Po geros savaitės visų laukia lemiamas apsisprendimas, kurį kandidatą – Ingridą Šimonytę ar Gitaną Nausėdą – deleguoti į šalies vadovo postą. Tačiau daug rinkėjų pripažįsta nežinantys, kurį pasirinkti, nes abu svarbiausiais valstybei klausimais atrodo panašūs. Visgi skirtumų yra. Kokie jie – kviečiame įvertinti patiems.

Vieną užveda „Metallicos“ ritmai, kitas prieš kameras bučiuoja šuniuką… Ir abu, kai visi mato, demonstruoja šilumą žmonėms. Du centro dešinės ekonomistai savyje slepia ir panašumų, ir skirtumų. Visgi kas pirmiausia krinta į akis – tai bendravimo maniera.

„Pagrindinis skirtumas, turbūt, yra mūsų patirtis politikoje. (…) Esu išbandyta situacijose, kai tenka kažkam priimti sprendimus iš tikrųjų, o ne kalbėti, kad priimsiu sprendimus. Kartais tie sprendimai būna sudėtingi ir už juos reikia prisiimti atsakomybę. (…) Aš esu mūšių išbandytas kandidatas“, – sakė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

Nausėda savo privalumu ne kartą įvardijo, kad yra nuo partijų nepriklausomas kandidatas. Jam – nė motais varžovės teiginiai, esą konservatoriai ją tik remia kaip laisvą kandidatę. Beje, ketvirtadienį Šimonytė oficialiai priėmė partijos skirtą 330-ies tūkstančių eurų paramą. Tačiau – paradoksas: ne konservatorius pripažįsta esantis konservatyvesnis už Tėvynės sąjungos remiamą Šimonytę, demonstruojančią liberalias pažiūras.

„Žvelgiant į šeimos politiką, į valstybės ir šeimos vaidmenį, tam tikrus tikėjimo dalykus – taip, aš esu konservatyvesnis žmogus negu Ingrida Šimonytė“, – sakė Gitanas Nausėda.

Būtent vertybiniai klausimai, kaip pastebi ekspertai, yra vienas ryškiausių kandidatų skirtumų.

„Ji nebijo aiškiau pasakyti liberalią poziciją, kad ji remtų vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimą, remtų tai, kad už marihuanos suktinę nebūtų taikoma baudžiamoji atsakomybė. Gitanas Nausėda bando abstrakčiau apie tai kalbėti“, – sakė BNS redaktorius Vaidotas Beniušis.

Pastaruoju metu Nausėda kalba, kad, partnerystės įteisinimo atveju, reikėtų diskusijų. Tačiau vos pasiskelbęs kandidatu į prezidentus, rudenį, jis tvirtino, kad išvis šiuo klausimu norėtų referendumo.

„Jos kalbos ir įrašai būna mažiau nupudruoti, retorika kandesnė, aštresnė. Jos komanda sakytų, kad galime suprasti, ką ji iš tikrųjų galvoja, nes tą ir sako, ką galvoja. Gitanas Nausėda yra santūresnis, jo kalbos, įrašai labiau nugludinti, labiau derinami su viešųjų ryšių specialistais“, – sako BNS vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis.

REKLAMA

Paradoksalu, bet nepriklausomu kandidatu save vadinantis Nausėda yra konservatyvesnis už Tėvynės sąjungos remiamą Šimonytę, demonstruojančią gan liberalias vertybes. Dar vienas jųdviejų skirtumas – vizija dėl užsienio politikos.

„Šimonytė laikosi gerokai griežtesnės politikos Rusijos ir Baltarusijos atžvilgiu, ji nepasiryžusi su šiomis šalimis kalbėtis. Nausėda, nors pabrėžia, kad reikia laikytis strateginės krypties, jis mano, kad kai kuriais atvejais tartis būtų naudinga“, – tikino politologas Kęstutis Girnius.

Taip pat, pasak Girniaus, Šimonytė, panašu, laikytųsi proamerikietiškos užsienio politikos, kaip elgiasi ir Dalia Grybauskaitė. O tai neretai kertasi su kitų Europos Sąjungos šalių požiūriu.

„Nei vienas, nei kitas kandidatas neturi didesnės patirties. Bet, jei Šimonytė turi nuostatą nekeisti, ji veikiausiai nekeis. Ateis Nausėda – gal jis nežinos, ką daryti, daug kas priklausys nuo jo komandos, bet jis bent atviras pokyčiams. Kai kurie pokyčiai, manau, būtų naudingi“, – kalbėjo politologas.

Antra vertus, abu kandidatai neturi didelės užsienio politikos patirties, taigi bet kuriuo atveju staigių pokyčių tikėtis nevertėtų. Kaip, beje, ir didelių pasikeitimų vidaus politikoje, nebent juos inicijuotų vis dar valdantieji „valstiečiai“.

REKLAMA

Įtaką Prezidento rinkimams nepailsdamas bando daryti ir „valstiečių“ lyderis.

„Aš tikrai nebalsuosiu už Šimonytę, tikrai nebalsuosiu“, – sakė Ramūnas Karbauskis.

„Laisva šalis. Aš už poną Karbauskį irgi tikrai nebalsuočiau“, – atkirto I. Šimonytė.

Beje, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis laikosi kitos nuomonės, prieš porą dienų jis atskleidė balsuosiąs už Šimonytę. Antrasis Prezidento rinkimų turas kartu su Europos Parlamento rinkimais vyks kitą sekmadienį, gegužės 26-ą dieną.

Petras
2019-05-17 09:55:40
Šimonytė buvo FM ir pasinaudojo pasenusių ir paliegusių nerevoliucingumu. Pažeista LR Konstitucija o už tai niekas nenubaustas. Kiek pensininkų mirė apvogti ir nesulaukę teisingumo? Taip neturi vykti,bus prieitas konservatorių liepto galas.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ipolitas 2019-05-20 15:49:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš pažiūros niekuo,abu gražūs, kultūringi, o visa kitą pamatysime   ATSAKYTI
... 2019-05-19 20:48:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šalia šūdo prišikta   ATSAKYTI
alda 2019-05-19 12:56:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei skirtingi nameliai, tai ir tų namelių statytojai skirtingi...
GN namelis akivaizdžiai rodo gebėjima "tvarkyti reikalus"
ir labai jau primena a.a. AMB principą "vsio zakonno".
   ATSAKYTI
xxL 2019-05-19 20:03:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Alda, AMB niekada nedirbo samdomu darbuotoju, todel viesa paslaptis kaip brazas pralobo. Nauseda savo pinigus uzsidirbo nebuves nei ministru nei prezidentu, tai tamstos palyginimas komunisto vagies su banko tarnautoju itin nevykes.   
> xxL 2019-05-20 00:03:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia gerbiamasai ne apie pinigų uždirbimą, o apie "reikalų tvarkymą" jei nesupratai.
Nesugebantys AMB stiliumi "tvarkyti reikalų" ne draustiniuose gyvena...  
Ragas 2019-05-19 01:17:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jokio skirtumo nera. Viena i skolas ivarius, kitas visus durnino, kad lietuviai nesupranta koks geris bus kai isivesim eura. Itariu buka aveliu tauta ir pasodins bankomata i prezidentus. Si tauta yra per buka kad gerai gyventu, ta puikiai parode rinkimai.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-05-19 22:39:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik lietuvybe cia TIKRAI nekalta! Kalti visiskai degradave lietuvybes nesejai, ju kritine mase. Kai Moze labai uztruko, braidziodamas po kalna, tai dalis zydu neislaike, prisimine senus laikus, sulauze priesaika Dievui, prisimine apie Aukso Versi. Tai nuo tos mazos isdaviku grupes Moze savo tauta isgelbejo, priverciant juos vieniems kitus papjauti. Koks Moze isgelbes lietuvius nuo ju degradavusios kritines mases??? Moze ne 30, o 40 metu vedziojo savo tauta po dykuma, kuri ziauriai kentedavo, laike sunkiausius isbandymus. Uztai po 10 metu zydai buvo pelnytai apdovanoti Pazadetaja Zeme. O kas bus su LR po 10 metu, kai 30 metu jus tik griovet LR? Ne Putinas, o jus patys! Paciu parveztos Stalino Saules atsisaket, apkaltinant TSRS net dviem okupacijom (!), iskeitet ja i Landsbergio-ŠunGrybes Saule, kuri jums sviecia pacioje JAV uzpakalio gilumoje, kur jus visa krutine gaudot "laisves" ora. Pagaliau pelnytai priejot iki tokio prezidento pasirinkimo... Avinai, banda - cia per svelniai, lietuvians netinka.  
Delfina 2019-05-19 23:34:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai taikliai pasakyta.Pritariu.  
Taip 2019-05-18 22:23:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kuo jie skiriasi transvestitas ir bankomatas kas gali už vagis balsuoti o drnelei be mūsų !!!!   ATSAKYTI
xxL 2019-05-18 18:01:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pagrindinis skiryumas tas kad mergaite is buhalterijos yra finansuojama partines gaujos ir siekianti tapti tos gaujos interesus atstovaujancia prezide, o Nauseda yra nepriklausomas kandidatas savo jegomis bandantis tapti visos Lietuvos prezidentu. Partiniu gauju sistema kovoja pries pilieti, toks stai skirtumas. Tikiuosi zmones balsuos uz pilieti ir pries partines gaujos atstove.    ATSAKYTI
Ina Miuler 2019-05-18 21:03:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
taip taiup ziurekite , kiek ji remiama , kiek jai pinigu aitvarai nesa, o Nauseda , kad ir bankininkas , bet kazkodel turi jju maziauvisi kas tik beveda laida , tai tiesiog nezino kaip kibti prie visu , kurie nenorėtų ne palaikyti panelės Šimoinytesa

, kaži kodėl taip nori į grūsti kokiam klounui , jei nemąsto, kad tik balsuotų kad balsuotų už Šimoinytę, juk pirmiau buvo neleidžiama toks agitavimas , dabar viskas galima , jeigu tai tarnauja konservatorių partijai

  
Man niekuo 2019-05-18 00:48:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Abu nereikalingi.   ATSAKYTI
Avinų šalies bobutė 2019-05-18 21:08:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kodėl Nausėda bent i politiką ir kultųringą ir protinga inteligentą panašus
  
Tai 2019-05-17 18:19:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ir blogai, kad Šimonytės kalba kandi ir aštri. Paleisi į užsienius, tai gėdos pridarys. Prezidentas turi būti santūrus, taktiškas ir pagarbus. To Šimonyteė beveik neturi   ATSAKYTI
kurmis Valius 2019-05-18 21:06:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užsienio politikoje manau ji nieko nesupras , ką reikia daryti, nes nebuvo girdėti , kad būtų buvusi kokiose rimtuose susitikimuose, apie finansus išmano , kaip reikia gelbeti Lietuva sukeliant kryzę ir sumažinti tai , kas yra pasiekta  
Viktor 2019-05-17 14:43:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5

Laba diena.
Jie vienas nuo kito niekuom nesiskiria savo mąstymu. Jie nieko gero nepakeis mūsų valstybėje. Nes viskas bus po senovei ir priklausis nuo ne nuo jų įgeidžių ir noro, o nuo supančiu asmenų ir mafijos klano. Jiems reikia garbės ir daugiau nieko.
Taip, kad aš jų iš viso nerinksiu, o tiesiog gauta biliutėnį subraukysiu. Tai toks yra požiūris į juos ir jų nesąmonių skleidyma. Toks yra piliečio pasirinkimas į juos abudu.
Viso geriausio.
   ATSAKYTI
Kas gali 2019-05-17 13:15:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Paneigti, kad skirtumas tik tarp kojų?   ATSAKYTI
Edmas 2019-05-17 12:23:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šimonytė-konservatoriai-dėdulė-dinastija.Lietuvai amen.
Nausėda žymiai mažesnė blogybė,jei neveidmainiauja.Patikėsiu.   ATSAKYTI
taip taip as 2019-05-18 21:12:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aišku , kad veidmainiauja , kodė konservai , taip pergyvena , kad tik ji būtų, tai , kažkas riša tą partiją ir ja , juk žinom iš žiniasklaidos , kas ir , kaip yra
  
as 2019-05-17 12:04:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
geras klausimas,,jie niekuo nesiskiria nes yra jau pilitiniai lavonai,,kiek jie yra pridirbe lietuvos zmonems kad uz tai cypei turetu buti,kartu su kubilium,,saramtos neturi dar reklamjuotis i tokius postus,,geda,,,zmones tikrai uz juos nebalsavo i buvo visas tas cirkas nupirktas..   ATSAKYTI
oje, vaje 2019-05-18 21:15:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
jokie lavonai , jei turi su kuo bendrai tęsti tuos pacius darbus kaip ir Grybauskaite dirbs , kad galutinai sugriautų šakį  
2019-05-17 11:19:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Už ką bebalsuosi, vis tiek bus išrinktas prastesnis. Matyt, toks Lietuvos likimas...   ATSAKYTI
Grigorij 2019-05-18 08:11:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
aš,
na, ne visada taip buna, bet si karta, manau, TIKRAI bus, todel balsuosit be manes. Nes lietuviai per 30 metu visiskai degradavo, nevarzomai ir nebaudziamai braidziojant prakeiktu Pragaro Sajudzio Baltijos Šunkeliu. Ir, matyt, Dievas nemato kito budo stabdyti lietuvius kelyje i Pragara, kaip visiskai atimant is ju prota, duodant taip pasireiksti. Nes lietuviai, kartu su ju pamilta ŠunGrybe, tapo LR ir lietuvybes priesais, programos "Lietuva - be lietuviu" vygdytojais. Tarp kitko, vokieciai, 1933 m. demokratiskai isrinke Hitleri, patys jau nesustotu... Ir, Didziausiu auku kaina, vokieciai vis tik buvo sustabdyti. Aciu Dievui!  
xxL 2019-05-18 18:06:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Grigorij yra seniai zinomas, todel jovatnikas nuomone yra tokia pat svarbi ir kaip ir jo seimininkas nykstukas putinas :)))))   
Arka 2019-05-17 11:17:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Šimonyte arklyte atsiskaityk už Lietuvai pridarytus nuostolius kai buvai finansų ministrė ,tada žveng,arkleli žveng.Man tai būtų gėda žmonėm į akis pažiūrėti,kokia supuvusi tavo moralė.Su Nausėda nėra Šimonytei ką lygintis .Jis sąžiningai tarnavo bankui.sazine žmogui tai yra viskas. Už sukčių konservatorių klaną tikrai nebalsuosiu   ATSAKYTI
Gintaras 2019-05-17 11:00:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Partija ir sovietmečiu buvo ramstis. Tai nebūtinai reiškia demokratiją. O nuo konservatorių partijos kuo toliau- tuo Lietuvai geriau.   ATSAKYTI
Kaunietis 2019-05-17 10:50:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nausėdos didžiausias trukumas yra jo neigiamas požiūris į partijas. Šiuo metu visuomenėje partijų autoritetas sumažėjęs , todėl aklai pataikauti rinkėjui nereikėtų , nes partijos yra demokratijos ramstis ir generatorius. Politikoje vienišius - ne karys.   ATSAKYTI
xxL 2019-05-18 18:11:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ar Nauseda kaltas kad visos partijos apsisiko ir joms vis sunkiau kontroliuoti Lietuvos zmones ir nebaudziamai ganytis prie lovio?   
Juodis 2019-05-17 09:59:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Klaunai viena metalistė kitas gyvūnų mylėtojas va cia tai prezidentai ir metalo gausim per kupras ir sunys apkandzios   ATSAKYTI
Petras 2019-05-17 09:55:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Šimonytė buvo FM ir pasinaudojo pasenusių ir paliegusių nerevoliucingumu. Pažeista LR Konstitucija o už tai niekas nenubaustas. Kiek pensininkų mirė apvogti ir nesulaukę teisingumo? Taip neturi vykti,bus prieitas konservatorių liepto galas.    ATSAKYTI
As 2019-05-17 11:13:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Jei jau nieko nesuprantat , tai nors nekomentuokit . Negi geriau būtų buvę ,kad būtų devalvuotas litas ? Ir aplamai ,reik turėti pilna supratimą ,kad galėtum vapalioti tu ką !  
xxL 2019-05-17 09:53:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Šimonytė yra liberalė viešai deklaravusi priekalnkumą homoseksualistams ir feminizmui, yra remiama partinės gaujos pasivadinusios konservatoriais, nedirbusi jokiame darbe kuriančiame produktą nes visą gyvenimą dirba valstybinėse įstaigose ir galimai todėl žmones ji supranta kaip mokesčių mokėtojus. Nausėda yra konservatorius, viešai deklaravęs kad du vyrai arba dvi moterys nėra šeima, sukūręs šeimą, dar vakarų Vokietijoje apsigynė disertaciją ekonomikos srityje, nedalyvavo jokios partijos intrigose ir valstybės pinigų "įsisavinimo" schemose. Tauta turi pasirinkti ar nori prezidento iš partinės gaujos su LGBT vėliava ar nori nepriklausomo kandidato išpažįstančio konservatyvias vertybes ir suprantančio kas yra šeima ir kaip sunku žmonėms išlaikyti šeimą kai valdžiažmogiai smaginasi. Renkuosi Nausėdą.   ATSAKYTI
### 2019-05-17 10:47:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ir ji BUS Prezidentė  
xxL 2019-05-18 18:08:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gal dar ji bus ir pirmoji Lietuvos kosmonaute?   
OHOHO 2019-05-17 09:48:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
DAUG KUOM,LYTIMIS,POŽIŪRIU Į TRADICINĘ ŠEIMĄ,VIENAS DAR NĖRA JOKIŲ KIAULYSČIŲ PENSININKAMS PRIKRĖTĘS,BET NĖRA IŠ KO BESIRINK,NORMALŪS,SĄŽININGI Į TĄ IRŠTVĄ NELENDA,YRA PROTINGŲ ,IŠSILAVINUSIŲ ŽMONIŲ BET JIE TIESIOG ATSIRIBOJA NUO TOKIŲ POSTŲ IR RAMIAI BE AFERŲ DIRBA SAVO MĖGSTAMĄ DARBĄ,KARTAIS MATAI GERĄ KANDIDATĄ,O JIS BĖGA TOLIAU NUO TO,GAILA....   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Ruošia bausmių paketą
DABAR RODOMA
Ruošia bausmių paketą
DABAR RODOMA
Lengviausias česnako lupimas
DABAR RODOMA
Glostyk Bobiką
DABAR RODOMA
Į Lietuvą atgabeno paukščių už 4 mln. eurų
DABAR RODOMA
Per susitikimą su Zelenskiu blogai pasijuto Merkel
DABAR RODOMA
Šilauogių kaina pasiekė kosmines aukštumas
DABAR RODOMA
Kodėl lietuviai bene daugiausiai skęsta Europoje
DABAR RODOMA
Medikai skelbia pavojų – trūksta kraujo
DABAR RODOMA
Didžiūnaitytės žūties tyrimas
DABAR RODOMA
Kova su Sosnovskio barščiais
REKLAMA
Spūstys Kaune (nuotr. Kas vyksta Kaune)
Gerais orais lepinęs ilgasis Joninių savaitgalis iš Kauno išviliojo didelę dalį miestiečių – pirmadienio vakarą grįžtančius poilsiautojus įvažiuojant į Kauną pasitiko masinės ...
Pigioms skrydžių bendrovėms atnaujinus reisus iš Atėnų į Vilnių jais naudojasi ir nelegalūs migrantai (nuotr. SCANPIX)
Pigioms skrydžių bendrovėms atnaujinus reisus iš Atėnų į Vilnių, šiais metais sulaikyti penki nelegalūs migrantai iš Azijos su suklastotais dokumentais. Kaip BNS pranešė ...
 Rusija ruošiasi karui (nuotr. SCANPIX)
Tradicinis karas tampa per brangus, todėl valstybės griebiasi pigesnių alternatyvų: vietoje kulkų šaudo propagandinėmis salvėmis, perka „karo paslaugas“ ir papirkinėdamos ...
Karys pratybų metu susirgo erkiniu encefalitu (nuotr. 123rf.com)
Dėl pratybų metu įkandusios erkės susirgęs karys savanoris bylinėjasi su kariuomene. Bylos duomenimis, dalį darbingumo praradęs vyras prašo iš Lietuvos kariuomenės priteisti 1 ...
Gydytojai (nuotr. Fotodiena.lt)
Namuose sunkią kojos traumą patyrusiam ir, kaip teigia jis pats, tinkamos pagalbos iš medikų nesulaukusiam vyrui siekis įrodyti net dviejų ligoninių gydytojų abejingumą ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų