REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne vienas iš mūsų yra susimąstęs, kaip atrodo garsenybių gyvenimas. Privatūs vakarėliai, elegantiškos suknelės ir prabangus meniu į galvą topteli pirmiausia. Visgi, tai – dar ne viskas. Ketverius metus tarp Monako elito praleidęs fotografas Albertas Pocej dalijasi savo kelione į aukštuomenės gyvenimą, taip pat bendradarbiavimo ir draugystės su kai kuriais garsiausiais veidais patirtimi.

Ne vienas iš mūsų yra susimąstęs, kaip atrodo garsenybių gyvenimas. Privatūs vakarėliai, elegantiškos suknelės ir prabangus meniu į galvą topteli pirmiausia. Visgi, tai – dar ne viskas. Ketverius metus tarp Monako elito praleidęs fotografas Albertas Pocej dalijasi savo kelione į aukštuomenės gyvenimą, taip pat bendradarbiavimo ir draugystės su kai kuriais garsiausiais veidais patirtimi.

REKLAMA

Albertas Pocej atskleidė, kad į Monaką vyko su tikslu – pamatyti kitokį gyvenimą, pasisemti patirties iš įtakingų, žymių ir sėkmingų žmonių bei pradėti dirbti su jais.

Maždaug dešimtmetį buvęs vienas sėkmingiausių ir paklausiausių Lietuvos vestuvių fotografų, 2012 m. jis nusprendė pakeisti savo fotografijos karjeros kryptį.

„Prasidėjo paieškos, pradėjau galvoti, kur galėčiau iš tikrųjų save išreikšti: tai galėjo būti mados fotografija ir darbas Londone, Paryžiuje ar Milane. Tačiau kelionė į Monaką (Prancūzija) su kliente ir jos drabužių kolekcijos fotografavimas man parodė vietą, kurios kompaktiškoje teritorijoje gausu įdomių žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Baigęs visus darbus, susikroviau lagaminą ir išvykau į nežinomybę”, – prisimena Albertas ir apibūdina tai, kaip puikų gyvenimo nuotykį.

Iš pradžių fotografas neturėjo jokių ryšių Monake, tik pažįstami jam padėjo rasti butą, kuriame Albertas praleido pirmuosius šešis mėnesius.

REKLAMA

Siekė savo tikslų

Pagrindinis jo tikslas buvo įgyti platesnės gyvenimiškos patirties, pažinčių ir įžvalgų, neprieinamų Lietuvoje. Dėl to Albertas nepaisė didelių pragyvenimo išlaidų Monake.

„Žinojau, kad įtakingi žmonės neieško fotografų internete, viskas vyksta per pasitikėjimu grįstus santykius ir pažintis: tave kažkas rekomenduoja arba su tavimi susipažįsta gyvai vakarėlyje ir užmezga pokalbį.

Visada prisistatydavau, kaip čia gyvenančiu ir dirbančiu menininku, o mano pirmoji idėja buvo išsiskirti iš renginiuose dirbančių fotografų minios. Tai leisdavo man bendrauti tame pačiame lygyje su kitais pobūvio svečiais. Niekada iš karto nesiūliau savo paslaugų, tik jei kas nors pasiteiraudavo apie fotosesijos galimybę, mes ją aptardavome.

REKLAMA
REKLAMA

Norint dirbti su Monako elitu, turi ten apsigyventi ir rasti žmonių, kuriuos aš vadinu „raktininkais“. Tai asmenys, kurie jau yra įsitvirtinę tame rate ir gali tave supažindinti, pristatyti, pakviesti kartu į vieną, kitą vakarėlį, susitikimą, pietus, padėti pritapti. Monako aukštuomenė – tai labai specifinė bendruomenė, kurioje susipina turtai ir aristokratija, skonis, o kartais ir neskoningumas, menas, sportas ir verslas.

Norint pritapti, reikia laikytis tam tikrų taisyklių ir mokėti tinkamai elgtis. Sėkmingi žmonės momentaliai atskiria tuos, kurie iš tikrųjų priklauso jų sluoksniui nuo tų, kurie bando jais pasinaudoti. Šiuose pobūviuose gausu pardavėjų, nekilnojamojo turto agentų, paslaugų teikėjų ir rinkodaros specialistų, norinčių užmegzti ryšius ir dalyti vizitines korteles. Visiems iš karto yra akivaizdu, kad jie bando parduoti save, prašo asmenukių,” – pasakojo fotografas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Fotografavo garsiausias įžymybes

Pirmieji trys mėnesiai buvo skirti ryšiams užmegzti, tačiau per tą laiką Albertas važinėjo iš Prancūzijos į Lietuvą dėl daugybės fotografijos seminarų ir įsipareigojimų studentams gimtojoje šalyje. Tai leido jam sutelkti dėmesį į savo tikslus ir negalvoti apie pinigus. Po kelių mėnesių pradėjo plūsti užklausos fotosesijoms ir viskas labai greitai įsibėgėjo.

„Pirmaisiais mano klientais tapo žymiausių Europos bankininkų žmonos ir jų šeimos. Kartu su profesinėmis galimybėmis plėtėsi ir mano pažinčių ratas.

Mano klientais buvo „Formulės 1“ lenktynininkai ir jų šeimos, sėkmingi verslininkai, baleto žvaigždės, menininkai, aktoriai, tokie kaip Lindsay Lohan ir Mr Big iš „Seksas ir Miestas“ (John James Preston), muzikantai ir sportininkai, net karališkųjų šeimų nariai, įskaitant de Polignac šeimą, kurie tapo vienais iš mano artimiausių draugų. Mes dažnai susitinkame, svečiuodavausi jų namuose, o jie lankėsi pas mane“, – atskleidė Albertas Pocej.

REKLAMA

Jokių asmenukių su įžymybėmis

Nepaisant to, kad Albertas bendrauja su daugybe įžymybių, tačiau asmenukių su garsenybėmis jo socialiniuose tinkluose beveik nėra (Išimtis – viena bendra nuotrauka su kunigaikščiu Albertu II). Anot fotografo, taip yra dėl to, kad garsenybės greitai atskiria, kai norima pasinaudoti jų populiarumu, ir labai vertina nuoširdumą.

„Daugelis mano draugų tapo mano klientais ir atvirkščiai, pavyzdžiui, automobilių kompanijos „Renault“ įkūrėjo anūkas, su kuriuo artimai bendraujame ir darėme fotosesijas. Tos nuotraukos yra mano „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose, tačiau aš niekada nenurodžiau, kad tai yra garsiosios „Renault“ šeimos narys. Jei pradėsite naudotis jų populiarumu, netrukus šių žmonių savo aplinkoje nebeturėsite.

REKLAMA

Papasakosiu ir pavyzdį su Lindsay Lohan. Fotografavau ją nekilnojamo turto agentūros plakatui. Kitą dieną nuėjome su ja į kavinę. Ji prasitarė, kad šiandien yra jos gimtadienis, ji niekaip jo nemini ir su liūdesiu pridūrė, jog niekas jos taip ir nepasveikino. Mes su draugais susižvalgėme ir veiksmo planas gimė akimirksniu: tyliai pakvietėme padavėją, pasakėme, kad kuo greičiau atneštų pyragą su degančia žvake, nes laiko liko mažai ir Lindsay automobilis jau lauke prie restorano durų. Padavėjui atnešus tortą, ji užpūtė žvakę kol me giedojome „Happy Birthday“. Lindsay apsiverkė. Ją palietė mūsų nuoširdus gestas, o jos ašaros atskleidė, kad įžymybėms dažnai trūksta autentiško žmogiško ryšio. Kitą dieną mes paslėpėme ją nuo paparacių mūsų draugų jachtoje“, – prisiminė Albertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trys auksinės taisyklės

Po kelerių metų Albertas grįžo į Lietuvą, nes, kaip pats teigia, iš Monako pasiėmė viską, ko norėjo: „Pasikeitė mano pasaulėžiūra, ji tapo daug lankstesnė ir platesnė, įgijau naujų draugų, pažinčių ir tikslų, įkūriau keletą startuolių ir fotografijos mokyklą, kurią dabar plečiame į užsienio rinkas.“

Anot jo, pažintis su įtakingais, sėkmingais ir įdomiais žmonėmis jam tapo neįkainojama patirtimi, kurios neįmanoma nusipirkti. Dėl to fotografas pasidalijo keliomis taisyklėmis, kuriomis vadovavosi pats ir rekomenduoja vadovautis kitiems, norint bendrauti su garsenybėmis.

„Visų pirma, reikia užsibrėžti sau tikslą ir veikti, daugelis žmonių turi norus, bet nieko dėl jų nedaro, noro neužtenka, reikia tikslo ir veiksmo.

REKLAMA

Antra, nebijokite sėkmingų žmonių, jie yra tokie patys, kaip ir visi kiti, tačiau kai kuriose srityse pasiekė daugiau nei jūs. Pasistenkite pasinaudoti jų patirtimi, o ne pinigais ar šlove.

Trečia, būkite įdomūs ir turėkite ką pasakyti. Ir, žinoma, būkite pasitikintys savimi, mandagūs, orūs ir profesionalūs“, – šypsojosi fotografas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų