REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eksperto teigimu, padarius vos kelis veiksmus, jūsų vejoje neliks rudų dėmių ir estetiškai atrodanti veja vėl džiugins jūsų akis.

Eksperto teigimu, padarius vos kelis veiksmus, jūsų vejoje neliks rudų dėmių ir estetiškai atrodanti veja vėl džiugins jūsų akis.

REKLAMA

Jei esate aistringas sodininkas, nėra nieko labiau erzinančio nei atsitiktinės rudos dėmės vejoje. „Kodėl taip atsitiko?“ ir „Kaip jų atsikratyti?“ – tai klausimai, kurie gali kilti susidūrus su šia problema.

Tačiau „The Grass People“ ekspertas Chrisas McIlroy‘us teigia, kad šią problemą galima išspręsti vos keliais paprastais triukais – ir jie gana paprasti.

Pirmiausia jis rekomenduoja surasti problemos šaltinį. Nors natūraliai su laiku gali atsirasti dėmės, nes veja „nusidėvi“, kenkėjai ir ligos taip pat gali turėti įtakos.

Geltonos, rudos ar oranžinės dėmės – aiškus įspėjamasis ženklas, rodantis, kad jūsų vejoje gali būti įsiveisęs grybelis, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, dėl dėmių vejoje atsiradimo gali būti kaltas ir naminių gyvūnų šlapimas dėl didelės nitratų koncentracijos. Tai gali iš esmės sunaikinti žolę, vejoje gali atsirasti aiškiai matomos dėmės.

REKLAMA

Chrisas sakė: „Prieš pradedant darbus, geriausia skirti laiko ir išsiaiškinti, dėl ko vejoje atsiranda dėmės, kad galėtumėte imtis atitinkamų veiksmų ir vėl atgaivinti veją.“

Vejoje rudų dėmių neliks: štai, kas padės 

Išsiaiškinus tai, ekspertas rekomenduoja veją nupjauti ir tik tada ją „persėti“, kad veja būtų vešli ir žalia. Šie du veiksmai turėtų būti atliekami, kai lauke yra apie 8-10 laipsnių šilumos, nes tai yra optimaliausia temperatūra žolės dygimui.

Pasak Chriso, vienam kvadratiniam metrui reikia naudoti maždaug 35 gramus sėklų, kad padengtumėte visą plotą.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė: „Sėklas prispauskite su koja arba naudokite volą, nes taip pagerinsite sėklų sąlytį su dirva, tada griebkitės laistytuvo arba laistymo žarnos.“

Norint, kad sėklos dygtų kuo geriau, geriausia jas laistyti kasdien maždaug šešias savaites, o jei reikia papildomų maistinių medžiagų, galima naudoti ir azoto trąšas.

Vėliau žolę reikėtų pjauti tik tada, kai ji visiškai įsitvirtina, nes per ankstyvas žolės pjovimas gali pridaryti daugiau bėdos nei naudos.

Chrisas pridūrė: „Jei sėjos darbus galite suplanuoti taip, kad pasėjus žolę tą pačią ar kitą dieną lytų, būtų dar geriau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų