskyrimo, premjeras žurnalistams patvirtino, kad postų tikrai neteks trys ministrai. Jis sakė, kad pirmasis darbas – suformuoti Vyriausybę. Ministrų kandidatus prezidentui premjeras tikisi pateikti dar šią savaitę. Jis pripažino, kad su prezidentu nėra sutaręs dėl visų naujų ministrų kandidatūrų. 

„Viskas bus derinama su prezidentu, tikrinamai kandidatai“, – sakė S. Skvernelis, tikindamas, kad Seimui, matyt, nereikės balsuoti dėl Vyriausybės programos, nes „niekur nėra numatyta, kad turėtų būti balsuojama dėl Vyriausybės programos, net ir keičiantis daugiau nei pusei ministrų“. Premjeras pripažino, kad reikės bendradarbiauti su opozicija.

„Manau, kad situacija šiandien tokia, kalbant apie pačią daugumą, kad nebus galima priimti sprendimų vien daugumos balsais, taigi opozicija tikrai yra svarbi. Tai parodė ir ankstesni metai, kai pakankamas kiekis balsuodavo už svarbius įstatymus. Todėl svarbu bendradarbiauti, bendrauti, ieškoti sprendimų, kur galime sutarti“, – sakė premjeras, patikinęs, kad pagrindiniams sprendimams reikės opozicijos palaikymo.

Premjeras taip pat sakė, kad kandidatas į eurokomisaro postą paaiškės tada, kai sužinosime kokį portfelį gaus Lietuva. „Čia nuo mūsų ne viskas priklauso“, – sakė premjeras, tikindamas, kad sprendimas visgi gali būti priimtas dar vasarą. 

Pilasi pagyros ir kritika

Seimo salėje, prieš balsuojant už premjerą, parlamentarai gyrė ir kritikavo premjerą. Opozicijos atstovas Gabrielius Landsbergis iš tribūnos sakė, kad jiems kelia nerimą tai, kad prie naujosios koalicijos prisijungė partija, kuriai yra pareikšti įtarimai. Jis taip pat aiškino, kad susisiekimo ministro pakeitimas kitu, nėra geras sprendimas, nes Rokas Masiulis padarė itin daug gerų darbų šioje srityje. G. Landsbergis tikino, kad jo vadovaujama frakcija nebalsuos prieš premjero paskyrimą, bet nebalsuos ir už – jie susilaikys. 

REKLAMA

Kita opozicijos atstovė Viktorija Čmilytė-Nielsen iš Seimo tribūnos aiškino, kad yra labai daug neatsakytų klausimų dėl naujų ministrų, derybų, taip pat neaišku ar Vyriausybėje bus moterų, todėl ji sakė balsuosianti prieš. 

„Kas yra kandidatai į ministrus, ar tarp jų yra moterų, ką planuojama daryti su Seimo pirmininko postu, ar bus keičiama Vyriausybės programa“, – klausė politikė.

LLRA-KŠS atstovė Rita Tamašiūnienė tikino, kad lenkų frakcija Seime balsuos už premjero kandidatūrą.

O štai socialdemokratų atstovas Algirdas Sysas kritikavo premjero vykdytą politiką. „Buvo daug pažadų, labai gražių pažadų. Po šių metų galiu drąsiai pasakyti, kad daugokai visose srityse pažadų neįvykdyta“, – kalbėjo A. Sysas. 

Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Vytautas Kamblevičius gyrė premjerą, žadėjo už jį balsuoti ir ragino opoziciją nesugadinti S. Skverneliui gimtadienio. „S. Skvernelis yra žodžio žmogus ir tikras lyderis“, – premjerą gyrė politikas. 

Opozicijos atstovė Austė Gedvilienė kritikavo premjero ir valdančiosios daugumos politiką, esą atleidžiamas skaidriausias ministras, o profesionalų vyriausybės pavadinimas, anot jos – diskredituotas. 

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas iš Seimo tribūnos aiškino, kad yra už ką girti premjerą. O štai mišrios frakcijos narys Linas Balsys iš parlamento tribūnos klausė, ar galima pasitikėti premjeru? Jis kalbėjo apie miškų kirtimus.

„Mes matome, kad žmogus S. Skvernelis ėjo į rinkimus aukštai iškėlęs valstiečių vėliavą ir valstiečių programą, kur parašyta, kad plynų kirtimų turi būti 30 proc., o ne plynų – 70 proc, bet situacija yra kitokia“, – sakė L. Balsys. Jis piktinosi, kad buvo deklaruota saugoti gamtą, mišką, saugomas teritorijas, bet situacija yra net priešinga, todėl pasitikėti tokiu premjeru negalima.

REKLAMA

Valstiečių frakcijos narė Vida Ačienė gyrė premjero vykdytus pokyčius. Anot politikės, S. Skvernelis yra reiklus ir žino, kad lengva nebus. Pasak jos, visada bus tokių, kurie kritikuoja. Bet paklauskime senjorų ar jie nori grįžti prie pensijos, kuri buvo mokama 2016 metais, gal jaunos šeimos atsisakytų vaiko pinigų?“, – klausė V. Ačienė, vardijusi Vyriausybės darbus.

Stebėkite tiesioginę transliaciją iš Seimo:

Prieš kelias dienas G. Nausėda po S. Skvernelio kandidatūros pateikimo kandidatūrą žurnalistams sakė:

„Tikėtina, kad ši kandidatūra turi Seimo pritarimą ir Seimo daugumos palaikymą. S. Skvernelis vadovavo 17 Vyriausybei ir sukaupė reikalingą ministrui pirmininkui patirtį, anksčiau taip pat dirbo atsakingose pareigose. Atsižvelgiant į tai, kad reikia valdžios institucijų tęstinumo ir tam tikro principingumo, efektyvumo, manau, kad ši kandidatūra tikrai galėtų <<..>> daugiau ar mažiau sėkmingai dirbti iki kitų Seimo rinkimų. Kiti variantai būtų lėmę didelį neapibrėžtumą, kurio, pakankamai sudėtingomis tarptautinėmis sąlygomis, mes negalime sau leisti“, – sakė prezidentas.

S. Skvernelis iš naujo teikiamas į ministro pirmininko postą, nes išrinkus naująjį prezidentą Vyriausybė kartu su premjeru grąžino savo įgaliojimus. Tokia procedūra, kartais vadinama mandagumo atsistatydinimu, yra numatyta Konstitucijoje.

Valdantieji žada remti Skvernelį per balsavimą dėl pasitikėjimo

Valdančiųjų partijų lyderiai antradienį pranešė, kad rems ministrą pirmininką Saulių Skvernelį per balsavimą Seime. Premjeras turi būti vėl paskirtas, nes Vyriausybė grąžino įgaliojimus prieš pusantros savaitės prisiekusiam prezidentui Gitanui Nausėdai.

REKLAMA

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad dėl S. Skvernelio abejonių nėra: „Ar jūs girdėjote kokias nors abejones kada nors?“ 

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas tikino, kad premjeras dirba gerai: „Vertinimas dėl premjero yra pozityvus, žmonės ypač vertina jo sprendimus socialinėje srityje“.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašūnienė tvirtino, kad remti ministro pirmininko kandidatūrą juos įpareigoja prieš kelias savaites pasirašyta koalicijos sutartis, o S. Skvernelio vadybiniai ir organizaciniai gebėjimai per pastaruosius kelerius metus išaugo.

„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis tvirtino, kad su S. Skverneliu sutarta dėl būsimų darbų: „Darbai turi būti tęsiami“.

Opozicija – prieš

Valdančioji koalicija turi 75 narius iš 141, todėl jai turėtų užtekti balsų uždegti žalią šviesą S. Skverneliui vėl vadovauti Vyriausybei, nepaisant opozicijos nepritarimo.

„Ministro pirmininko skyrimas – valdančiosios daugumos atsakomybė, o sprendimas į ją įtraukti elementaraus skaidrumo standarto neatitinkančias partijas bei atleisti gerai dirbančius ministrus, kaip Roką Masiulį, nepalieka didelių vilčių dėl kokybiškesnio vyriausybės darbo“, – sakė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

Opozicijos lyderė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad dauguma frakcijos premjero nepalaikys, bet „demokratijos dėlei nutarėme balsuoti laisvai“.

Pritarus kandidatūrai, premjeras su prezidentu taip pat turės suderinti naujosios Vyriausybės sudėtį, šiuo klausimu jie buvo susitikę pirmadienį.

REKLAMA

Valdantieji sako, kad atnaujintoje Vyriausybėje turėtų pasikeisti daugiau nei vienas ministras, nes liepos pradžioje dėl jos formavimo sutarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.

S. Skvernelis iš pradžių žadėjo, kad po pralaimėtų prezidento rinkimų atsistatydins iš pareigų, bet vėliau apsigalvojo ir nusprendė likti poste.

Šiuo metu „valstiečiai“ formaliai kontroliuoja 12 iš 14 ministerijų veiklą, o dar du portfelius turi „socialdarbiečiai“. Pagal naują sutartį, koalicijos partneriams iš viso priklauso penkios ministerijos.

G. Nausėda sakė, kad atnaujintoje Vyriausybėje pageidautų matyti ir moterų. S. Skvernelio kandidatūrai bus pritarta, jeigu ją palaikys daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių Seimo narių.

 

Nijolė
2019-07-23 10:23:06
Laba diena , dar vieną ministrą būtinai pasikeiskite,turėtumėte jausti kas tai galėtų būti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Taip tai taip 2019-07-23 13:54:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl liudy apknisineje kodėl tas. Izgama veryga. paliekamas. toliau bandymus daryti su gyvais žmonėmis Nausėda ,Skverneli ,Karbauski , kodėl šitaip darot belieka kreiptis Srtazbura dėl pazeidzemu žmogaus teisių mes nukentėję nuo sujiauktu to izgamos vaistų neina tylet žudikas paliekamas toliau nuodyt zmonis viršūnė !!!!!!   ATSAKYTI
Pilietis 2019-07-23 13:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet tai kiek prisimenu tas palicininkelis dievagojosi visais sventais kad paliks posta.bet matomai kaip prie lovelio priejo.tai negali atsitraukti.pasirodo kad jis dar ir melagelis   ATSAKYTI
Zemaite 2019-07-23 12:44:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodel lieka veryga jis ir toliau tyciosis is zmoniu ir ju sveikatos   ATSAKYTI
Dangutė 2019-07-23 12:20:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl Veryga lieka savo kėdėje ? Ką jis gero padarė ? Visą mediciną sujaukė ! Negi leisit ir toliau jam kvailystes daryti ? Jam durnyne vietą reikia ruošt   ATSAKYTI
Kontoraitis 2019-07-23 11:56:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek kartų reikia nesilaikyti duoto žodžio kad apačių atstovai pradėtų netikėti   ATSAKYTI
Danutė 2019-07-23 11:49:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Labai labai gaila Roko Masiulio , ar ir tokie geri ministrai šitai "šutvei " nebeitinka Tikėjausi gerb prezitento palaikymo bet deje...............   ATSAKYTI
Zemaite 2019-07-23 12:42:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gera ministra kaip rokas masiulis atleido o kvaili veryga paliko nejaugi tiek vilciu teikes nauseda soks pagal karabaso dudele  
Jonas 2019-07-23 10:50:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Viens velns is vietos kits baisesnis lipicerius i vieta   ATSAKYTI
Nijolė 2019-07-23 10:23:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Laba diena , dar vieną ministrą būtinai pasikeiskite,turėtumėte jausti kas tai galėtų būti.   ATSAKYTI

Top Video

Įspūdingi Ziono Williamsono žaidimo epizodai NBA ikisezoninėse varžybose
DABAR RODOMA
Įspūdingi Ziono Williamsono žaidimo epizodai NBA ikisezoninėse varžybose
DABAR RODOMA
Moteris manė, kad namuose vaidenasi: tiesa pasirodė visai kitokia
DABAR RODOMA
Kamerų įrašas atskleidė moterų sąmokslą: apsvaigino vyrą ir juo pasinaudojo
DABAR RODOMA
Šiurpą keliantis reginys: vyras kameromis užfiksavo neįprastą reiškinį
DABAR RODOMA
100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
Užfiksuotas šokiruojantis tėvų poelgis su kūdikiu: istorija kelia pyktį
DABAR RODOMA
Berniukas įsiuto dėl mamos poelgio – jo moralas nepaliks abejingų
DABAR RODOMA
Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Užfiksavo šlykšų pabėgioti išėjusios moters poelgį: paviešino, kad sugėdintų
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo iš darbo mergina buvo atleista – klientai pašėlo
REKLAMA
Pinigai (nuotr. Fotolia.com)
Džiugi žinia – kitąmet, planuojama, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas bus 241 mln. eurų didesnis ir iš viso jį sudarys 2,3 mlrd. eurų. Vis dėlto tiek medikų ...
Ugniagesys (nuotr. stop kadras)
Alytaus padangų perdirbimo gamykloje situacija šiandien geresnė. Iš gaisravietės veržiasi nebe tiek daug dūmų. Beje, ir šiandien Alytaus meras susikirto su vidaus reikalų ...
Aleksandras Lukašenka (nuotr. SCANPIX)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė šalies Saugumo tarybai ir Gynybos ministerijai parengti planą, kaip reaguoti į Jungtinių Valstijų bataliono ...
Kirmelė bamboje (nuotr. stop kadras)
Ukmergės ligoninės chirurgai atliko kiek neįprasta operaciją – iš paciento bambos jie ištraukė vienuolikos centimetrų kirmėlę. Į medikus vyras kreipėsi dėl sunkiai pakeliamų ...
Seimas (nuotr. stop kadras)
Seimas laužo pirmąsias ietis dėl biudžeto. Po to kai finansų ministras Vilius Šapoka pateikė projektą parlamentarams, Seime kilo diskusijos ir dėl augančių išmokų, senatvės ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų