• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus turizmo informacijos centras ir konferencijų biuras (toliau – Vilniaus TIC KB), įgyvendindamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuojamą projektą „Konferencijų turizmo galimybių Vilniaus mieste ir Vilniaus apskrityje plėtra ir rinkodara“, planuoja beveik per dvejus metus Vilnių ir Vilniaus apskritį padaryti vienu iš patraukliausių Baltijos regiono konferencijų organizavimo traukos centrų bei paskatinti investicijas į tolesnę miesto konferencijų turizmui vystyti reikalingos infrastruktūros plėtrą.

REKLAMA
REKLAMA

Projektas, kurį Vilniaus TIC KB kartu su partneriu – Trakų turizmo informacijos centru – pradėjo vykdyti š. m. lapkritį, iš viso gavo 557,9 tūkst. litų paramos. ES parama, skirta pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos, prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“, priemonę „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“, sudaro 85 proc. projektui skirtų lėšų. Likusi dalis – Vilniaus miesto savivaldybės parama.

REKLAMA

Vilnius, kurio centrinėje dalyje bei apylinkėse pakanka patrauklių tarptautinius standartus atitinkančių erdvių, puikiai tinka vidutinio dydžio renginiams organizuoti, tačiau jis nepakankamai žinomas tarptautiniu lygmeniu ir neišnaudoja savo potencialo, – sako Jolanta Beniulienė, Vilniaus TIC KB direktorė. – Iki šiol nebuvo vykdoma šio sektoriaus rinkotyra. Būtina pradėti stebėti procesus, sisteminti statistinius duomenis, sukurti jų palyginimo metodiką, nustatyti ekonominę naudą miestui apibrėžiančius rodiklius.“

REKLAMA
REKLAMA

Anot Vilniaus TIC KB vadovės, norint įgyvendinti projekto tikslą – suaktyvinti konferencijų turizmo plėtrą – būtinas glaudesnis viešojo, privataus ir akademinio sektorių bendradarbiavimas.

„Sėkmingai dirbančios vietos verslo įmonės yra pagrindinis viešojo sektoriaus partneris, siekiant bendrų rinkodaros tikslų, todėl tikimės geranoriško jų bendradarbiavimo, taip pat ir renkant statistinę informaciją, – sako J. Beniulienė. – Ne mažiau svarbi konferencijų turizmo skatinimo grandis - mokslo bendruomenės atstovų, atstovaujančių šalį tarptautinėse savo srities organizacijose, integravimas į verslo procesus.“

Minėtiems tikslams pasiekti projekto veiklų sąraše numatyta sukurti duomenų bazę ir statistinių duomenų rinkimo metodiką. Tai leistų išanalizuoti statistinę informaciją ir įvertinti konferencijų turizmo teikiamą ekonominę naudą Vilniaus miestui ir Vilniaus apskričiai. Planuojama atnaujinti nuo 2007 metų naudojamą vieningo stiliaus koncepciją bei konferencijų turizmo srities interneto svetainę www.vilnius-convention.lt, įgyvendinti akademinei visuomenei skirtą Ambasadorių programą. Taip pat numatoma įgyvendinti rinkodaros ir viešųjų ryšių priemonių kompleksą, kuris garantuotų platesnę informacijos sklaidą vietiniu ir tarptautiniu mastu apie konferencijų organizavimo galimybes Vilniuje ir Vilniaus apskrityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų