REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Vilniečių sodybos pokyčiai pribloškia: viską darė savo rankomis (nuotr. asm. archyvo)

Mediniai langų rėmai, mėlynai nudažytos namo sienos, baltos spalvos akcentai... Vilniaus rajone ant Neries kranto esantis vienkiemis mintimis ne vieną jį išvydusį nukelia į pajūrį. Nijolė ir Valdas Vrublevskai neslepia, kad dėl tokio galutinio rezultato teko nemenkai paplušėti, tačiau viską atperka matomas vaizdas ir jau iš dangaus viską stebinčios Nijolės mamos džiaugsmas.

10

Mediniai langų rėmai, mėlynai nudažytos namo sienos, baltos spalvos akcentai... Vilniaus rajone ant Neries kranto esantis vienkiemis mintimis ne vieną jį išvydusį nukelia į pajūrį. Nijolė ir Valdas Vrublevskai neslepia, kad dėl tokio galutinio rezultato teko nemenkai paplušėti, tačiau viską atperka matomas vaizdas ir jau iš dangaus viską stebinčios Nijolės mamos džiaugsmas.

REKLAMA

Nijolė pasakoja, kad prieš tai namas buvo nedažytas maždaug 30 metų. Šią vasarą, liepos mėnesį, po ilgų svarstymų ir galvojimų ji su vyru galiausiai ėmėsi namo atnaujinimo darbų.

„Mama labai seniai norėjo, kad mes rekonstruotumėme jos namą, bet tuo metu statėme savo ir neturėjome laiko šitam dalykui. Paskui taip atsitiko, kad ji mirė... Mums teko važinėti į sodybą, šienauti aplinką, bet žiūrėjome taip pro šoną, nes turėjome savo plotą, namą, turėjome kur praleisti laiką.

Bet vėliau kažkaip užsikabinome. Labai patiko vieta – nėra žmonių, aplinkui miškas. Vieną dieną paėmėme šepetuką ir pradėjome po truputį valyti namą. Taip ir darbavomės iki pabaigos“, – darbų pradžią prisimena moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Buvo momentų, kai norėjosi viską mesti

Nijolė ir Valdas neslepia, kad darbas tikrai nebuvo iš lengvųjų. Jie viską darė savomis rankomis, be niekieno pagalbos, o daugiausiai laiko ir kantrybės pareikalavo namo sienų valymas ir ruošimas dažymui.

REKLAMA

„Pradėjome valyti su geležiniu šepečiu, bet pamatėme, kad tai gali prailgti, todėl pradėjome naudoti įvairius įrankius, su kuriais būtų galima pagreitinti darbą. Paskutinis taškas buvo nailoninis diskas, visai neblogai su juo sekėsi.

Bet šiaip valymas buvo pakankamai nuobodus ir ilgas darbas. Dažyti jau buvo visiškai kitaip“, – dalijasi Valdas.

Ne itin malonų darbą dar labiau apsunkino ir tai, kad viskas vyko bene karščiausiomis liepos dienomis.

„Taip pakliuvo, kad valymo darbai vyko tada, kai lauke būdavo 30 laipsnių karštis. Sodyba yra Neries kranto pietiniame šlaite, dienos metu buvo tikrai labai karšta. Galima sakyti, kad tai buvo net tokie kritiniai momentai, kai norėjosi viską mesti.

REKLAMA
REKLAMA

Bet mus gelbėjo tai, kad buvome pasistatę baseiną – pasimaudai, pailsi, nusiramini ir vėl kimbi į darbus“, – prisimena Valdas.

Namo stilių išrinko dukra

Išskirtinių pokyčių autoriai atskleidžia, kad renkantis namo stilių, domėjosi esančiomis taisyklėmis, tačiau čia pasireikšti labiausiai leido savo dukrai Gabrielei.

„Jeigu tai būtų, pavyzdžiui, gyvenvietė – ryški spalva netiktų, jeigu pastatas yra vienišas kažkur miške – jis turėtų išsiskirti, spalva turėtų būti ryškesnė.

Mūsų dukra Gabrielė mokosi Dailės akademijoje, daug metų lankė tapybą, dailės būrelius ir būtent ji pasirinko tokį stilių. Viskas sukurta jos, kuri neturi jokių susiformavusių stereotipų, tik reikėjo apsispręsti dėl atspalvių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji darė bandymus su spalvomis, kad gyvai galėtume jas pamatyti, ir iš kelių spalvų pasirinkti. Nuotraukose tikras atspalvis neatsispindi, spalva yra labiau pastelinė nei ryški, tačiau miško provėžoje visai gražiai tiko“, – pasakoja Valdas ir priduria, kad su žmona namą dažė net tris kartus taip išgaudami galutinį rezultatą.

Dar vienas dalykas, kuriam sutuoktiniai skyrė nemažai dėmesio – medinės namo langinės. Valdas sako, kad jie jų nusprendė nekeisti į, pavyzdžiui, plastiką ir paliko originalias senovines:

„Nuvalėme kruopščiai iki pat medžio, pašalinome supuvusią medieną, pakeitėme ir sutvarkėme viską. Vienas langas skyrėsi nuo kitų, nes nebuvo to apvaduko, tai padariau tokį pat kaip ir kitų.“

REKLAMA

Rezultatu yra itin patenkinti

Sutuoktiniai skaičiuoja, kad prie namo atnaujinimo iš viso užtruko apie mėnesį:

„Mes nedirbome nuolatos, čia buvo dirbama laisvalaikiu po darbo, per išeigines ir atostogų metu. Tai taip su pertraukomis užtrukome apie mėnesį.“

Susumavę visas išlaidas, jie sako, kad namo išorės atnaujinimas kainavo iki 300 eurų.

„Didžiausia investicija buvo dažai – jie pasirinkti vandens pagrindu akriliniai, pirkti per akcijas. Taip pat apie 50 eurų kainavo šepečiai valymui, kitus įrankius turėjome patys, tai jų pirkti nereikėjo. Bendrai suskaičiavus, suma būtų nedaugiau 300 eurų, gal net ir mažiau. Daugiausiai čia kainavo darbas ir kantrybė“, – juokiasi Nijolė ir Valdas.

REKLAMA

Jie yra itin patenkinti galutiniu rezultatu ir neslepia, kad kažko panašaus ir tikėjosi. O gražūs kitų žmonių įvertinimai tik dar labiau glosto širdį.

„Labai smagu, kad patinka ne tik mums, bet ir kitiems, džiaugiamės dėl to, kad pagiria. Beveik nesulaukėme blogų komentarų, tai net truputį keista.

Žinau, kad ir mama yra labai patenkinta. Aš su ja pakalbu ir tikrai žinau, kad ji iš aukštai pamatė ir šiuo metu yra patenkinta“, – šypsodamasi sako Nijolė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų