• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio miesto mokyklose kai kurie nemokamą maitinimą gaunantys moksleiviai pietų talonus pigiau parduoda kitiems vaikams. Atsiranda jaunuolių, juos mainančių ir į cigaretes.

REKLAMA
REKLAMA

Tokią informaciją gavusi agentūros „SOS vaikai“ vadovė Marytė Zabulionienė ketina kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybės administraciją su prašymu įpareigoti mokyklas griežčiau kontroliuoti nemokamą maitinimą gaunančius mokinius.

REKLAMA

„Tokie dalykai negali būti toleruojami. Nemokamas maitinimas skiriamas iš mokesčių mokėtojų pinigų. Taigi parama turi atitekti tiems, kuriems labiausiai jos reikia. Jeigu vaikai pardavinėja talonus arba maino juos į cigaretes,

tai, matyt, jie nėra alkani“, – kalbėjo agentūros vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak M.Zabulionienės, šiais mokslo metais apie tai, kad mokyklose vyksta tokie dalykai, ji išgirdo iš tėvų, kurių vaikai negauna nemokamo maitinimo.

Vaikai gimdytojams prasitarė, kad nemokamai galintys pavalgyti bendraamžiai siūlo pirkti 3,9 lito vertės pietų talonus už 3 litus, o kai kurie esą įsigudrina juos išsikeisti į rūkalus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M.Zabulionienės tikinimu, tėvai buvo pasipiktinę, kad jie, legaliai dirbdami ir nedaug uždirbdami, iš valstybės negauna paramos, o savo pajamų nerodantys apsukruoliai išsirūpina kompensacijas, pašalpas sau ir savo vaikams. Ji svarsto, kad gali būti, jog tokia prekyba užsiima ir iš tiesų sunkiai besiverčiančių šeimų vaikai, negaunantys kišenpinigių, tačiau mano, kad nemokami talonai turi būti naudojami pagal paskirtį.

REKLAMA

Tačiau mokyklų direktoriai kategoriškai neigia, kad įstaigose vyksta prekyba maisto talonais. Panevėžio socialinės paramos skyriaus vadovai tvirtina sunkiai įsivaizduojantys, kaip tai galėtų vykti. Pasak jų, mokyklose griežtai tvarkoma nemokamo maitinimo apskaita, kas mėnesį reikia atsiskaityti Savivaldybei.

REKLAMA

Panevėžio rajono pedagogai irgi neigia, kad nemokamą maitinimą gaunantys mokiniai piktnaudžiauja.

„Mokyklos ilgai „nematė“ ir smurto, ir patyčių. Gaila, kad joms svarbiausia ginti savo mundurą.

Neteigiu, kad prekyba ir mainai maisto talonais tarp vaikų – paplitęs reiškinys. Tačiau tokių atvejų yra ir reikia užkirsti jiems kelią, kad tai netaptų praktika“, – sakė Šeimos namų ir labdaringos valgyklos vargstantiesiems įkūrėja M.Zabulionienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teigia, kad yra prievaizdai

Panevėžio mieste nemokamas maitinimas paskirtas 5 tūkstančiams 311 mokinių. Pradinukai nemokamiems pietums gauna 3,38 lito vertės taloną, o 5–12 klasių mokiniai – 3,90 lito vertės taloną.

Miesto Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Ragėnienė sakė, kad Savivaldybė mokykloms perveda lėšas, skirtas mokiniams nemokamai maitinti. Kiekvieno mėnesio pabaigoje, gavusi iš kiekvienos mokyklos ataskaitą apie tą mėnesį nemokamai valgiusių mokinių skaičių, patikrina, ar mokyklai pervesta adekvati pinigų suma.

REKLAMA

„Mokyklos pačios nusistato nemokamo maitinimo organizavimo tvarką. Jų valia, ar mokiniui kasdien, ar kas savaitę, ar kas mėnesį dalinti maisto talonus. Kiekviena mokykla tvarko nemokamo maitinimo žurnalą, kuriame prie kiekvieno tokį maitinimą gaunančio vaiko pavardės pažymi, ar jis tą dieną valgė, ar nevalgė“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

Kaip teigė Z.Ragėnienė, jos niekada nepasiekė informacija, kad mokyklose vyktų prekyba talonais.

„Sekundės“ kalbinti mokyklų vadovai patikino, kad mokyklose egzistuoja gana griežta kontrolė, tad tokių dalykų tiesiog negali būti.

„Už nemokamą maitinimą atsakinga socialinė pedagogė kasdien fiksuoja, kurie vaikai valgė, kurie ne. Kontroliuoja ir klasės auklėtojos. Be to, valgyklos darbuotojai iš veidų pažįsta nemokamai valgančius vaikus. Tikrai negirdėjau, kad kuris nors mėgintų pardavinėti talonus ar juos į ką nors mainyti“, – „Sekundei“ sakė „Šaltinio“ vidurinės mokyklos direktorė Adelė Bakienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žemynos“ vidurinės mokyklos direktorius Romualdas Grilauskas tikino galįs galvą duoti, kad pas juos tokių dalykų nėra. Mat vaikai talonų negauna į rankas. Jie yra valgyklos darbuotojų žinioje. Atėjus mokiniui valgyti, jie užbraukia tos dienos taloną.

Mykolo Karkos vidurinės mokyklos direktoriaus Alfredo Paberžio teigimu, pas juos nemokamą maitinimą gaunantys mokiniai turi bendrą taloną mėnesiui, kuriame sužymėtos maitinimosi dienos. Po kiekvienų nemokamų pietų šiame talone užbraukiama atitinkama diena. Ar vaikas valgė, kontroliuoja socialinis darbuotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų