operacija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „operacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „operacija“.

Lietuvos medikai sukūrė stebuklą: Loretai atlikta operacija – vos ketvirtas toks atvejis pasaulyje

Kauno klinikų pacientei Loretai, vienintelei Lietuvoje turinčiai itin retą genų mutacijos Chanarin-Dorfman sindromą, Kauno klinikose atlikta sudėtinga kepenų transplantacija. Gydytojai sako, kad Loretai atlikta kepenų transplantacijos operacija – vos ketvirtas pasaulyje toks atvejis.

Vyrui nesėkmingai nusičiaudėjus teko grįžti į ligoninę: medikai perspėja, kada kyla pavojus

JAV medicinos žurnale buvo aprašytas atvejis, kuomet nusičiaudėjusiam Floridos gyventojui tikrąja to žodžio prasme į išorę išvirto viduriai. Skubiai atlikus pakartotiną operaciją jo gyvybę pavyko išgelbėti, tačiau tokie pooperaciniai atvejai dažnai baigiasi mirtimi. Aprašomame įvykyje vyras pusryčiavo su žmona, tačiau užsikosėjo ir nusičiaudėjo vienu metu. Tuomet 63-ejų asmuo pajuto „drėgmę“ ir staigų skausmą.
2024-06-07

Žaibavimas akyse gali išduoti klastingą ligą: įspėja visus

Tinklainės atšokos operacijos priskiriamos skubiųjų kategorijai ir yra vienos sudėtingiausių, todėl atliekamos tik tretinio lygio gydymo įstaigose. Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikose per metus išoperuojama vidutiniškai 100 tinklainės atšokų. Kas yra tinklainės atšoka, kam ji gali vystytis, koks gydymas laukia ir kodėl pajutus simptomus negalima delsti, aiškina VUL Santaros klinikų Akių ligų centro gydytoja oftalmologė Viktorija Gurskytė.
2024-06-05

Staiga mirė 31-erių kultūristas: šeimos skausmui ribų nėra

Mirė 31-erių metų kultūristas Kevinas Gebhardtas, praėjus vos kelioms savaitėms po sunkios operacijos. Kevinas Gebhardtas 17 metų buvo kultūristas, o pastaruoju metu pradėjo dirbti treneriu, tačiau, deja, mirė būdamas 31 metų, praėjus vos kelioms savaitėms po sunkios kelio operacijos.    Tarptautinės kultūrizmo ir fitneso federacijos (IFBB) profesionalui buvo pareikštos padėkos.
2024-06-02

Vilnietė ligoninėje praleidžia po 2 savaites per mėnesį: kartais su greitąja atveža be sąmonės

Gerokai atšilus orams, kraujo surinkimo centrai skelbia apie didžiulį kraujo donorų trūkumą. Pastarosiomis dienomis kraujo labai reikia sunkiomis ligomis sergantiems ir į nelaimingus atsitikimus patekusiems žmonėms. Nors specialistai pastebi gerėjančias tendencijas, kai vis daugiau žmonių pasiryžta aukoti kraujo kitiems, visgi to negana.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Liudmila iš gydytojų išgirdo skaudžią diagnozę, kuri jos gyvenimą apvertė aukštyn kojomis.

8 vaikų mamai Dianai – netikėta dovana: jos vertė siekia 11 tūkst. eurų

Neeilinė dovana 8 vaikų mamai – nauja šypsena. Dėl ligos didžiąją dalį dantų praradusiai moteriai odontologai pažangiausiu metodu sukurs praktiškai naują šypseną. Dovanos vertė – daugiau nei 10 tūkstančių eurų. Daugiavaikė mama iš Kupiškio rajono vienintelė laimingoji iš beveik 200 dalyvavusiųjų socialiniame projekte. Dėl ligos daugiavaikei mamai grėsė visiška bedantystė.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

73-ejų Rimantas skundėsi „atšipusiu pieštuku“ – ryžosi vos jo nepražudžiusiai operacijai

Iššūkiai intymiame gyvenime nuvedė 73-ejų Rimantą į garsaus Lietuvos urologo kabinetą, kur jam buvo pasiūlytas varpos implantas. Nors vyras įspėjo gydytoją, kad serga cukriniu diabetu, šis esą tikino, kad operacijai tai nekliudys.
2024-05-21

Gimę Siamo dvyniai nustebino net medikus: tokio atvejo dar nebuvo matę

Medicinos žurnale atskleista, kad dvyniai, turintys vieną šlapimo pūslę, tiesiąją žarną ir žarnyną, yra vienas iš dviejų milijonų atvejų. Ischiopagus Tripus konjoined dvyniai iš Indonezijos gimė 2018 m. su trimis kojomis, keturiomis rankomis ir viena varpa, tačiau apie jų retą atvejį tik dabar pranešė Amerikos žurnalas „Case Reports“. Abu trejų metų mažyliai pirmuosius trejus savo gyvenimo metus negalėjo sėdėti.
2024-05-17

Tiksinčią „bombą“ smegenyse vilnietei išdavė vos 1 simptomas: skubiai įspėja visus

Smegenų aneurizma – susilpnėjusi arba išplonėjusi vieta smegenų sienelėje. Veikiant arteriniam kraujo spaudimui ši vieta išsiplečia ir susiformuoja „balionas“, kuriame cirkuliuoja kraujas. Nors smegenų aneurizmos rizika maža, tačiau jai plyšus padariniai gali būti katastrofiški. 32 metų vilnietei Elžbietai iki nelaimės buvo vos vienas žingsnis – jei ne greita reakcija, jai būtų plyšusi smegenų aneurizma, o pasekmės tokiu atveju gali būti labai liūdnos ar netgi mirtinos.
2024-05-04

Jaudinanti žinia: smegenų vėžiu sergančiam Domukui atlikta operacija

Praėjusių metų pabaigoje paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ kreipėsi į visuomenę su labai ypatingu prašymu – šešerių metų vėžiu sergančiam Domukui skubiai reikalinga parama. Sąskaita už suplanuotą smegenų auglio operaciją Vokietijoje turėjo būti apmokėta vos per mėnesį, o reikalinga suma Domuko tėveliams buvo nepasiekiama, net ir išpardavus visą savo turtą.
2024-04-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų