• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelias į ilgaamžiškumą yra pilnas pavojų. Lėtinės ligos slypi už kiekvieno kampo. Didžiausia grėsmė yra širdies ligos – pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje. Tačiau jūs galite apsisaugoti nuo širdies ligų, pasirinkdami maitintis sveikai, rašo express.co.uk.

Kelias į ilgaamžiškumą yra pilnas pavojų. Lėtinės ligos slypi už kiekvieno kampo. Didžiausia grėsmė yra širdies ligos – pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje. Tačiau jūs galite apsisaugoti nuo širdies ligų, pasirinkdami maitintis sveikai, rašo express.co.uk.

REKLAMA

„Tea Advisory Panel“ (TAP ‒ Arbatos patarėjų grupės) atlikta nauja tyrimų apžvalga patvirtina, kad reikia gerti vokišką ramunėlių arbatą.

Vadinamųjų vokiškų ramunėlių (Matricaria recutita) žolelių arbata yra populiari, gaminama iš ramunėlių žiedų, augančių Pietų ir Rytų Europoje.

Naujoje TAP tyrimų apžvalgoje nustatyta, kad vokiškų ramunėlių arbata yra naudinga  sveikatai, nes mažina širdies ligų riziką.

Ramunėlių arbatos nauda

Apžvalgoje padaryta išvada, kad ramunėlių arbata gali „žymiai sumažinti cholesterolio kiekį ir pagerinti gliukozės, insulino ir kraujo lipidų kiekį“. Tai svarbu, nes didelis cholesterolio ir gliukozės (cukraus kraujyje) kiekis yra širdies ligų pranašai.

REKLAMA
REKLAMA

Apžvalgoje buvo vertinamos trys vaistažolių arbatos – vokiškų ramunėlių, erškėtuogių ir šaltmėčių – bei jų poveikis, susijęs su reikšmingomis moterų sveikatos problemoms.

REKLAMA

Tyrimo metu buvo nustatyti atsitiktinių imčių kontroliuojami tyrimai (RCT) iš didelės tarptautinės recenzuojamų mokslinių tyrimų straipsnių duomenų bazės.

RCT atsitiktinai paskyrė dalyvius į eksperimentinę arba kontrolinę grupę, kad išbandytų konkretų vaistą, gydymą ar kitą intervenciją. Bandymai buvo parinkti, naudojant specifinius paieškos terminus, tokius kaip „ramunėlių arbata/užpilas“.

„Kadangi norėjome įvertinti veikimo mechanizmus (t. y. kaip arbatos gali paveikti, o ne tai, kad jos paveikė – turint įvairių sveikatos problemų), taip pat analizavome arbatos ir arbatos ekstraktų tyrimus, atliktus laboratorijose“, – aiškino gydytoja Gill Jenkins. GP, tyrimo bendraautorė ir TAP kviestinė patarėja.

REKLAMA
REKLAMA

Padeda ne tik širdžiai

Tokie tyrimai gali padėti išsiaiškinti, kaip arbatos ir jų sudedamosios dalys gali veikti tiek atskiras kūno dalis, tiek visą kūną.

Pasak gydytojos, bendrosios RCT apžvalgos išvados taip pat parodė, kad ramunėlės gali padėti susitvarkyti su miego problemomis ir įveikti nerimą ‒ šie abu faktoriai prisideda prie širdies ligų ir smegenų senėjimo.

„Pagerėjęs miegas ir sumažėjęs nerimas gali pagerinti smegenų veiklą (dėl to, kad žmogus būna geriau pailsėjęs), todėl galima daryti išvadą, kad ramunėlių arbata gali netiesiogiai pagerinti smegenų veiklą, nors tiesioginis ramunėlių poveikis yra nuraminti, o atminties ji tuoj pat neveikia“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patarimai, kaip sumažinti širdies ligų riziką

NHS sako: turėtumėte apriboti suvartojamos druskos kiekį iki ne daugiau kaip 6g per dieną, nes per didelis druskos kiekis padidina kraujospūdį.

Savo ruožtu aukštas kraujospūdis padidina riziką susirgti širdies ligomis, nes širdžiai tenka dirbti intensyviau, kad kraujas būtų pumpuojamas po kūną. Šeši gramai druskos yra maždaug vienas arbatinis šaukštelis.

„Turite vengti maisto, kuriame yra sočiųjų riebalų, nes jie padidina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje“, – perspėja NHS.

REKLAMA

Maisto produktai, kuriuose yra daug sočiųjų riebalų:

  • Pyragai su mėsa,
  • Dešros ir riebi mėsa,
  • Sviestas,
  • Ghi sviestas – sviesto rūšis, dažnai naudojama indų virtuvėje.

Be to, sveikos mitybos derinimas su reguliaria mankšta yra geriausias būdas išlaikyti sveiką svorį, kuris yra būtinas norint išvengti širdies ligų.

„Bet kokia aerobinė veikla ‒ vaikščiojimas, plaukimas ir šokiai ‒ verčia jūsų širdį dirbti greičiau ir palaiko jos sveikatą“, – priduria NHS.

Ačiū Jums už komentarą....jau greitai mūsų Lietuvos ir ramunėlės bus NEKOKYBIŠKOS, NEREIKALINGOS dar sumąstys, kad NUODINGOS......o iš kitos ES šalies vos ne išsigelbėjimas nuo visų ligų, vos ne STEBUKLAS...baigiam su viskuo sulįsti į vieną vietą ES-ai....nieko savo greitai nebeturėsim...SKAUDU...
Man pati skaniausia lietuviška bet kokios rūšies arbata, ypač iš savo sodo
Lotyniskas pavadinimas toks pat vaitinei ramunelei, neapgaudinekit zmoniu, kad tik vokiskos tepadeda
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų