Naujausia žinia dėl Daktarui skirtos bausmės

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą, kuriuo jis prašė sušvelninti paskirtą laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos. 

Henrikas Daktaras (nuotr. Broniaus Jablonsko)

H. Daktaras prašė, kad paskirta bausmė atitiktų Europos žmogaus pagrindinių teisių ir laisvių apsaugos konvenciją ir Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) išaiškinimus. EŽTT sprendime nurodyta, kad nacionalinėje teisėje turi būti įtvirtinta laisvės atėmimo iki gyvos galvos pakeitimo kitos rūšies bausme galimybė ir tvarka.

Lietuvos Seimas, siekdamas pašalinti minėtame EŽTT sprendime nurodytas Lietuvos teisinio reglamentavimo spragas, šių metų kovą priėmė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kurios įsigaliojo balandžio pradžioje. 

Pagal naująjį teisinį reglamentavimą asmuo, nuteistas laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausme, gali tikėtis, kad jam paskirta bausmė bus pakeista į terminuotą laisvės atėmimą, jeigu nuteistasis yra atlikęs 20 metų laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės.

Teismui, nusprendus laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pakeisti į terminuoto laisvės atėmimo bausmę, šios likusios atlikti bausmės terminas negalės būti trumpesnis negu penkeri metai ir ilgesnis negu dešimt metų nuo nutarties, kuria pakeista bausmė, įsiteisėjimo.

Lietuvos apeliacinis teismas, atsižvelgęs į minėtus BK pakeitimus, pritarė išvadai, kad H. Daktaro prašymas sušvelninti jam skirtą bausmę galės būti sprendžiamas ateityje, vadovaujantis nauja BK tvarka.

H. Daktaras skunde teigė, kad, teismui nedelsiant nesiėmus priemonių pašalinti Konvencijos pažeidimus, dėl savo amžiaus ir sveikatos būklės jis nebegalės tikėtis išeiti į laisvę.

REKLAMA

Lietuvos apeliacinis teismas tokius nuteistojo teiginius įvertino kaip prielaidas, nesudarančias pagrindo daryti išimtį iš įstatyme aiškiai nustatytų bausmės peržiūrėjimo sąlygų ir terminų, ir paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo nutartį.

H. Daktaras nuteistas dėl to, kad 1993–2000 metais vadovavo nusikalstamam susivienijimui. Jo dalyviai buvo ginkluoti sprogmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis, šaunamaisiais ginklais, naudotais ir planuotais panaudoti daromuose nusikaltimuose – nužudymuose, turto prievartavimuose, plėšimuose.


Rašyti komentarą...
E
EDVARDAS
2019-06-01 18:53:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
banditass dar nori privilegiju,dusk su visais savo benkartais,tokie banditai neturi daugintis,sudo gabalas tu,zemes kirminas
Atsakyti
-1

J
Jo
2019-06-01 18:05:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pakeiskite daktarą i laisvė Lietuvos idijotai rinktų prezidentu vo būtų naujiena
Atsakyti
-2

S
STANISLAVAS
2019-06-12 14:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
A kas susvelnins buvimo salygas Daktaro aukoms?-tegul sedi iki mirties...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų