• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šylantis oras reiškia, kad vis daugiau laiko praleidžiame lauke, tačiau kartu su šiuo malonumu atsiranda ir vienas nepatogumas – uodai. Vis dėlto, kai reikia apsisaugoti nuo uodų įkandimų, repelentai nėra vienintelis būdas išvengti kraujasiurbių.

Šylantis oras reiškia, kad vis daugiau laiko praleidžiame lauke, tačiau kartu su šiuo malonumu atsiranda ir vienas nepatogumas – uodai. Vis dėlto, kai reikia apsisaugoti nuo uodų įkandimų, repelentai nėra vienintelis būdas išvengti kraujasiurbių.

REKLAMA

Uodai gali sugadinti pasimėgavimą šiltais orais, tačiau yra keletas būdų, kaip juos atbaidyti natūraliais būdais, o čia į pagalbą atskuba eteriniai aliejai.

Remiantis 2018 m. atlikto tyrimo duomenimis, dažniausiai žmonės uodų atbaidymui naudoja repelentus, tačiau vis dažniau susirūpinama dėl galimo šalutinio jo poveikio, įskaitant odos sudirgimą, paraudimą, bėrimą, patinimą.

Nors specialistai sako, kad repelentų bijoti nereikėtų ir jie nesukelia žalos, yra ir natūralių būdų, kaip galite apsisaugoti nuo uodų. Atliktos apklausos rodo, kad net 36 proc. žmonių repelentus keičia natūraliomis priemonėmis, rašo everydayhealth.com.

REKLAMA
REKLAMA

Štai 4 paprasti būdai, kaip apsisaugoti nuo uodų, naudojant natūralias priemones:

1. Pipirmėčių aliejus

Remiantis Amerikos sveikatos mokslų koledžo mokslininkais, pipirmėčių aliejus yra natūralus insekticidas ir uodų repelentas. Šį aliejų galite sumaišyti su kitais kvapais, pavyzdžiui, citrina, įtrinti jais odą, kad išsilaikytų kvapas.

REKLAMA

Tačiau sveikatingumo advokatė ir eterinių aliejų naudojimo instruktorė Stephanie Maslow-Blackman pabrėžia, kad „pipirmėčių aliejus yra šildantis“, o tai reiškia, kad jis gali sukelti deginimo pojūtį, tepant tiesiai ant odos, ir gali sukelti odos bėrimą. Kad to išvengtumėte, ji siūlo praskiesti pipirmėčių aliejų su, pavyzdžiui, rapsų aliejumi.

2. Citrinžolių aliejus

Remiantis tyrimu, paskelbtu 2016 m. liepos mėn. Pasaulio farmacijos ir farmacijos mokslų žurnale, citrinžolės aliejus yra panašus į komercinius uodus atbaidančius preparatus.

REKLAMA
REKLAMA

Anot S. Maslow-Blackman, citrinžolės aliejų derinant su kitu eteriniu aliejumi, pavyzdžiui, cinamono, jo atbaidantis poveikis bus stipresnis.

3. Citrininio eukalipto eterinis aliejus

Ligų kontrols ir prevencijos centras išskyrė citrininį eukaliptą, EPA registruotą repelentą, kaip aktyvią uodų repelento sudedamąją dalį. 2014 m. birželį žurnale „Fitoterapia“ skelbtame tyrime nustatyta, kad citrininio eukalipto eterinis aliejus 100 proc. apsaugo nuo uodų įkandimų iki 12 val.

„Tai labai geras repelentas. Tiesiog nenaudokite jo jaunesniems nei trejų metų vaikams, nes jo naudojimas mažamečiams nėra patvirtintas“, – sako Joseph Conlon, į pensiją išėjęs JAV karinio jūrų laivyno entomologas ir Amerikos uodų kontrolės asociacijos techninis patarėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šio eterinio aliejaus pranašumas – citrininis eukaliptas taip pat padeda lengvinti peršalimo simptomus, tokius kaip nosies užgulimas ar kosulys.

4. Katžolės aliejus

Tai, ką daugelis žino apie katžolę, yra jos poveikis katėms. Tačiau katžolės taip pat gali būti naudojamos kulinarijoje kaip prieskoninė žolelė. Tyrimai rodo, kad katžolių aliejus padeda atbaidyti uodus.

Tačiau tai nereiškia, kad katžolės aliejus, išgaunamas distiliuojant katžolę garais, staiga pritrauks kates, teigia S. Maslow-Blackman.

„Skirtumas tarp aliejaus ir augalo yra tas, kad išdistiliavus aliejų iš augalo, aliejus neturės šalutinio poveikio, kurį gali turėti augalas. Pavyzdžiui, jei esate alergiškas medžių žiedadulkėms ir naudojate kedro aliejų, alerginė reakcija nepasireikš“, – sako ji.

Taigi, jei norite pritraukti kates, reikės ieškoti kito būdo. Tačiau šis aliejus yra patvirtintas EPA ir, pasak J. Conlon, apsaugo nuo uodų iki 7 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų