• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Vilnietis per atostogas Šveicarijoje išleido 40 eurų: atskleidė, kaip pavyko (nuotr. asm. archyvo)

Mykolas Valainis – įsitikinimus apie brangias keliones griaunantis psichologas bei keturių vaikų tėtis. Kaip teigia pats vyras, kelionės jam – išsigelbėjimas nuo rutinos bei puiki galimybė susipažinti su kitomis kultūromis.

11

Mykolas Valainis – įsitikinimus apie brangias keliones griaunantis psichologas bei keturių vaikų tėtis. Kaip teigia pats vyras, kelionės jam – išsigelbėjimas nuo rutinos bei puiki galimybė susipažinti su kitomis kultūromis.

REKLAMA

Keliaujantis psichologas Mykolas sako, kad vienoje vietoje ilgai išbūti negali, o nuotykių ieško ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Aš turiu kažkokį klajoklišką geną savo genetiniame kode. Ilgą laiką išbūti vienoje vietoje tiesiog negaliu. Man pradeda niežėti ir ieškau kaip atliepti savo laukinį pašaukimą. Patinka kelionės Lietuvoje ir užsienyje, kai galima išvykti į mišką, keliauti dviračiu ar traukiniu”, – sako M. Valainis.

Vyras turi 4-is vaikus, tad keliauti išlaidaujant ne visada pavyktų. Visgi keliautojas yra atviras įvairioms patirtims ir džiaugiasi turėdamas galimybę susipažinti su naujomis šalimis.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi turiu didelę šeimą, finansiškai negalėčiau sau leisti tiek daug keliauti, jeigu ieškočiau 5-ių žvaigždučių viešbučių. Taip pat man nepatinka, brangios kelionės. Tada automatiškai kyla lūkesčiai”, – teigia jis.

REKLAMA

Mykolas yra psichologas, tad paklausus kaip keliavimas veikia jo psichologinę būseną, vyras atsako, jog tai yra puikus būdas pabėgti nuo rutinos. Taip pat dalinasi, kad aplankytas šalis suskaičiuoti pavyktų, bet tai užtruktų.

„Kelionės mane veikia labai gerai, nes neretai paskęstu darbuose ir atsiranda prislėgtumo jausmas. Kartais žiūri kaip gyvenimas plaukia pro šalį, o kelionėse viskas nusinulina. Dažnai dingsta įtampa, nuovargis ir pasikrauni energijos bei ryžto. Kai kurias šalis aš mėgstu aplankyti kelis kartus. Dažniausiai keliauju Europos šalyse, Azijoje, Amerikoje ar Afrikoje”, – sako M. Valainis.

REKLAMA
REKLAMA

Pigiausios Mykolo kelionės

Kol kas kelionė, kurioje išleidau  mažiausiai yra Šveicarija. Neskaičiuojant lėktuvo bilietų kainos,  per savaitę išleidau 40 eurų.  Kita kelionė, kurioje tris dienas keliavome su draugu buvo Škotijoje. Su lėktuvo bilietais bei važiavimu traukiniu išleidome po 60 eurų”, – prisimena keliautojas.

Vyras sako, jog jo kelionės ypatingos tuo, kad viską nešasi su savimi ir visada yra pasiruošęs susipažinti su kito krašto žmonėmis:

„Kaip kokia sraigė viską tempiu su savimi:  palapinę, miegmaišį, viryklę. Jeigu reikia kažkur  nukeliauti, dažniausiai tranzuoju. Tai puiki galimybė susipažinti su kito krašto kultūra, sutikti vietinius žmones ir sužinoti kaip jie gyvena iš tikrųjų.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mykolas teigia, kad nakvoti tenka įvairiose vietose. Jam tai patinka, nes jaučiasi nepriklausomas. Visgi miegant skirtinguose kraštuose, vyrui niekada neteko papulti į pavojingas situacijas.

„Miegu įvairiose vietose: gražiai miškuose prie ežero arba nepatogiose vietose. Kažkada vėlai suradome pievutę prie greitkelio ir pasistatėm palapinę. Lakštingalų negirdėjau, bet išsimiegojau puikiai. Niekada nesijaučiau nesaugiai net ir keliaujant po visokius Dievo užmirštus užkampius.

Žinoma, kai keliauju su vaikais, stengiuosi surasti kuo saugesnę vietą. Pavyzdžiui Kosove ar arabų šalyse su jais laukinio turizmo nesirinkčiau. Bet Europoje keliauti saugiai tikrai įmanoma, o žmonės visuomet pasiruošę padėti”, – sako M. Valainis.

REKLAMA

„Viešbutyje su visais patogumais jaučiuosi kaip laukinis žvėris uždarytas į rezervatą”

„Yra žmonių, kuriems patinka komfortas ir jie tauposi visus metus ir tada, kad galėtų 7-ias dienas pagyventi su maitinimu ir visais patogumais. Aš esu bandęs tokį variantą keletą kartų, tačiau jaučiausi kaip koks laukinis žvėris uždarytas į rezervatą. Man nepatinka blaškytis uždarytoje teritorijoje.

Man patinka gamta, nes ji ne visada būna komfortiška. Pavyzdžiui, vieną kartą palapinę užliejo audrą ir teko slėptis po tiltu. Tačiau tai buvo smagi patirtis. Viską prisimeni su šypsena ir atsiminimų lieka daugiau nei gulint ant gulto priaugus 3-is kilogramus”, – juokiasi vyras.

REKLAMA

Mykolas mano, kad pigios kelionės padeda įvertinti smulkmenas ir ugdyti dėkingumą: „Supranti, kiek nedaug reikia, kad pasijaustum laimingas. Komfortas – lyg narkotikas, nes prie jo lengvai pripranti. Pabuvus prastesnėse sąlygose, įvertini, kad namuose yra karštas vanduo, stogas virš galvos, patogi virtuvė ar sofa. “

Paklausus kokias klaidas dažniausiai daro keliauti norintys žmonės, Mykolas atsako, jog problema slypi žmonių supratime. 

„Žmonės įsivaizduoja, kad norint keliauti, būtina išleisti daug pinigų. Juk nebūtinai turi miegoti palapinėje. Socialiniuose tinkluose yra bendruomenių, kurios atvirai priima turistus į savo namus, pavyzdžiui, mainais už padarytą vakarienę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai yra nuostabi galimybė sutaupyti keliaujant. Galbūt patys žmonės uždaro save nuo galimybių? Pavyzdžiui, ne sezono metu gali nukeliauti į Ispaniją už mažesnę kainą. Bus ne taip karšta, tačiau įspūdžių vis tiek pasikrausi”, – teigia keliautojas.

Keliauti pigiai gali visi?

Mykolas sako, kad pradėti keliauti pigiai nėra sunku. Tiesiog reikia nuspręsti, ko šiuo metu nori ir atsisakius tam tikrų pramogų, sutaupyti pinigų lėktuvo bilietams:

„Kiekvienas turi nuspręsti ko nori, kad galėtų pabūti su savimi. Pavyzdžiui, man patinka laukinis turizmas, tad aš neieškau bilietų į Berlyną, Verdamą, Londoną ar Dubliną, o renkuosi Škotiją Norvegiją. Tad bilietų kainas į man patinkančias kryptis tikrinu reguliariai. O rasti pinigų bilietams yra įmanoma: 3 kartus nenueikite Į kino teatrą ir sutaupysite skrydžio išlaidoms.”

„Aš šiaurinių platumų žmogus. Esu nemažai keliavęs pietų Europoje, bet man ten trūksta to laukinio gyvenimo.  Man patiko Škotija, Norvegija, Islandija ir Gruzija. Šiose šalyse, atrodo, plaučiuose daugiau oro atsiranda, atsiveria įvairūs horizontai ir sutinki mažiau žmonių”,– įspūdžiais dalinasi Mykolas.

Na, jeigu būdamas užsienyje - nenori nei muziejų aplankyti, nei į kavinę užeiti ir paragauti jų nacionalinės virtuvės patiekalų, jei keliauji, kaip herojus dviračiu, o gal ir - gyveni palapinėje, minti vandeniu iš krano geležinkelio stotyse, o valgai, - ką randi "McDonalds" konteineryje, tai išlaidos tesudarys 0 eurų.

Na... Bet mano kultūriniai ir kitokie poreikiai - nėra ant tiek - minimalistiniai.

Nors.... Filosofas Diogenas gyveno tuščioje vyno bačkoje - ir buvo tuo patenkintas...
O kai aš atostogauju - dar man sumoka :)
Nelabai yra kuo didziuotis. Gaila kad nepasake kaip tai jam “pavyko” nes kelionese esu n batu sutrynes. Jos buvo ne po 5 zvaigzduciu viesbucius bet net ne Sveicarijoje su 40 neprasisuktum jei nemiego patvori ir nori nusiprausti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų