REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žolelių actas yra vienas iš natūralių gamtos produktų, kuris daugiau nei tūkstantmečius naudojamas ne tik maisto gaminime, bet ir kaip vaistinė sveikatos priežiūros priemonė.

Žolelių actas yra vienas iš natūralių gamtos produktų, kuris daugiau nei tūkstantmečius naudojamas ne tik maisto gaminime, bet ir kaip vaistinė sveikatos priežiūros priemonė.

REKLAMA

„Apie obuolių acto vertę sveikatai jau rašiau. Trumpai priminus, jis reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, virškinimą, labai padeda nuo vidurių užkietėjimo, ramina refliuksą, padeda lieknėti, mažina cholesterolio kiekį, padeda nuo šlapimo pūslės uždegimų. Jis šarmina organizmą.

Apie tai, kaip labai lengva pasidaryti savą obuolių actą iš savų nepurkštų obuolių irgi rašiau.

O dabar rašau apie žolelių actą – tikslingai praturtintą žolelėmis“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“.

Žolelių actas turi gerųjų savybių

Žolininkė teigia, kad actas su daug kalcio turinčiomis žolelėmis tvirtina kaulus: „Pravartus vyresnio amžiau moterims kurioms gręsia osteoporozė ar toms, kurios pieno produktų nevalgo ir man, kuri daug labiau tiki ligų prevencija, nei gydymu.

REKLAMA
REKLAMA

Aš tai labai mėgstu pieno produktus. Ypač baltą sūrį su medumi. Ir varškę. Ir labai nemėgstu maisto papildų. Bet pastoviai valgau visokiausias žoleles ar tai, ką pati iš jų pasigaminu.

REKLAMA

Taigi. Actas su kalciu iš žolelių. Man šis receptas labai patiko, nes jame visa gausybė pavasario žolelių. O pavasarį organizmas taip išsiilgęs ko nors tikro, šviežio. Kitaip nei maisto papilduose, šalia kalcio, žolelėse yra dar daugybė vitaminų, mineralų, visko, ko reikia po žiemos žalumos išsiilgusiam organizmui.“

Tinkamos žolelės

Dilgėlė, žliugė, taukės lapeliai, gysločio lapai, dirvinė našlaitė, kiaulpienės lapeliai, asiūklio žolė (arba džiovintas), balanda, dedešvos lapeliai…

Nebūtina surasti visas. Užteks ir dilgėlės, žliugės ir kiaulpienės.

Paruoškite žolelių actą namuose

Žolininkė teigia, kad naudoja šviežias žoleles ir grubiai jas supjausčius, pripildo pilną stiklainį – žoleles kiek pagrūda, kad viršuje liktų vietos per pirštą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jei tai darau su džiovintomis žolelėmis – užteks ir 1/3–1/4 stiklainio.

Tada užpilu actu. Turiu pasiruošusi medinį pagaliuką pabadyti, kad išeitų visi oro burbuliukai. Užsuku dangteliu po juo pakišus kepimo popieriaus skiautelę, kad actas nesiliestų su metaliniu dangteliu. 

Paplaku gerokai, užrašau datą ir laikau tamsioje vietoje (ne saulėje) 4-6 savaites. Tada perkošiu per sūrmaišį ar seną kojinę, gerai išspaudžiu, supilu į butelius, būtinai užrašau etiketes ir pastatau kur tamsiau ir saulė neprieina“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ puslaypje „Mano žolelės“.

Pasak moters, šį actą galima naudoti įvairiais būdais: „Pilu ant salotų, šlakelį ir į rytinę arbatėlę ir šiaip visur, kur vartojamas actas. Toks actas laiko bent metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nereikia acto kaulams stiprinti, tai gal reikia kvėpavimo takams, gal burnai skalauti? Kvėpavimo takams daryčiau su čiobreliu, levanda, juozažole.

Šis labai tiks ir burnai nuo visokių uždegimų skalauti. Odai nuo saulės nudegimų tinka rožių actas. Kuo skaniau rožės kvepia, tuo jis bus geresnis. Tik vartojant jį reikia skiesti. 

Vaikams 10% acto + 90% vandens. Suaugusiems 30% acto + 70% vandens.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų