REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai šalyje buvo įvestas karantinas, daugeliui rengiančių santuokos ceremonijas teko jas atšaukti, tačiau dabar vis daugiau porų rengiasi vienai svarbiausių gyvenimo švenčių. Rugsėjo 13 dieną šalyje įvedus reikalavimus kai kurias veiklas vykdyti tik su galimybių pasu, tai šiek tiek pakoregavo ir tvarką norintiems įregistruoti santuoką civilinės metrikacijos skyriuose.

Kai šalyje buvo įvestas karantinas, daugeliui rengiančių santuokos ceremonijas teko jas atšaukti, tačiau dabar vis daugiau porų rengiasi vienai svarbiausių gyvenimo švenčių. Rugsėjo 13 dieną šalyje įvedus reikalavimus kai kurias veiklas vykdyti tik su galimybių pasu, tai šiek tiek pakoregavo ir tvarką norintiems įregistruoti santuoką civilinės metrikacijos skyriuose.

REKLAMA

Tiesa, ne visais atvejais jauniesiems bus reikalingas galimybių pasas, tačiau gali tekti santuokos įtvirtinimą paminėti mažame būrelyje. Didžiųjų Lietuvos miestų civilinės metrikacijos skyrių atstovai paaiškino, kokiais atvejais galimybių pasai reikalingi bei kiek asmenų gali dalyvauti ceremonijoje.

Be galimybių paso – mažesnis dalyvių skaičius

Vilniuje žiedus norintiems sumainyti jauniesiems galimybių pasai nebūtini, tačiau tik tokiu atveju, jei ceremonijoje dalyvaus tik pagrindiniai asmenys, kurie yra svarbiausi santuokos įteisinimo ceremonijoje. Ši išimtis dėl galimybių pasų jauniesiems ir liudininkams taikoma todėl, kad santuokos įteisinimo paslauga negali būti suteikiama nuotoliniu būdu, todėl ceremonijoje dalyvaujant tik keturiems asmenims, galimybių pasas nereikalingas.

REKLAMA
REKLAMA

„Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu ir Teisingumo ministerijos išaiškinimu, įleidžiami jaunieji be galimybių pasų, jeigu atvyksta tik keturiese, tai yra, jaunieji ir du liudininkai – tai yra pagrindiniai dalyviai santuokos ceremonijos“, – aiškino Vilniaus miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolanta Kuzmienė.

REKLAMA

Norintieji, kad ceremonijoje dalyvautų ne tik liudininkai, bet ir svečiai, teks parodyti galiojantį galimybių pasą visiems ceremonijos dalyviams – jauniesiems, liudininkams ir visiems svečiams. Ceremonijose, kuriose dalyvauja svečiai, jų skaičius nėra ribojamas, tačiau turi būti išlaikomi saugūs 2 metrų atstumai.

Santuoką įtvirtinant santuokų rūmuose ar kitoje uždaroje erdvėje, bet kokiu atveju – ar dalyvaus tik keturi asmenys, ar ir svečiai, kaukių dėvėjimas yra privalomas: „Kaukių dėvėjimas viduje yra būtinas. Kadangi tai yra kaip ir paslauga uždaroje erdvėje, kaukės pagal šios dienos situaciją yra privalomos.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasirinkusiems santuoką įtvirtinti ne uždaroje, o atviroje erdvėje, tai yra, lauke, galimybių pasai nėra būtini, o kaukių dėvėjimas tik rekomenduojamas.

„Jeigu santuoka vyksta lauke arba išvykstamoji ceremonija vyksta lauke, tada kaukių dėvėjimas yra rekomenduojamas, galima būti ir be kaukių ir galimybių pasai nėra prašomi“, – kalbėjo J. Kuzmienė.

Išvykstamosiose ceremonijose galimybių pasai nereikalingi

Norintys susituokti Kaune, turės laikytis tokių pačių taisyklių – jei jaunieji arba liudininkai neturi galimybių pasų, tuomet ceremonijoje gali dalyvauti tik keturi asmenys.

„Jeigu jaunieji yra be galimybių paso, tada įleidžiami tik tie dalyviai, be kurių santuoka vykti negali – įleidžiami asmenys, kurie tuokiasi ir jų liudytojai. Tada jų nereikalaujame (galimybių pasų – aut. past.), bet tada svečiai neįleidžiami į salę“, – paaiškino Kauno miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyrio vedėja Vaineta Muderzbakienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norint, kad ceremonijoje galėtų dalyvauti ne tik jaunieji ir liudytojai, bet ir svečiai, visiems dalyviams reikalingas galiojantis galimybių pasas. Visiems dalyviams turint galimybių pasus, svečių skaičius neribojamas, tačiau, kaip pabrėžia V. Muderzbakienė, rekomenduojama, kad ceremonijoje dalyvautų kuo mažiau asmenų.

Šventei vykstant uždarose civilinės metrikacijos patalpose, nepaisant to, ar dalyviai turi galimybių pasus, ar ne, apsauginių veido kaukių dėvėjimas yra privalomas.

„Jeigu išvažiuojamosios santuokos, jeigu atviroje erdvėje, tada galimybių pasai neprivalomi ir kaukės neprivalomos, nes tai yra atvira erdvė, laikomasi atstumų ir viskas tvarkoje.

REKLAMA

Jeigu jau yra uždara erdvė (rengiant išvažiuojamąją ceremoniją – aut. past.), galimybių pasai yra neprivalomi, nes jie (jaunieji – aut. past.) yra atsakingi už savo renginį, bet kaukės yra privalomos“, – kalbėjo Kauno civilinės metrikacijos poskyrio vedėja.

V. Munderzbakienė pabrėžia, kad patys civilinės metrikacijos darbuotojai turi galimybių pasus, o visas ceremonijas veda dėvėdami apsaugines veido kaukes.

Panevėžyje su galimybių pasu kaukės – rekomenduojamos

Štai, Panevėžio miesto savivaldybė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje primena, jog Galimybių pasai nebūtini, jei į civilinės metrikacijos skyrių keliauja tik jaunieji ir liudininkai. Tiesa, tokiu atveju reikia nepamiršti veido kaukės, nes ji ceremonijos metu privaloma.

REKLAMA

„Jeigu bent vienas iš jaunųjų ar liudininkų neturi galimybių paso, ceremonijoje svečiai dalyvauti negali. Be to, ceremonijos dalyviams būtina dėvėti veido apsaugos priemones“, – rašo Panevėžio miesto savivaldybė.

Svečiai ceremonijoje gali dalyvauti tik tuo atveju, jei visi, dalyvaujantys šventėje, turi galiojantį galimybių pasą: „Jeigu jaunieji, liudininkai ir svečiai (visi) turi galimybių pasą, dalyvių skaičius nėra ribojamas, o dėvėti veido apsaugos priemones tik rekomenduojama.“

Klaipėdos civilinės metrikacijos ir registracijos skyriuje galioja tokios pačios taisyklės. Tiesa, skyriaus vedėja Gražina Misevičienė priduria, jog ceremonijoje be galimybių pasų gali dalyvauti ne tik jaunieji ir liudininkai, bet ir vertėjas, jei reikalingos jo teikiamos paslaugos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rekomendacijose iš Teisingumo ministerijos yra nurodyta, kad santuokos registravimo metu, jeigu atvyksta sutuoktiniai, jų liudininkai ir jeigu reikalingas vertėjas, galimybių pasai nereikalaujami šių asmenų“, – kalbėjo G. Misevičienė.

Norintiems į ceremoniją civilinės metrikacijos skyriuje pasikviesti ir svečius, teks rodyti galimybių pasus. Vis dėlto, svečiai, jauniesiems ar liudininkams neturint galimybių paso, gali jaunųjų laukti prie skyriaus ir pasveikinti iškart po ceremonijos.

„Jeigu atvyksta su svečiais, visi turi turėti galimybių pasus arba svečiai jau lauks išeinančios poros, o pora ir liudininkai įeis be galimybių paso“, – komentavo Klaipėdos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja.

Dieve, palikit nors vestuves ramybėje!!
Dieve, palikit nors vestuves ramybėje!!
O
SEKSAS BE GALIMIBIU PASU UZDRAUSTA, GREITAI MUS VYRIAUSYBE PASKELBS!!!
Idijotizmai daugiau ner ka ir pridurt dar ir jaunavedziai su kaukem ot laikai atejo...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų