REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tikra gamtos dovana – eteriniai aliejai – gali padėti mažinti stresą, stiprinti imunitetą, kovoti su virusais ir bakterijomis, malšinti įvarius skausmus, pagerinti miego kokybę, palengvinti nuovargį bei padidinti darbingumą.

Tikra gamtos dovana – eteriniai aliejai – gali padėti mažinti stresą, stiprinti imunitetą, kovoti su virusais ir bakterijomis, malšinti įvarius skausmus, pagerinti miego kokybę, palengvinti nuovargį bei padidinti darbingumą.

REKLAMA

Dar prieš dešimtmetį dabar jau penkių vaikų mama, ekologinio darželio įkūrėja Ingrida Lauciuvienė kartu su vyru nusprendė iš pagrindų pakeisti gyvenseną – eteriniai aliejai jų kasdienybėje dabar užima tvirtą poziciją.

Medicinos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ I. Lauciuvienė pasakojo, jog su augalais žmonija gyvena visą savo buvimo laiką žemėje, todėl iš jų išgaunamus eterinius aliejus organizmas lengvai atpažįsta ir puikiai priima jų poveikį.   

„Pradėjome sveikiau gyventi ir norėjome kasdien naudoti kuo natūralesnes priemones tiek buityje, tiek kalbant apie vaistus. Su šeima žengiame sveikuolių keliu ir ieškome alternatyvų. Dabar mūsų šeimos vaistinėlė yra iš eterinių aliejų – tai aromaterapinė vaistinėlė, nebeliko jokių kitų vaistų“, – dalinosi I. Lauciuvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris pasakojo, jog prieš pakilusią temperatūrą ar peršalimo simptomus, ji kovoja į pagalbą pasitelkdama eterinius aliejus. Taip pat I. Lauciuvienė pabrėžė, jog gilindama žinias ji aplankė daug aromaterapeutų vedamų seminarų, paskaitų bei mokymų, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

Aromaterapija yra priskiriama alternatyviajai medicinai, kuri remiasi gydymu kvapais, o šie išgaunami iš eterinių aliejų difuzijos, garinimo būdu. Patys eteriniai aliejai iš augalų išgaunami distiliuojant juos vandeniu, vandens garais arba spaudimo būdu.

„Mūsų kelias su eteriniais aliejais, aromaterapija, skaičiuoja jau virš 10 metų. Darželyje mes turime atskirą aromaterapinę vaistinėlę, taip pat kviečiame į pamokėles aromaterapeutą, kad visais gyvenimo atvejais žinotume, kaip pasitelkti eterinius aliejus į pagalbą. Vaikai labai laukia aromaterapeutės pamokėlių, jie uosto aliejus ir net patys mažiausi, nors ir užsimerkę, kvapus atskiria“, – pasakojo Ingrida.

REKLAMA
REKLAMA

Naudoja drąsiau

Masažuotoja Agnė Purkėnė laidoje kalbėjo, jog dirbdama su vaikais pastebėjo, kad jiems labai patinka uostyti kvapus. Moteris pasakojo, jog vaikus moko, kad jie užaugę žinotų, jog dėka eterinių aliejų galima atsipalaiduoti kitaip, nusiraminti, pataisyti sveikatą.

„Mokome vaikus ir savimasažo, kad jie mokėtų vienas kitam padėti, jog žinotų, kaip nurimti, jeigu skauda galvą“, – dalinosi masažuotoja.

I.Lauciuvienė pabrėžė, jog dabar galima labai aiškiai jausti, kad aplinkoje yra labai daug streso, sudirgimo, irzlumo. Moteris atskleidė, kad ir šiuo atveju be eterinių aliejų ji jaučiasi kaip „be rankų“.

„Dabar ir tėvai pradėjo eterinius aliejus namuose naudoti žymiai drąsiau. Sporto pamokai – vieni eteriniai aliejai, miegui, ramybei – kiti. O jeigu vaikams užeina erzulys, paleidus kvapą jie uosto, mokosi ir, žinokite, iš tiesų nurimsta“, – pasakojo moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eterinių aliejų yra pačių įvairiausių. Kvapai sinergiškai papildo vienas kitą, skatina pozityvumą, padeda susikaupti ir pasiekti geresnių rezultatų.

Štai „Gaivus kvapas“ eterinių aliejų mišinyje „Energijos gūsis“ esantis citrinų ir pipirmėtės duetas tonizuoja bei suteikia energijos, o rozmarinas įneša ramybės bei subalansuoja ingredientų trijulę. Šis mišinys tinka norint darbingai pradėti savaitę.

Iš Tolimųjų Rytų atvykęs eukaliptas idealiai prisitaiko prie lietuviško darganoto oro ir palengvina kvėpavimą.

O esant tokiam įtemptam laikui, patiriant daug streso ir norint nurimti, atsipalaiduoti ir lengviau užmigti, rekomenduojama išbandyti „Gaivus kvapas“ eterinių aliejų mišinį „Miegok ramiai“. Jo sudėtyje esantys ramunėlių, levandų, citrinų ir mairūnų eteriniai aliejai atpalaiduoja, veikia raminančiai, padeda lengviau užmigti. Tinka meditacijoms, esant nerimui, stresui, įtampai.

REKLAMA

Eteriniai aliejai mažina stresą

Judesio studijos „Sensum“ kineziterapeutė Beatričė Kačėnė dalinosi, jog šiuo metu, patiriant daug streso dėl karo vykstančio Ukrainoje, organizme išsiskiria daug streso hormonų, kurie turi neigiamo poveikio sveikatai – gali padidėti kraujospūdis, o tai gali lemti kitų lėtinių ligų atsiradimą. Tačiau yra būdai, kaip su tuo tvarkytis.

„Reguliariai mankštinantis ir atliekant fizinius pratimus, taikant teisingą kvėpavimo techniką, streso hormonai yra neutralizuojami, išsiskiria laimės hormonai: seratoninas, oksitocinas, kurie mažina, neutralizuoja adrenalino ir kitų streso hormonų poveikį ir dėl to gerėja savijauta“, – pasakojo B. Kačėnė.

REKLAMA

Kineziterapeutė dalinosi, jog eteriniai aliejai gali būti kaip papildoma priemonė siekiant patirti dar didesnį atsipalaidavimą. Pasirinkus mėgstamą kvapą pagal tai, ar norisi atsipalaiduoti, ar kaip tik – suaktyvėti, padidinti darbingumą, jį galima taikyti kartu, po fizinės mankštos, kai būtina dar labiau pagerinti savijautą.

Eterinius aliejus galima garinti difuzoriais – įlašinus porą lašiukų patalpoje iš karto pasklinda parinktas kvapas, aromatas.

I.Lauciuvienė dalinosi, jog apsisprendus savo vaistų dėžutę apgyvendinti eteriniais aliejais, jų tikrai galima rasti ir internete.

„Atlikus tyrimą, išsirinkus geriausius aliejus, drąsiai naudoju produkciją iš gaivuskvapas.lt, pasitikiu šiuo ženklu ir nebereikia galvoti, ar sudėtyje tikros levandos, ar ne. Kiekvienas eterinis aliejus neša savo žinutę, kam ir nuo ko jis yra skirtas. Juos galima naudoti visur, o jeigu labai siaučia virusai, tai galima lašiuku pasitepti ir riešų sritis. Dar puikus dalykas yra ryte, po dušo, kol kūnas dar drėgnas, užsilašinti lašelį savo mėgstamo eterinio aliejaus ir išsimasažuoti“, – laidoje kalbėjo moteris.

Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą per TV8!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų