REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dainininkas, prodiuseris, tekstų autorius ir muzikantas Stanislavas Stavickis-Stano prieš penkerius metus išgirdo vėžio diagnozę.

Dainininkas, prodiuseris, tekstų autorius ir muzikantas Stanislavas Stavickis-Stano prieš penkerius metus išgirdo vėžio diagnozę.

REKLAMA

Tada jaunas vyras viešai pasakė, kad jam – limfoma, pradėtas gydymas. Prognozuoti, kaip seksis Stano gydymas, tada nesiryžo niekas.

Šiemet suėjo lygiai penkeri metai po išgirstos Stano diagnozės ir garsaus vyro nuotaika – visai kitokia.

Įvardijo požymius 

Savo ruožtu tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ hematologė Skirmantė Černauskienė sako, kad kraujo vėžys, dar kitaip vadinamas limfoma, prasideda tam tikrais požymiais, į kuriuos negalima numoti ranka.

„Požymių yra įvairių, vienas iš pagrindinių, kurį įvardyčiau yra limfmazgių padidėjimas. Žmogus gali pamatyti, kad padidėjo limfmazgiai, tada prasideda kosulys, net pilvo skausmas.

Taip pat limfomos atsiradimą gali lydėti ir bendrieji simptomai, vakarinis arba naktinis karščiavimas, kai net reikia keisti patalynę“, – sako gydytoja.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik medikė įsitikinusi, kad yra ir kitų paprastų būdų, padėsiančių pasitikrinti dėl galimos limfomos atsiradimo. Juos kviečiame išgirsti tinklalaidėje 

REKLAMA

Pasak jos, tai yra vieni iš pagrindinių požymių, tačiau būna ir taip, kad gali visiškai nepasireikšti, o pakitimai pasimato tik profilaktinio tyrimo metu.

Laidoje Stano prisiminė, nuo ko prasidėjo jo kova su vėžiu, kokie pojūčiai jį atvedė į gydytojo kabineto ir kaip jis jautėsi išgirdęs limfomos diagnozę.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar!

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

REKLAMA
REKLAMA

Apie ką kalbėjomės:

00:00 laidos ir pašnekovų pristatymas

00:30 Penkeri metai po limfomos

02:30 stebėjimas po diagnozės

03:30 ko išmoko vėžys

05:00 gyvenimo vertinimas po diagnozės

07:55 viešumo nauda

09:30 kraujo vėžio požymiai

11:50 Stano ligos požymiai

16:30 kaip apsisaugoti nuo vėžio

20:00 gyvenimas po vėžio

24:00 kreipimasis į pacientus

28:00 antroji laidos dalis – prostatos uždegimas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų