REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dainininkas, prodiuseris, tekstų autorius ir muzikantas Stanislavas Stavickis-Stano prieš penkerius metus išgirdo vėžio diagnozę.

Dainininkas, prodiuseris, tekstų autorius ir muzikantas Stanislavas Stavickis-Stano prieš penkerius metus išgirdo vėžio diagnozę.

REKLAMA

Tada jaunas vyras viešai pasakė, kad jam – limfoma, pradėtas gydymas. Prognozuoti, kaip seksis Stano gydymas, tada nesiryžo niekas.

Šiemet suėjo lygiai penkeri metai po išgirstos Stano diagnozės ir garsaus vyro nuotaika – visai kitokia.

Įvardijo požymius 

Savo ruožtu hematologė Skirmantė Černauskienė sako, kad kraujo vėžys, dar kitaip vadinamas limfoma, prasideda tam tikrais požymiais, į kuriuos negalima numoti ranka.

Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ viešėjęs dainininkas sakė, kad netrukus jo laukia paskutinis tyrimas, kuris ir parodys, ar vėžys atsitraukė visam gyvenimui.

„Dabar aš jaučiuosi labai gerai. Esu laimingas, gyvenu, dirbu. Penkerius metus po diagnozės buvau nuolat stebimas – iš pradžių tyrimai buvo atliekami kas tris mėnesius, kas pusę metų, o vėliau stebėjimas retėja ir visai baigiasi.

REKLAMA
REKLAMA

Neslėpsiu, man kiekvienas patikrinimas emociškai labai daug kainuoja nervų“, – pripažįsta Stano.

Profilaktinių tyrimų nauda 

Pasak medikės, nėra stebuklingo būdo, galinčio padėti apsisaugoti nuo vėžio, tačiau yra tam tikros profilaktinės programos, kurios gali parodyti pokyčius, vykstančius organizme.

REKLAMA

S.Česnauskienės teigimu, kas metus kiekvienas pacientas turėtų atlikti bendrą kraujo tyrimą, krūtinės rentgenogramą, pilvo echoskopo tyrimą. Būtent jie gali aptikti ligą, kuri dar nesukėlė jokių simptomų.

Laidoje Stano prisiminė, nuo ko prasidėjo jo kova su vėžiu, kokie pojūčiai jį atvedė į gydytojo kabineto ir kaip jis jautėsi išgirdęs limfomos diagnozę.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar!

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

REKLAMA
REKLAMA

Apie ką kalbėjomės:

00:00 laidos ir pašnekovų pristatymas

00:30 Penkeri metai po limfomos

02:30 stebėjimas po diagnozės

03:30 ko išmoko vėžys

05:00 gyvenimo vertinimas po diagnozės

07:55 viešumo nauda

09:30 kraujo vėžio požymiai

11:50 Stano ligos požymiai

16:30 kaip apsisaugoti nuo vėžio

20:00 gyvenimas po vėžio

24:00 kreipimasis į pacientus

28:00 antroji laidos dalis – prostatos uždegimas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų