REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje jau dešimtus metus veikia asociacija „Lietaus vaikai“, kuri vienija šeimas, auginančias autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus.

Lietuvoje jau dešimtus metus veikia asociacija „Lietaus vaikai“, kuri vienija šeimas, auginančias autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus.

REKLAMA

Ir nors šiandien daugelis žino, kas yra autizmas ir kaip auginti tokius vaikus, deja, visuomenėje vis dar susiduriama su stigmomis, o tolerancijos trūkumą jaučia ne tik autistiški vaikai, bet ir juos auginantys vaikai.

Vilnietė Lina Sasnauskienė, trijų vaikų mama, prieš dešimt metų įkūrė šią asociaciją, o paskatino ją tai padaryti pirmagimis sūnus, kuriam buvo nustatytas būtent autizmas.

Laidoje vieši ir asociacijos „Lietaus vaikai“ Vilniaus padalinio vadovė Beata Veselienė, kuri sako, kad autizmas nėra išgydomas, tai nėra diagnozė, todėl jei mes norime, kad autistiški vaikai augtų tarp mūsų, turime padėti jiems bei šeimoms.

Perėjo ypatingą laikotarpį

Būtent Beata pasidalijo savo istorija apie tai, kad buvo metas, jog ji, augindama savo sūnų, kuriam diagnozuotas autizmas, vos nepardavė namų, nes iš nevilties norėjo daryti viską, kad tik padėtų sūnui. 

REKLAMA
REKLAMA

„Priežasčių mes ieškojome ilgai. Ėjome ir pas genetikus. Kiekviena šeima ieško atsakymų, tačiau tai tam tikros susitaikymo stadijos.

Svarbiausia, ką noriu patarti, tai nepasiduoti savigydai, nes yra įvairių žmonių, kurie siūlo pačius įvairiausius dalykus, kaip tariamai galima išgydyti vaiką.

REKLAMA

Reikia atskirti informaciją nuo dezinformacijos. Kai ateina žinia, kuri nutrenkia lyg žaibas, dėl savo vaiko gali padaryti viską, negalvojant apie finansus ir galimybes.

Ir kai atrodo, kad padarysi viską, pradedi imti paskolas, parduoti namus. Savu laiku aš leidau sau daugiau nei galėjau, todėl dabar norisi kreiptis į mamas ir paprašyti išlikti blaiviu protu ir nepasiduoti spaudimui.“

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar!

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

REKLAMA
REKLAMA

Apie ką kalbėjomės:

00:14 laidos ir temos pristatymas

01:00 mitai, susiję su autizmu

03:00 Lietaus vaikų asociacijos įkūrimas

04:30 Beatos Veselienės atsiradimas asociacijoje

06:30 panašios patirtys

08:30 Linos Sasnauskienės sūnaus istorija

11:02 mamos pasaulio griūtis

15:00 Vilnius ir kiti miestai – atskirtis, bendruomenės

18:56 neformalusis ugdymas

21:20 autizmo stigma

24:40 kaip kalbėti apie autizmą su savo vaikais

29:00 jautrūs žodžiai Katažinai Zvonkuvienei

34:00 autizmas ir genetika

36:43 antroji laidos dalis

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų