• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojas Karanas Rajanas socialinėje žiniasklaidoje skelbia populiarius vaizdo įrašus, kuriuose pasakoja apie žmogaus kūną ir aiškina, kaip geriausiai juo rūpintis bei kaip užtikrinti, kad nakties miegas būtų kokybiškas.

Gydytojas Karanas Rajanas socialinėje žiniasklaidoje skelbia populiarius vaizdo įrašus, kuriuose pasakoja apie žmogaus kūną ir aiškina, kaip geriausiai juo rūpintis bei kaip užtikrinti, kad nakties miegas būtų kokybiškas.

REKLAMA

Nemiga šiais laikais, atrodo, tampa dažna problema, nes daugeliui iš tiesų sunku užmigti. Tačiau vienas gydytojas papasakojo apie penkias dažnai daromas klaidas, kurios naktimis neleidžia gerai pailsėti.

Milijonus sekėjų socialinėje žiniasklaidoje turintis gydytojas Karanas Rajanas pataria žmonėms, kaip suprasti savo kūną. Jis pasidalijo dažniausiai daromomis klaidomis, kurios sujaukia miegą, rašo mirror.co.uk.

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomenduoja kasnakt miegoti daugiau nei septynias valandas, nes tai labai svarbu sveikatai ir bendrai savijautai.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinis sveikatos institutas teigia, kad nepakankamas miegas gali padidinti tam tikrų ligų ir sutrikimų riziką, nes susilpnėja imuninė sistema ir pablogėja smegenų funkcija. Dėl miego trūkumo paūmėja psichinės ligos ir nuotaikos sutrikimai.

REKLAMA

Neseniai naujame „TikTok“ vaizdo įraše, sulaukusiame  šimtų tūkstančių peržiūrų, gydytojas K. Rajanas papasakojo apie blogus įpročius.

Pasak gydytojo, miegą gadina penki netikę įpročiai:

1. Pernelyg soti vėlyva vakarienė

K. Rajanas perspėja, kad gausi vakarienė vėlai vakare gali turėti neigiamos įtakos miegui, nes padidina virškinimo sutrikimų tikimybę nakties metu.

„Praeina 90 minučių, kol pusė skrandžio turinio nuslenka į plonąsias žarnas, todėl kuo pilnesnis skrandis, tuo didesnė rūgšties refliukso tikimybė“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Vakare sočiai pavalgius, gydytojas siūlo palaukti dvi ar tris valandas prieš einant miegoti.

2. Prieš miegą geriama per daug vandens

Daugelis prisipažįsta, kad dienos metu neišgeria pakankamai vandens, tačiau reikėtų gerai pagalvoti prieš jį vartojant vakare.

„Miego metu organizmas padidina hormono ADH, kuris sulaiko vandenį ir slopina poreikį šlapintis, išsiskyrimą – aiškino K. Rajanas. – Jei išgeriama daug vandens prieš miegą, tai slopina  ADH hormono gamybą – taigi, dažniau tenka šlapintis, dažniau pabusti ir gadina miegą.“

3. Per šilta lova

Nieko nėra geriau už jaukią šiltą lovą, tačiau gali būti, kad ji per daug šilta. Norint išmiegoti visas aštuonias valandas, iš tikrųjų labai svarbu, jog kūnas atvėstų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas vaizdo įraše parodė grafiką, atskleidžiantį, kad didžiausia žmogaus kūno temperatūra paprastai būna apie 19 val., po to ji ima kristi, sukeldama mieguistumą.

Tačiau jei kambarys ar lova yra per šilta, tai gali sutrikdyti šį natūralų ciklą.

„Iš esmės kūnas turi atvėsti prieš užmiegant“, – pridūrė gydytojas.

4. Per daug alkoholio

Jei po ilgos dienos prieš miegą kyla pagunda išgerti taurelę stipresnio gėrimo, galbūt reikėtų persigalvoti – alkoholis gali pabloginti miego kokybę.

„Alkoholis sujaukia REM miegą, – paaiškino gydytojas. – REM yra miego ciklas, kai sapnuojama.“

Išgėrus alkoholio dažnai greičiau užmiegama bei, deja, ilgiau užsibūnama pirmajame REM etape – dėl to miego ciklas išsireguliuoja ir tenka pabusti neįprastu nakties metu.

REKLAMA

5. Kofeinas prieš miegą

Paskutinis gydytojo K. Rajano patarimas buvo vengti kofeino turinčių gėrimų ar maisto  bent kelias valandas prieš miegą – kalbama ne tik apie kavą!

Kofeinas gali blokuoti neuromediatorių, vadinamą adenozinu. Tai organinis junginys, dėl kurio jaučiamas nuovargis.

„Kofeinas nesuteikia žvalumo, – paaiškino jis. – Tiesiog jaučiamas mažesnis mieguistumas, nes kofeinas sutrikdė adenozino veiklą ir nuovargis dingo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų