Situacijos, kai name yra atjungiamas karštas vanduo, nepatinka niekam, tačiau to išvengti neįmanoma. Meistrams atliekant trasų remontus, hidraulinius bandymus, likviduojant avarijas ir atliekant panašius techninius darbus neretai atjungiamas karštas vanduo.

Šalto ir karšto vandens skaitliukai (nuotr. skaitytojo)

Šalto ir karšto vandens skaitliukai (nuotr. skaitytojo)

Vilnietės Angelės (tikrasis vardas redakcijai žinomas, – aut. past.) namuose prieš savaitę kelias dienas vyko hidrauliniai bandymai, dėl ko buvo išjungtas karštas vanduo. Moteris į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi pastebėjusi keistą dalyką – atsukusi karšto vandens kraną, namuose įrengtas karšto vandens skaitiklis didina rodmenis, tačiau vanduo tiekiamas šaltas.

Bijo gauti sąskaitą už karštą vandenį

Moteris teigia išsigandusi, ar jai neteks sumokėti didelės sumos – esą ji iš įpročio visada atsuka karšto vandens čiaupą, o jo išleido daug: „Kai buvo atjungtas karštas vanduo, kaip tik Lietuvoje buvo nepakeliama kaitra, nuolatos ėjau į šaltą dušą, kone šešis kartus dienoje. Suprantu, kad pati kalta, jog sukau karšto vandens čiaupą, nors vanduo bėgo ir šaltas. Bet juk neturėtų dabar to vandens apmokestinti kaip už karštą? Jei apmokestins, net bijau gauti sąskaitą“.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Vilniaus šilumos tinklų Komunikacijos vadove Edita Sirutiene, ši patikino, kad toks atvejis galėjo pasitaikyti, nes visiškai išjungti vandens tiekimą, kai atliekami hidrauliniai bandymai, yra nerekomenduojama pačių vartotojų atžvilgiu. Kaip teigia E. Sirutienė, to nerekomenduojama daryti dėl techninių dalykų.

Paklausus, ar suvartotam vandeniui per karšto vandens čiaupą hidraulinių bandymų metu netaikomas mažesnis mokestis, Vilniaus šilumos tinklų atstovė E. Sirutienė pastebėjo, kad tokios galimybės nėra: „Sustabdyti karšto vandens skaitiklių, kol bėga šaltas ar drungnas vanduo, nėra galimybių, o pritaikyti kiekvienam butui kokias nors nuolaidas dėl (ne)karšto vandens naudojimo būtų sudėtinga ir subjektyvu, nes nėra būdų tiksliai nustatyti, kiek to drungno ar šalto vandens litrų kiekvienas gyventojas suvartojo, kol vyko hidrauliniai bandymai“.

Visai atjungti vandenį gali

Vilniaus šilumos tinklų atstovai teigia, kad visiškai atjungti vandenį galimybė yra, tačiau dėl techninių dalykų to nerekomenduojama daryti – esą tai sutrumpina vamzdynų eksploatacijos laiką.

„Tokiu atveju reiktų išleisti visą geriamąjį vandenį iš daugiabučio namo vidinės sistemos, vėliau ją vėl užpildyti, o tai gerokai prailgintų karšto vandens tiekimą į vartotojų butus laiką po hidraulinių bandymų. Taip pat vandens išleidimas iš vidinės namo sistemos ir jos laikymas be vandens padidina vamzdynų rūdijimo riziką, trumpėja vamzdynų eksploatacijos laikas, didėja išlaidos namo gyventojams dėl dažnesnių namo karšto vandens sistemos remontų ar dėl galimų avarijų / butų (patalpų) užpylimo vandeniu“, – teigia E. Sirutienė.

REKLAMA

Su Vilniaus šilumos tinklų atstove sutinka ir Vilniaus miesto savivaldybės Šilumos ir vandens ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas – esą išjungus vandenį vamzdynai gauna deguonies, o tai paskatina greitą vamzdynų rūdijimą.

Jei nepastebėjote, patys kalti

Vilniaus šilumos tinklų Komunikacijos vadovė E. Sirutienė teigia, kad paprastai žmonės greitai pastebi, kad atsukus karšto vandens čiaupą bėga šaltas vanduo ir supranta, kad neracionalu jį naudoti, verčiau tuo metu atsisukti šalto vandens čiaupą.

Vilniaus šilumos tinklų atstovė pridūrė, kad vienintelis patarimas gyventojams būtų toks: sekti informaciją apie karšto vandens tiekimo nutraukimą jų namuose dėl hidraulinių bandymų ir nesinaudoti vandeniu atsukus karšto vandens čiaupą tol, kol vėl nebus tiekiamas karštas vanduo.

E. Sirutienė priduria, kad informaciją apie tai, kada planuojami hidrauliniai bandymai ir kiek laiko jų metu bus nutrauktas karšto vandens tiekimas, Vilniaus šilumos tinklai gyventojams siunčia el. paštu, SMS žinutėmis, jei tik jie pateikia savo kontaktus. Be to, ši informacija yra teikiama Vilniaus šilumos tinklų tinklapyje ir daugiabučių namų laiptinėse.

Kaip ir normalu

Paklaustas, ar normalu, kad žmogus moka už paslaugą, kurios negauna – šiuo atveju už karštą vandenį, nors bėga šaltas – Vilniaus miesto savivaldybės Šilumos ir vandens ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas teigia, kad viskas „kaip ir normalu“.

„Visi turi žinoti, kad kai išjungtas karštas vanduo, tai karšto vandens čiaupu naudotis nereikia. Tuo metu, kai atjungtas karštas vanduo, šiluma nenaudojama karšto vandens gavybai. O tai reiškia, kad kaštai mėnesio gale būna mažesni, nepriklausomai nuo to, ar išleidai tą vandenį. Juk išleidai tik šaltą, o sąskaitoje nebus šilumos kainos“, – teigia K. Karosas.

Kęstutis Karosas pastebi, kad šioje vietoje reikia gyventojų supratingumo, nes vandens atjungti iš viso, kaip minėta, nerekomenduojama.

„Gyventojams svarbu įpročius pakeisti – jei žinai, kad atjungs karštą vandenį, tai ir nesukti karšto vandens čiaupo“, – pastebi Kęstutis Karosas.

Vaida
2019-06-21 07:32:41
Nu ir kvaila moteriškė, užsisuk ventiliuką ir nereiks mokėti už prasuktus vandens kūbus.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Lana 2019-06-26 08:56:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sunku apskaičiuoti?Š..mala nuo kokios dienos prasidėjo darbai ,nuo tos dienos ir neskaičiuoti karšto vand.skaitliuko,tingi pačios vandentiekio žiurkės uodegas pajudinti,jei smegenų nėra.Moteriškė prie ko,per tokius karščius ir darbus dar daug ko nepastebėti gali,tam ir yra darbuotojai vandentiekyje,kad padėtų žmogui,sėdi ne viena madam panosę krapštydama..   ATSAKYTI
Alex 2019-06-24 23:13:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As norejau arbatos, o vandeni salta buvo, nors as is vakaro ikaitinau, kodel as vel turiu naudoti elektra, kad 2 karta kaitinti vandeni? Ir kodel as turiu moketi uz sildyma visa sezona, kodel negali viena karta isildyti buta ir isjungti sildyma, vistiek jau silta bute. Matosi iskart kas 10 klases issilavinima turi.    ATSAKYTI
Gintaras 2019-06-21 18:50:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jei matai, kad bėga šaltas iš karšto čiaupo, tai velniams jį sukinėji? Susimokėsi kaip už karštą ir tiek , niekas nesiaiškins kuris ten kubas buvo kaip šiltas išsuktas, o kuris kaip šaltas.    ATSAKYTI
Spur dreyser 2019-06-21 10:39:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kakutis   ATSAKYTI
Spur dreyser 2019-06-21 10:38:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Šudas   ATSAKYTI
Stasys. 2019-06-21 10:31:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Viskas skaičiuojama į vandantiekio naudą. Atsukus karšto vandens čiaupą vanduo kokią minutę bėga šaltas, dar dvi minutes drungnas ir galų gale pasirodo šiltas . per dieną prie vadinamo karšto vandens prieini ne vieną ir ne du kartus.Turi būti apskaitos kita formulė. Aš skaitau kad čia vagystė iš mūsų valstybės gyventojų, kurie mokam mokesčius.   ATSAKYTI
Vaida 2019-06-21 12:02:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Turit namo prižiūrėtoją, kuriam mokate pinigus. Reiškia problema yra Jūsų name. Išsiaiškinkite priežastį, kodėl taip yra, ir vanduo karštas bus. O kaltinti valstybę, juokinga.  
Alex 2019-06-24 23:08:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As smaitau kad komentaru neturi rasyti neissilavusi zmones. As norejau arbatos, o vandeni salta buvo, nors as is vakaro ikaitinau, kodel as vel turiu naudoti elektra, kad 2 karta kaitinti vandeni?  
Apakes 2019-06-21 10:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
O kur RUDA spalva,jums nepatinka RUDA ERTME? Netrumpink ką rašau ir nereikia tokio šudo tuomet rašyti rašeivos, čia vadinasi laisva    ATSAKYTI
Pofigu 2019-06-21 10:24:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Taip yra kai gyveni daugiabutyje ir esi priklausomas ir nėra ko verkti, čia jug Lietuva laisva ir nepriklausoma    ATSAKYTI
saule 2019-06-21 10:23:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Vandens tiekejai nori papildomu pinigu ir jiems dar neuztenka ,butu labai paprasta matematika apskaicuoti nes zino no kokios dienos isjungia vandeni ir jai juo naudojasi skaicuoti kaip uz salta ,bet pas mus Lietuvoje niekas nedirba zmoniu labui ,o tik lupa ir lupa mokescius nesvarbu kad jie negauna paslaugos . Taigi yra zmoniu kurie nevaiksto ir jiems ir truksta informacijos ,kas bus vanduo isjungtas .
   ATSAKYTI
Izno 2019-06-21 09:46:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai scukos, keiciat skaitliukus, kodel nestatot tokiu kurie sukasi tik esant tam tikrai temperaturai??????   ATSAKYTI
Agnė 2019-06-21 09:44:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O kam jiems užsukinėti tą vandenį? Taigi pinigų nenulups, nes žmonės vandens neleis. Ateina ryte, pakabina raštelį, kad nebus vandens, o jei tu nenori už šaltą vandenį mokėti kaip už karštą, gali prieš prausdamasis nubėgti į pirmą aukštą ir pasižiūrėti, ar nepakabino pranešimo. Geras biznis - dirbti nereikia, o moka pinigus. Gerai, jei karštas vanduo greitai pradeda bėgti, tai greitai pastebi, o kai jo tenka palaukti, tai nemažai ir nuleidi, kol paaiškėja, kad karšto vandens nėra.   ATSAKYTI
Totoša 2019-06-21 12:59:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tai kiek to vandens išleisi, kol suprasi, maksimum 3 litrus? Tai gal dél to nebankrotuosi? O ventilį užsukti persudėtinga??  
Bočius 2019-06-21 09:16:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jei žmogui neužtenka proto užsukti ventyli prieš karšto vandens skaitiklį,lai moka!!!   ATSAKYTI
kiekvienam 2019-06-21 08:15:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
žiopliui nepastatysi po auklę    ATSAKYTI
Vaida 2019-06-21 07:32:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nu ir kvaila moteriškė, užsisuk ventiliuką ir nereiks mokėti už prasuktus vandens kūbus.   ATSAKYTI
Petras 2019-06-21 06:52:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tai kur valstybės tvirta parama ir kontrolė ,kai prichvatizatorius mulkina eilinį pilietį,kaip Skvernelis kontroliuoja savus klapčiukus?   ATSAKYTI
lukval 2019-06-21 09:56:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ir vėl kaltas Skvernelis :)   
Idtttt 2019-06-22 20:25:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne, kaltas lendsbergis  
Nesvarbu 2019-06-23 14:46:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nekaltas Skvernelis ir net ne Lansbergis. Rusai puola vuo kas!!!:D  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Pažintys suagusiems (nuotr. stop kadras)
Internetinė pažintis su moterimi druskininkiečiui baigėsi visai ne romantiškai ir netgi skausmingai. Į pasimatymą kitoje Lietuvos pusėje nuvykęs vyriškis buvo sumuštas, ...
Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)
Seime vykstant ginčams dėl kartelės partijoms ir jų koalicijoms patekti į Seimą, prezidentas Gitanas Nausėda remia 4 proc. ir 6 proc. ribas. Šioms kartelėms pritarė Seimo ...
Lietuvos kariuomenė (nuotr. kam.lt)
Jau antrą savaitę vykstančiose Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo organizuojamose kibernetinio saugumo pratybose „Gintarinė migla 2019“ tobulinamas tarpinstitucinis ir ...
Ugniagesių protestas (nuotr. stop kadras)
Savivaldybėms priklausančių ugniagesių gelbėtojų, panašu, kad laukia itin skurdžios Kalėdos. Iš biudžeto šiemet jie gavo beveik trimis milijonais mažiau, nei buvo numatyta, tad ...
Neringa Venckienė (nuotr. stop kadras)
Buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė paleista į laisvę. Vilniaus apygardos teismas vietoj dviejų mėnesių suėmimo skyrė kitas kardomąsias priemones, moterį paleido ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų