REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai mažajam Kajui buvo tik 8 mėnesiai, tėvai pastebėjo, kad jis mažai guguoja, nekrūpčioja nuo didelio triukšmo. Medikai mažyliui nustatė kurtumą. Išgelbėti nuo kurtumo jį gali kochlearinis implantas.

REKLAMA
REKLAMA

Į redakciją 23 metų Indrė Bačelienė atėjo nešina vietoje nenustygstančiu vienų metų (metukai vaikui suėjo liepos 9 dieną – autorės pastaba) sūneliu Kajumi. Iš pirmo žvilgsnio į mažylį pažiūrėjus negalėjai pasakyti, kad jis negirdi.

REKLAMA

Klausos aparatai per silpni

Tik mamai nuėmus nuo galvos apdangalą, galima buvo pamatyti į abi ausytes įstatytus reabilituojamus klausos aparatus, Kajui padedančius girdėti iš dalies. Jis girdi žemus ir duslius garsus – plojimus, kamuolio bumbsėjimą į žemę, kaladėlių daužymą. Tačiau klausos aparatai nepadeda mažajam Kajui išgirsti žmonių kalbos. Išgelbėti vaiką nuo kurtumo galėtų kochlearinis implantas, kainuojantis 98 tūkstančius litų. Valstybinė ligonių kasa kompensuoja pusę aparato kainos – 54,1 tūkstančio litų, o kitą dalį pinigų – beveik 44 tūkstančius litų – sumokėti turi mažojo Kajaus tėvai.

REKLAMA
REKLAMA

Nereagavo į garsus

I. Bačelienė pasakojo, kad su vyru Egidijumi, kai vaikui buvo 8 mėnesiai, nustatė, jog jis mažai guguoja, nereaguoja kviečiamas ir nekrūpčioja nuo didelio triukšmo. „Buvau skaičiusi, kad tokio amžiaus vaikas jau turi leisti garsus panašius į „de de de“, – sakė mažojo Kajaus mama. – Pasidarė neramu. Todėl kreipėmės į medikus. Panevėžio medikai nusiuntė mus su mažyliu į sostinę. Ten paaiškėjo – Kajus girdi tik 95 decibelų stiprumo garsą, o sveiki žmonės girdi apie 25 decibelus. Su vyru negalėjome patikėti, kad vaikas yra kurčias. Buvome labai sukrėsti, nes giminėje to nėra buvę, abu esame jauni ir sveiki. Dabar Kajui metukai, o keturis mėnesius vaikas reabilituojamas klausos aparatais. Konsultuojamės su gydytojais, surdopedagogais, logopedais, lankome užsiėmimus Panevėžio vaikų raidos centre ir lopšelyje-darželyje „Riešutėlis“. Stengiamės, kiek leidžia galimybės, kad vaiko raida kuo mažiau atsiliktų nuo bendraamžių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažojo Kajaus mama išgyvena, kad tokia reabilitacija vaikui padeda tik iš dalies. „Klausos aparatai nepadeda Kajui išgirsti žmonių kalbos. Jis, kaip ir kiti bendraamžiai, stengiasi mėgdžioti suaugusiuosius. Labai gaila žiūrėti, kaip mažylis tiesiog žiopčioja, netardamas nė garso, kadangi negirdi. Sūnelis – labai linksmas ir noriai bendraujantis vaikas. Nors žmonių kalbos negirdi, tačiau visada mėgsta būti kalbinamas, nuolat šypsosi, rodo įvairias mimikas net ir nepažįstamiems žmonėms. Ilgai stebėjomės, kodėl vaikas ligoninėse ar poliklinikose bėga prie senyvo amžiaus vyrų. Vėliau mums buvo paaiškinta, kad jų balsai stori ir žemo tono, tad vaikas gali girdėti bent dalį jų kalbos“, – virpančiu balsu mama pasakojo liūdną Kajaus istoriją.

REKLAMA

Reikia operacijos

I. Bačelienė pasakojo, kad birželio 14 dieną gydytojų konsiliumas nusprendė, kad Kajui reikalingas kochlearinis implantas, su kuriuo vaikas galėtų girdėti aplinkinius garsus, grįžti į girdinčiųjų pasaulį. „Kochlearinė implantacija – tai vienintelis būdas išgelbėti Kajų nuo kurtumo. Mūsų vaikui rekomenduojamas implantas kainuoja 98 tūkstančius litų, iš jų 54 tūkstančius 100 litų kompensuoja ligonių kasa. Kitą dalį turime mokėti mes. Juos surinkti turime iki liepos pabaigos. Tuomet vaikui Vilniuje bus atlikta operacija, po kurios Kajus girdės viena ausimi. Todėl ir kreipiamės į geros valios žmones – padėkite mums. Jei Kajui bus padaryta operacija, ateityje jis galės lankyti paprastą darželį, paskui eiti į mokyklą ir gyventi kaip visi vaikai. Skubėti reikia, nes medikai pataria kuo greičiau daryti operaciją. Vėliau vaiko smegenys gali nepriimti implanto ir operacija nueitų perniek“, – kalbėjo mažylio mama ir tikisi sulaukti pagalbos.

REKLAMA

Operuoti reikia ir antrąją ausytę

Pasiteiravus, o kaip dėl antrosios ausytės, mama Indrė paaiškino: „Antrajai ausytei taip pat reikia implanto, bet antrojo prietaiso ligonių kasos nekompensuoja. Todėl už jį reikėtų mokėti visus 98 tūkstančius litų. Medikai sako, kad antrąją sūnaus ausytę būtina operuoti iki Kajui sueis dveji metukai. Tikino, kad vėliau padarius operaciją implanto smegenys nepriimtų. Reikia skubėti, o tiek lėšų neturime. Labai norime, kad pavyktų vaikui padaryti pirmąją operaciją, todėl tikimės gerų žmonių pagalbos. Skolintis pinigų negalime, nes ir taip už būstą kas mėnesį bankui mokėti tenka. Labai su vyru norime, kad Kajus būtų pilnavertis žmogus ir galėtų girdėti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagalba būtina

Norintieji padėti mažyliui gali aukoti į labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ sąskaitą. I. Bačelienė sako, kad tokiu būdu nuo surinktos paramos pinigų sumos nebus skaičiuojamas gyventojų pajamų mokestis ir visi pinigai bus panaudoti Kajaus operacijai. Jauna moteris pabrėžė, kad surinktų lėšų paskirtis tikslinė ir kitkam jų panaudoti nebus galima. „Jeigu bus surinkta daugiau nei 44 tūkstančiai litų, tuomet tie pinigai bus saugomi ateičiai, kai Kajui reikės atlikti antrąją operaciją arba reikės kitų procedūrų. Juolab kad po operacijos praėjus 5 metams reikės dar kitų procedūrų – keisti išorinę implanto dalį. Šiuo metu sąskaitoje jau yra sukaupta apie 10 tūkstančių litų.

REKLAMA

Kajaus paramos sąskaita:

Kajui Bačeliui galite aukoti pervesdami pinigus į pateiktą sąskaitą. Labai svarbu nepamiršti nurodyti mokėjimo paskirties.

Gavėjas – labdaros ir paramos fondas „Algojimas“.

Paskirtis – Kajaus Bačelio kochleariniam aparatui.

Bankas – „Swedbank“.

Sąskaitos Nr. LT057300010121217083.

Mažojo Kajaus mamos telefono numeris 8-674-93309.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų